Търся качествена барлоу леща  [приключена]

покупко-продажби

Модератори: bobo, Yoddha

Потребителски аватар
Antibug
Регистриран: вт мар 20, 2018 08:58

Търся качествена барлоу леща  [приключена]

Мнение от Antibug » пон май 14, 2018 11:24

Търся да купя качествена барлоу леща.
От Плевен съм но може и с Еконт.
Пишете ми или се обадете на 0888131002 Антон

1.25 инча. Телескопа е SkyWatcher 200P / 1200

Предложиха ми Celestron t-Barlow х2 за 45 лв. но ми се искаше да е поне х3. Цената добра ли е иначе.
5011030a0b24c2c1bbcc3798052a9218.jpg
Има я и нова същата в Али за 18 долара
https://www.aliexpress.com/item/celestr ... 265.n061ba

Другия вариант за ново все пак е това
https://www.teleskop-express.de/shop/pr ... ector.html

АКо са равни по качество някой може ли да ми каже колко пари излиза доставката от този сайт.
Celestron Nexstar 127 SLT GoTo
celestron 25 mm
celestron 9 mm
Meade 6 mm
Barlow Celestron x2
Плевен Антибъг ЕООД

Потребителски аватар
bbobby
Регистриран: нед апр 20, 2014 01:24

Re: Търся качествена барлоу леща

Мнение от bbobby » пон май 14, 2018 15:55

Здравей!
Не знам до какви пари търсиш, но тази предполагам ще е супер:

https://www.astroshop.eu/barlow-lenses/ ... 5-/p,54036

:D
Телескопи:
Sky-Watcher Flex-Tube Dobsonian 305mm F/5
Окуляри:
Sky-Watcher Plossl 25mm
Sky-Watcher Plossl 10mm
Green laser pointer :D
Selfmade Moon filter :D

Потребителски аватар
Antibug

Мнение от Antibug » пон май 14, 2018 18:31

Сигурен съм че този е страхотен но наистина е доста над предвидения бюджет.
celestron 25 mm
celestron 9 mm
Meade 6 mm
Barlow Celestron x2
Плевен Антибъг ЕООД

Потребителски аватар
magi208
Регистриран: вт фев 24, 2015 17:34

Мнение от magi208 » вт май 15, 2018 00:08

Целестрона е добре за тази сума .
В комплекта на телескопът имате 10 мм и 25 мм окуляри.
Със 2х барлоу имате увеличения 48х , 96х , 120х и 240х .
Това е един не лош набор.
То че телескопът ви може и 400х може , но атмосфера , която да го позволи има в Мексико и 2-3 пъти годишно в България .
Целестрон 280 F/10 Шмидт-Касегрен
Целестрон 150 F/5 Рефрактор

Потребителски аватар
Antibug

Мнение от Antibug » вт май 15, 2018 10:49

Имам и едно Меаде 6 мм с което в комбинация с барлоу мисля ще стане 400х но както каза наистина няма да се получи.

Въпроса ми е да търся ли нещо по-добро и изгодно или да поръчвам тази х2 целестрон за 45 + 5 еконт и да не го мисля повече.
celestron 25 mm
celestron 9 mm
Meade 6 mm
Barlow Celestron x2
Плевен Антибъг ЕООД

Anubis
Регистриран: пет апр 14, 2017 02:30

Мнение от Anubis » вт май 15, 2018 19:14

Antibug написа:
вт май 15, 2018 10:49
Имам и едно Меаде 6 мм с което в комбинация с барлоу мисля ще стане 400х но както каза наистина няма да се получи.

Въпроса ми е да търся ли нещо по-добро и изгодно или да поръчвам тази х2 целестрон за 45 + 5 еконт и да не го мисля повече.
с този 6мм и едно качествено Барлоу , няма да си свалиш окото от телескопа когато гледаш планети , напълно достатъчно е

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 07:22
Контакти:

Мнение от bobo » вт май 15, 2018 20:44

6 мм ми идва доста, пък 6 мм с барлоу... :)

Потребителски аватар
Antibug

Мнение от Antibug » ср май 16, 2018 12:25

Поръчах тази първата която е за 45 лв защото не ми се чака доставка от Китай. Само да попитам Барлоу лещата само с една лупа ли трябва да е .
Прилагам снимките които ми прати продавача че ако видите нещо нередно да знам преди да я прати. Под нередно имам в предвид ако е реплика или лош избор.
eebe9ea5bae1a38736fbea42c13a4d52.jpg
cd56d8a76656323507646594518f494f.jpg
cd4ce5ac5337aa2103ab402a99d60811.jpg
944642292fb06d6d57046222b0c85628.jpg
celestron 25 mm
celestron 9 mm
Meade 6 mm
Barlow Celestron x2
Плевен Антибъг ЕООД

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Контакти:

Мнение от bobo » ср май 16, 2018 14:23

Принципно лещата на Барлоу е просто разсейвателна леща. За по-чист образ обикновено е поне една слепена двойка, по-скъпите може да са с коригирани чрез влагането три, четири, може би и повече елемента, слепени и/или въздушно отделени. Твоята вероятно е една слепена двойка - трябва да виждаш три отражения.

Потребителски аватар
Antibug

Мнение от Antibug » ср май 16, 2018 18:37

Основно ме интересуваше дали по снимките се разбира дали е китайска реплика защото гледам че на тази барлоу леща има много варианти. Търговеца който я праща ми е малко съмнителен. Пуснал обява от Сливен а праща нещата от Шумен а аз лично се парих от шумен от този ТЕД. И си мисля че двамата са един и същ човек и е пуснал обява уж от Сливен за заблуда. Виждам че пратката е пратена от Шумен а уж я поръчах от Сливен.

Това с тройното отражение как точно да го тествам?
celestron 25 mm
celestron 9 mm
Meade 6 mm
Barlow Celestron x2
Плевен Антибъг ЕООД

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Контакти:

Мнение от bobo » ср май 16, 2018 19:58

Antibug написа:
ср май 16, 2018 18:37
Намираш единичен източник на светлина, например една крушка (за по-лесно). Използваш лещата като огледало. Всяка от повърхностите на лещите ще направи едно отражение, някое по-ярко, някое по-слабо, някое оцветено, някое не. Ако лещата е единична ще има две отражения на крушката. Ако са две залепени ще има три изображения, понеже двете залепени повърхности в средата ще действат като една. По-нататък става малко по-сложно, понеже четири отражения може да създадат както две единични лещи, така и три слепени, но дали са две или три може да проличи по дебелината, например, или други признаци.

Потребителски аватар
Мак-сим
Регистриран: пет окт 01, 2004 11:58
Контакти:

Мнение от Мак-сим » ср май 16, 2018 20:51

Antibug, човече.. Тема в "Астропазар"-а се превърна в тема за "Астрономическа техника". Няма как да ти бъде поднесена цялата информация, като на тепсия. Липсата ти на познания и опит, утре може да доведе тема от рода на "Некоректен продавач...". Дори и не знам какви очаквания имаш от барлоуто.
http://www.astrobin.com/users/nki/
Галерия с мои астрофотографии
Монтировка: Vixen GP-DX with Vixen "SkySensor 2000 PC" "Go To" control system.
Телескоп: Skywatcher Evostar 80ED DS-Pro f/7.5 refractor and Skywatcher 0.85x reducer/flattener.
Камера: Canon 1000D (modified)

Потребителски аватар
Synergon
Регистриран: пон авг 12, 2013 11:20

Мнение от Synergon » ср май 16, 2018 22:30

Antibug написа:
Основно ме интересуваше дали по снимките се разбира дали е китайска реплика защото гледам че на тази барлоу леща има много варианти. Търговеца който я праща ми е малко съмнителен. Пуснал обява от Сливен а праща нещата от Шумен а аз лично се парих от шумен от този ТЕД. И си мисля че двамата са един и същ човек и е пуснал обява уж от Сливен за заблуда. Виждам че пратката е пратена от Шумен а уж я поръчах от Сливен.

Бих казал само следното:

" Какво повече искаш за 45 лв. ! "

Дали е реплика никой не може да каже. Масово се правят едни и същи лещи и окуляри, само се брандират с различни марки.
Преди да ги брандират се тестват и най-читавите ги пращат в по-известните интернет магазини като telescop-express примерно.
Затова оттам ако купиш поне е от качествените.
Следващите бройки отиват в по-непретенциозните магазинчета, а най-калпавите се пускат в масовите магазини като Али-Баба и
са на 1/2 от цената.
Толкова за съвременния капитализъм.
Истински качествена оптика за научни цели се прави само поръчково.
Лека.
...Space is infinite - your back seat isn't. [-X

Успехът също е вид изпитание !

Video Astronomy System:
Gauss 150 mm F/5 Alt-Az Go To
ZWO ASI224MC USB 3.0
ZWO IR/UV Cut Filter
Focal Reducer 0.6x
Barlow 2.3x

Потребителски аватар
magi208
Регистриран: вт фев 24, 2015 17:34

Мнение от magi208 » чет май 17, 2018 01:46

Antibug написа:
Търговеца който я праща ми е малко съмнителен. Пуснал обява от Сливен а праща нещата от Шумен а аз лично се парих от шумен от този ТЕД. И си мисля че двамата са един и същ човек и е пуснал обява уж от Сливен за заблуда. Виждам че пратката е пратена от Шумен а уж я поръчах от Сливен.
От Тед е .
Жалко , че не сме от един град :( Щях да ви помогна при прегледа в Еконт .
Ако ви се носи телескоп със вас може да проверите дали не влошава образа .
За целта взимате 2 окуляра , най добре единият да е 2х другия . Примерно 20 и 10 мм.
Слагате 20 милиметровия в барлоу лещата и ако е качествена ще виждате същото с нея и със 10 мм окуляр . Ако със 20 мм и барлоу образа става с по-нисък контраст я връщате .
За този тест се иска малко опит или да сравнявате по дребен или далечен обект , който е на границата на възможностите ви да видите в подробности .
Целестрон 280 F/10 Шмидт-Касегрен
Целестрон 150 F/5 Рефрактор

Потребителски аватар
Antibug

Мнение от Antibug » чет май 17, 2018 09:24

Мак-сим написа:
ср май 16, 2018 20:51
Antibug, човече.. Тема в "Астропазар"-а се превърна в тема за "Астрономическа техника". Няма как да ти бъде поднесена цялата информация, като на тепсия. Липсата ти на познания и опит, утре може да доведе тема от рода на "Некоректен продавач...". Дори и не знам какви очаквания имаш от барлоуто.
Аз не претендирам да имам големи познания, напротив даже си признавам че сега прохождам и понеже интереса ми не затихва смятам че с времето ще спра да задавам такива въпроси. А започнах да продавам телескопи от ниския клас тип за деца заради ТЕД защото когато се опарих от него видях че предлагането в нета на такава техника втора ръка е слабо и реших че като имам голяма свободна площ в магазина ми мога да предлагам и тези неща. А и все пка фактът че се зарибих по хобито значи че с времето ще мога да помагам малко или много на клиентите си. Тед ме отсвири тотално след плащането в еконт с думите че нямал намерение да се занимава с мен и да ми обяснява защо монтировката не ставала за този телескоп и трябвало още тежести и как ако няма да купувам друго да го оставя намира. Аз никога не съм се държал по този начин и съм отделял часове на моите клиенти след продажба на моите неща.
Та може и да не разбирам още много но имам желание да се науча и ако продавам да мога и да помагам следпродажбено а не само до вземане на парите.

Извинявайте че превърнахме темата в две теми но сметнах че е излишно да тъпча форума с множество теми със сходен корен.

А за Magi 208 мога само да кажа че съм очарован от безкрайната помощ която ми оказва и да поднеса искрени благодарности. Както и на всички останали мили хора които ми помагат да проходя в хобито. Предполагам и на тях са помагали както се надявам да мога и аз да съм полезен след време със знания.

Ако е нужно и модератор може да го направи нека премести темата в "Астрономическа техника". Преди доста години бях модератор във форума на Арена и знам че там можеше лесно да се местят теми но нямам идея дали тук мод бутоните са подобни.

пп. рискувах и я взех в еконт. Слепена двойка е. Довечера дано е ясно както го дават и да я тествам.
celestron 25 mm
celestron 9 mm
Meade 6 mm
Barlow Celestron x2
Плевен Антибъг ЕООД

Заключена
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение