Търся качествена барлоу леща  [приключена]

покупко-продажби

Модератори: bobo, Yoddha

Потребителски аватар
Antibug
Регистриран: вт мар 20, 2018 08:58

Търся качествена барлоу леща  [приключена]

Мнение от Antibug » пон май 14, 2018 11:24

Търся да купя качествена барлоу леща.
От Плевен съм но може и с Еконт.
Пишете ми или се обадете на 0888131002 Антон

1.25 инча. Телескопа е SkyWatcher 200P / 1200

Предложиха ми Celestron t-Barlow х2 за 45 лв. но ми се искаше да е поне х3. Цената добра ли е иначе.
5011030a0b24c2c1bbcc3798052a9218.jpg
Има я и нова същата в Али за 18 долара
https://www.aliexpress.com/item/celestr ... 265.n061ba

Другия вариант за ново все пак е това
https://www.teleskop-express.de/shop/pr ... ector.html

АКо са равни по качество някой може ли да ми каже колко пари излиза доставката от този сайт.
Celestron Nexstar 127 SLT GoTo
10mm Super Plossl
25mm Super Plossl
Meade 6 mm
Barlow Celestron x2
Плевен Антибъг ЕООД

Потребителски аватар
bbobby
Регистриран: нед апр 20, 2014 01:24

Re: Търся качествена барлоу леща

Мнение от bbobby » пон май 14, 2018 15:55

Здравей!
Не знам до какви пари търсиш, но тази предполагам ще е супер:

https://www.astroshop.eu/barlow-lenses/ ... 5-/p,54036

:D
Телескопи:
Sky-Watcher Flex-Tube Dobsonian 305mm F/5
Окуляри:
Sky-Watcher Plossl 25mm
Sky-Watcher Plossl 10mm
Green laser pointer :D
Selfmade Moon filter :D

Потребителски аватар
Antibug

Мнение от Antibug » пон май 14, 2018 18:31

Сигурен съм че този е страхотен но наистина е доста над предвидения бюджет.
10mm Super Plossl
25mm Super Plossl
Meade 6 mm
Barlow Celestron x2
Плевен Антибъг ЕООД

Потребителски аватар
magi208
Регистриран: вт фев 24, 2015 17:34

Мнение от magi208 » вт май 15, 2018 00:08

Целестрона е добре за тази сума .
В комплекта на телескопът имате 10 мм и 25 мм окуляри.
Със 2х барлоу имате увеличения 48х , 96х , 120х и 240х .
Това е един не лош набор.
То че телескопът ви може и 400х може , но атмосфера , която да го позволи има в Мексико и 2-3 пъти годишно в България .
Целестрон 280 F/10 Шмидт-Касегрен
Целестрон 150 F/5 Рефрактор

Потребителски аватар
Antibug

Мнение от Antibug » вт май 15, 2018 10:49

Имам и едно Меаде 6 мм с което в комбинация с барлоу мисля ще стане 400х но както каза наистина няма да се получи.

Въпроса ми е да търся ли нещо по-добро и изгодно или да поръчвам тази х2 целестрон за 45 + 5 еконт и да не го мисля повече.
10mm Super Plossl
25mm Super Plossl
Meade 6 mm
Barlow Celestron x2
Плевен Антибъг ЕООД

Anubis
Регистриран: пет апр 14, 2017 02:30

Мнение от Anubis » вт май 15, 2018 19:14

Antibug написа:
вт май 15, 2018 10:49
Имам и едно Меаде 6 мм с което в комбинация с барлоу мисля ще стане 400х но както каза наистина няма да се получи.

Въпроса ми е да търся ли нещо по-добро и изгодно или да поръчвам тази х2 целестрон за 45 + 5 еконт и да не го мисля повече.
с този 6мм и едно качествено Барлоу , няма да си свалиш окото от телескопа когато гледаш планети , напълно достатъчно е

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 07:22
Контакти:

Мнение от bobo » вт май 15, 2018 20:44

6 мм ми идва доста, пък 6 мм с барлоу... :)

Потребителски аватар
Antibug

Мнение от Antibug » ср май 16, 2018 12:25

Поръчах тази първата която е за 45 лв защото не ми се чака доставка от Китай. Само да попитам Барлоу лещата само с една лупа ли трябва да е .
Прилагам снимките които ми прати продавача че ако видите нещо нередно да знам преди да я прати. Под нередно имам в предвид ако е реплика или лош избор.
eebe9ea5bae1a38736fbea42c13a4d52.jpg
cd56d8a76656323507646594518f494f.jpg
cd4ce5ac5337aa2103ab402a99d60811.jpg
944642292fb06d6d57046222b0c85628.jpg
10mm Super Plossl
25mm Super Plossl
Meade 6 mm
Barlow Celestron x2
Плевен Антибъг ЕООД

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Контакти:

Мнение от bobo » ср май 16, 2018 14:23

Принципно лещата на Барлоу е просто разсейвателна леща. За по-чист образ обикновено е поне една слепена двойка, по-скъпите може да са с коригирани чрез влагането три, четири, може би и повече елемента, слепени и/или въздушно отделени. Твоята вероятно е една слепена двойка - трябва да виждаш три отражения.

Потребителски аватар
Antibug

Мнение от Antibug » ср май 16, 2018 18:37

Основно ме интересуваше дали по снимките се разбира дали е китайска реплика защото гледам че на тази барлоу леща има много варианти. Търговеца който я праща ми е малко съмнителен. Пуснал обява от Сливен а праща нещата от Шумен а аз лично се парих от шумен от този ТЕД. И си мисля че двамата са един и същ човек и е пуснал обява уж от Сливен за заблуда. Виждам че пратката е пратена от Шумен а уж я поръчах от Сливен.

Това с тройното отражение как точно да го тествам?
10mm Super Plossl
25mm Super Plossl
Meade 6 mm
Barlow Celestron x2
Плевен Антибъг ЕООД

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Контакти:

Мнение от bobo » ср май 16, 2018 19:58

Antibug написа:
ср май 16, 2018 18:37
Намираш единичен източник на светлина, например една крушка (за по-лесно). Използваш лещата като огледало. Всяка от повърхностите на лещите ще направи едно отражение, някое по-ярко, някое по-слабо, някое оцветено, някое не. Ако лещата е единична ще има две отражения на крушката. Ако са две залепени ще има три изображения, понеже двете залепени повърхности в средата ще действат като една. По-нататък става малко по-сложно, понеже четири отражения може да създадат както две единични лещи, така и три слепени, но дали са две или три може да проличи по дебелината, например, или други признаци.

Потребителски аватар
Мак-сим
Регистриран: пет окт 01, 2004 11:58
Контакти:

Мнение от Мак-сим » ср май 16, 2018 20:51

Antibug, човече.. Тема в "Астропазар"-а се превърна в тема за "Астрономическа техника". Няма как да ти бъде поднесена цялата информация, като на тепсия. Липсата ти на познания и опит, утре може да доведе тема от рода на "Некоректен продавач...". Дори и не знам какви очаквания имаш от барлоуто.
http://www.astrobin.com/users/nki/
Галерия с мои астрофотографии
Монтировка: Vixen GP-DX with Vixen "SkySensor 2000 PC" "Go To" control system.
Телескоп: Skywatcher Evostar 80ED DS-Pro f/7.5 refractor and Skywatcher 0.85x reducer/flattener.
Камера: Canon 1000D (modified)

Потребителски аватар
Synergon
Регистриран: пон авг 12, 2013 11:20

Мнение от Synergon » ср май 16, 2018 22:30

Antibug написа:
Основно ме интересуваше дали по снимките се разбира дали е китайска реплика защото гледам че на тази барлоу леща има много варианти. Търговеца който я праща ми е малко съмнителен. Пуснал обява от Сливен а праща нещата от Шумен а аз лично се парих от шумен от този ТЕД. И си мисля че двамата са един и същ човек и е пуснал обява уж от Сливен за заблуда. Виждам че пратката е пратена от Шумен а уж я поръчах от Сливен.

Бих казал само следното:

" Какво повече искаш за 45 лв. ! "

Дали е реплика никой не може да каже. Масово се правят едни и същи лещи и окуляри, само се брандират с различни марки.
Преди да ги брандират се тестват и най-читавите ги пращат в по-известните интернет магазини като telescop-express примерно.
Затова оттам ако купиш поне е от качествените.
Следващите бройки отиват в по-непретенциозните магазинчета, а най-калпавите се пускат в масовите магазини като Али-Баба и
са на 1/2 от цената.
Толкова за съвременния капитализъм.
Истински качествена оптика за научни цели се прави само поръчково.
Лека.
...Space is infinite - your back seat isn't. [-X

Успехът също е вид изпитание !

Video Astronomy System:
Gauss 150 mm F/5 Alt-Az Go To
ZWO ASI224MC USB 3.0
ZWO IR/UV Cut Filter
Focal Reducer 0.6x
Barlow 2.3x

Потребителски аватар
magi208
Регистриран: вт фев 24, 2015 17:34

Мнение от magi208 » чет май 17, 2018 01:46

Antibug написа:
Търговеца който я праща ми е малко съмнителен. Пуснал обява от Сливен а праща нещата от Шумен а аз лично се парих от шумен от този ТЕД. И си мисля че двамата са един и същ човек и е пуснал обява уж от Сливен за заблуда. Виждам че пратката е пратена от Шумен а уж я поръчах от Сливен.
От Тед е .
Жалко , че не сме от един град :( Щях да ви помогна при прегледа в Еконт .
Ако ви се носи телескоп със вас може да проверите дали не влошава образа .
За целта взимате 2 окуляра , най добре единият да е 2х другия . Примерно 20 и 10 мм.
Слагате 20 милиметровия в барлоу лещата и ако е качествена ще виждате същото с нея и със 10 мм окуляр . Ако със 20 мм и барлоу образа става с по-нисък контраст я връщате .
За този тест се иска малко опит или да сравнявате по дребен или далечен обект , който е на границата на възможностите ви да видите в подробности .
Целестрон 280 F/10 Шмидт-Касегрен
Целестрон 150 F/5 Рефрактор

Потребителски аватар
Antibug

Мнение от Antibug » чет май 17, 2018 09:24

Мак-сим написа:
ср май 16, 2018 20:51
Antibug, човече.. Тема в "Астропазар"-а се превърна в тема за "Астрономическа техника". Няма как да ти бъде поднесена цялата информация, като на тепсия. Липсата ти на познания и опит, утре може да доведе тема от рода на "Некоректен продавач...". Дори и не знам какви очаквания имаш от барлоуто.
Аз не претендирам да имам големи познания, напротив даже си признавам че сега прохождам и понеже интереса ми не затихва смятам че с времето ще спра да задавам такива въпроси. А започнах да продавам телескопи от ниския клас тип за деца заради ТЕД защото когато се опарих от него видях че предлагането в нета на такава техника втора ръка е слабо и реших че като имам голяма свободна площ в магазина ми мога да предлагам и тези неща. А и все пка фактът че се зарибих по хобито значи че с времето ще мога да помагам малко или много на клиентите си. Тед ме отсвири тотално след плащането в еконт с думите че нямал намерение да се занимава с мен и да ми обяснява защо монтировката не ставала за този телескоп и трябвало още тежести и как ако няма да купувам друго да го оставя намира. Аз никога не съм се държал по този начин и съм отделял часове на моите клиенти след продажба на моите неща.
Та може и да не разбирам още много но имам желание да се науча и ако продавам да мога и да помагам следпродажбено а не само до вземане на парите.

Извинявайте че превърнахме темата в две теми но сметнах че е излишно да тъпча форума с множество теми със сходен корен.

А за Magi 208 мога само да кажа че съм очарован от безкрайната помощ която ми оказва и да поднеса искрени благодарности. Както и на всички останали мили хора които ми помагат да проходя в хобито. Предполагам и на тях са помагали както се надявам да мога и аз да съм полезен след време със знания.

Ако е нужно и модератор може да го направи нека премести темата в "Астрономическа техника". Преди доста години бях модератор във форума на Арена и знам че там можеше лесно да се местят теми но нямам идея дали тук мод бутоните са подобни.

пп. рискувах и я взех в еконт. Слепена двойка е. Довечера дано е ясно както го дават и да я тествам.
10mm Super Plossl
25mm Super Plossl
Meade 6 mm
Barlow Celestron x2
Плевен Антибъг ЕООД

Заключена
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение