Не знам как да използвам телескопа.

когато не знаете къде да пишете

Модератори: mishaikin, bobo

georgi_dz
Регистриран: чет апр 04, 2019 10:50

Re: Не знам как да използвам телескопа.

Мнение от georgi_dz » пон фев 17, 2020 21:17

Andrey написа:
пон фев 17, 2020 16:53
...ислам са питам също защо като гледам през него образа се вижда с главата надолу ?
Привет,
Обърнатият образ през телескопа е нещо нормално. По принцип, няма никакво значение как се вижда даден астрономически обект - в прав или обърнат образ. Правият образ е необходим за наземни наблюдения. Ако желаете да ползвате телескопа за наземни наблюдения, трябва да вземете специален окуляр, който "оправя" образа, но също така качеството малко пада.

Успех!

Потребителски аватар
bxd
Регистриран: нед фев 06, 2005 20:46
Контакти:

Re: Не знам как да използвам телескопа.

Мнение от bxd » нед апр 05, 2020 15:05

brad4edat написа:
пон фев 17, 2020 01:40
...
Телескопа го настрой на 42* на нониуса и
....
Брадчед, евалата за мненията и обясненията, но както и да го мисля, скалата за географската ширина с която се засеверява не може да се нарече нониус. Нониус е помощна скала, която се използва като един вид лупа, за да увеличи точността на отчитане на основната. За полариса Бобо написа, но трябваше и за нониуса да се спомене :) Надявам се, не се обиждаш, но според мен спазването на терминологията е много важно за навлизането в сложни материи и разбирането помежду ни с по-малко думи.
Konus Motormax 130/2000; Canon EOS XTi(400D); Celestron C8 малко счупен; сиромашка
VIxen GP и други вехтории :)

Отговори
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение