Кой е по-добър?celestron astro fi или starnext

когато не знаете къде да пишете

Модератори: mishaikin, bobo

albena23
Регистриран: съб авг 11, 2018 14:00

Кой е по-добър?celestron astro fi или starnext

Мнение от albena23 » нед авг 19, 2018 14:01

:roll:

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 07:22
Контакти:

Re: Кой е по-добър?celestron astro fi или starnext

Мнение от bobo » нед авг 19, 2018 15:22

Линкове към моделите биха облекчили отговарящите :)

albena23

Мнение от albena23 » нед авг 19, 2018 15:55

Не съм избрала определен модел,и в двете серии съм се спряла на 130 апаратура, чудя се кои са подходящи за дълбокия космос. https://www.google.co.uk/url?sa=t&sourc ... BoyycQhv-t
И другият е https://www.google.co.uk/url?sa=t&sourc ... RUy1Y9-Mc0

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 07:22
Контакти:

Мнение от bobo » нед авг 19, 2018 16:37

Предлагам да се избягват такъв вид едноръки монтировки с по-дълги тръби като Astro Fi 130. Много е вероятно при малко невнимание при движението си долната част на тръбата да опре в основата и нещо да се счупи.

albena23

Мнение от albena23 » нед авг 19, 2018 17:12

Така е,но повече ме интересуват параметрите и кой бихте ми препоръчали за обекти като галактики и мъглявина.Понеже съвсем отскоро се интересувам и не съм толкова добре запозната.Тридно ми е да преценя.

Потребителски аватар
brad4edat
Регистриран: чет юли 06, 2017 12:42

Мнение от brad4edat » нед авг 19, 2018 17:23

Втория Некстар-а е много удобен (готин) за монтиране в последствие към EQ преходник и тогава става и за астрофотография. Всъщност ако не съм объркал модела, то той си има фабрична такава възможност! Изображение

Ами за галактики и мъглявини е голям зор да се видят, там важи в пълна сила правилото колкото по-голямо огледало толкова по добре, събира повече светлина. Ще видиш как накрая ще помислиш и за камера, и видео наблюдения, понеже камерите са много по-чувствителни от човешкото око, което трябва, и да го пазиш от външни светлини, когато наблюдаваш през телескопа, за да се адаптира към тъмното. Тоя телескоп е с по-сложно устройство на оптиката за разлика от другия, нека и другите колеги с опит да се изкажат как са за визуално и евентуална поддръжка.

albena23

Мнение от albena23 » нед авг 19, 2018 17:56

Добре,благодаря за съвета :)

Боян Спасов
Регистриран: нед сеп 18, 2016 14:33

Мнение от Боян Спасов » нед авг 19, 2018 20:34

albena23 написа:
нед авг 19, 2018 17:56
Добре,благодаря за съвета :)
Добре дошла във форума Албена !
Има опасност да се разочароваш, след закупуване на такъв телескоп .
Не защото моделите са лоши . При Целестрон клиента получава справедливо ниво на качество спрямо вложените средства .
Просто са малки и от тук със ниска светлосъбираемост .
Във нета е пълно със 4 инчови рефлектори втора ръка , които се продават на 1/2 цена от разочарованите си собственици.
Епопеята на жена ми с телескопите премина през много модели , докато се спря на 150/f5 рефрактор и 280/f10 Шмидт Нютон .
Бих ти препоръчал да пожертваш удобството на go-to насочването в името на повече светлосъбираемост .
150 милиметров рефрактор или 180 милиметров рефлектор според мен са минимумите за дълбок космос .

albena23

Мнение от albena23 » нед авг 19, 2018 22:36

Да,на мен ще ми е втори телескоп. (Хубавото е,че мога да го върна в рамките на месец :)Ще поразгледам още из нета,докато реша окончателно.Благодаря :)

Потребителски аватар
brad4edat
Регистриран: чет юли 06, 2017 12:42

Мнение от brad4edat » пон авг 20, 2018 00:24

Не пише къде живееш в профила ти, но съобрази и телескопа спрямо това дали си в голям град или малко село, дали можеш да излизаш с телескопа навън под тъмно небе! Защото ако си в някой град и е пълно вечер със светлини около тебе, очите ти не могат да привикнат към тъмно и да видиш добре обекти от дълбок космос особено с малък телескоп ще е мъка! Тогава ще се наложи да минеш на видеоастрономия. Това е ако си в град или район с много светлини и не можеш да изкарваш телескопа навън! В тоя случай от двата ще е по-добре Селстрона заради EQ възможността.
Но иначе за DSO наистина си иска колкото се може по-голямо огледало или леща -телескоп. Ако можеш по-голям телескоп да си позволиш и да намериш изгодно е по-добре! Иначе ако е до първите два аз бих си взел Селстрона, компактен, реномирана марка и става за видео.
Иначе аз съм с 150/750skywatcher f4 и да ти кажа от града си е мъка за DSO обекти, защото постоянно някоя лампа ми свети в очите от някъде:(

albena23

Мнение от albena23 » вт авг 21, 2018 01:00

Живея в централна Англия и телескопа ще се изнася в градината, отвсякъде има улични лампи,които явно малко ще ми пречат,да не говорим и за облачността тук.С предишния си телескоп успявах да видя само Луната перфектно, а и той си беше слабичък.Значи ще се насоча към 130-150 .Благодаря за съвета:)

Отговори
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение