Хабъл - 15 години открития / филм н

открития в областта на астрономията и усвояването на космоса

Модератори: bobo, stalker

Chicho Dancho
Регистриран: пон мар 14, 2005 22:21

Хабъл - 15 години открития / филм н

Мнение от Chicho Dancho » съб апр 23, 2005 18:16

Здравейте,

Гледам в програмата на кината, че на 28 април 2005 от 18л00 часа в Дома на киното в София ще дават филма за телескопа Хабъл. Билетите са по 3 лева.
Премиерата на филма е на 25 април 2005 г. от 17.30 часа в Националния политехнически музей на ул. " Опълченска" № 66.
Аз лично ще отида на 28 април в дома на киното.

Chicho Dancho

Още за прожекцията за Хабъл

Мнение от Chicho Dancho » съб апр 23, 2005 18:25

Филмът е немски, сниман през 2005 година. Времетраене 90 минути, водещ астронома д-р Роберт Фосбъри.
Премиерата в Европа на този филм е само ден по-рано на 24 април.
Както чета в рекламната брошура след филма в Политехническия музей ще има лекция. И за астрофотографите - ще има изложба на астрофотографии. Сигурно и някои от форумците тук ще участвува.
Не пише изложбата до кога е.
При всички случаи ще е добре който може да види филма. Препоръчвам и на астро маниаците от другите градове ако имат възможност да дойдат и да видят филма. Сигурно ще покажат чудесии.
Е толкова за днес от Чичо Данчо

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 07:22
Контакти:

Мнение от bobo » съб апр 23, 2005 22:27

Ами тя премиерата ще е не само в София, а в цялата страна. Във Варна ще е в планетариума, в понеделник, доколкото си спомням. До вчера, обаче, дисковете бяха още в митницата...

Petree
Регистриран: чет авг 19, 2004 08:41

Мнение от Petree » нед апр 24, 2005 10:31

И, доколкото разбрах, прожекцията в планетариума ще е безплатна...
http://astro-varna.com/bg/index.html

Petree

Мнение от Petree » пон апр 25, 2005 21:09

Току-що свърши световната премиера на филма в звездната зала на Обсерваторията - просто невероятнен.

анонимен потребител

Мнение от анонимен потребител » вт апр 26, 2005 16:10

Аз бях снощи в Политехническия и гледах филма за втори път,защото още на 14 април ни го прожектираха във Факултета.Наистина филмът е страхотен.Особено ми хареса как се даваха отделните глави от филма и имената на обектите на фотографиите-как едните букви се раздаличаваха,а другите се приближаваха спряма нас.Музиката също беше много подходяща. =D>

А при вас раздаваха ли ДВД-та? :?:

Потребителски аватар
Мак-сим
Регистриран: пет окт 01, 2004 11:58
Контакти:

Мнение от Мак-сим » чет апр 28, 2005 20:40

И аз го гледах.Преди малко се върнах.Готин е.Малко в повече ми се стори комп.анимация, за сметка на по-конкретни данни около устройството и приборите му.А и DVD-та даваха.Мисля, че ААС са организирали прожекцията, съдейки по стикера на DVD-то, и ако някой от асоциацията чете, да се чувства поздравен за идеята.

Chicho Dancho

Заведох и г-жа съпругата

Мнение от Chicho Dancho » чет апр 28, 2005 22:36

И аз гледах филма. Супер е ! Заведох и жената, та ни раздадоха общо 2 дискчета. Кеф! Сега ще си го пускам и в къщи.
Наистина организаторите заслужават поздравления.
Въпреки компютърната анимация / а може би и заради нея / си заслужава да си види.
Някои неща бяха представени доста нагледно.
Жена ми каза, че човек може и да си депресира като осъзнае каква прашинка е.
Поздрави. Гледайте го.
И ако някой има информация за подобни филми - по кината или по телевизията - нека пише във форума.

Потребителски аватар
Мак-сим
Регистриран: пет окт 01, 2004 11:58
Контакти:

Мнение от Мак-сим » пет апр 29, 2005 10:16

Ами Чичо нямаше да е зле и да се запознаем на живо, ама карай..Сега ще ме карат и DVD да си купувам покрай този филм :D
Един факт направо ме разби.Експозицията на "най-дълбоката" снимка на Hubble е 28 дена :shock: :shock: :shock: Не го знаех-честно!
http://www.astrobin.com/users/nki/
Галерия с мои астрофотографии
Монтировка: Vixen GP-DX with Vixen "SkySensor 2000 PC" "Go To" control system.
Телескоп: Skywatcher Evostar 80ED DS-Pro f/7.5 refractor and Skywatcher 0.85x reducer/flattener.
Камера: Canon 1000D (modified)

Petree

Мнение от Petree » пет апр 29, 2005 18:43

Представям си как французите ще го изстлеват с Ариана 5 - излита ракетата и опс, избухна....съжаляваме, давайте следващия телескоп....

Отговори
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение