раздел "Астрономия"

когато не знаете къде да пишете

Модератори: mishaikin, bobo

Потребителски аватар
viktor
Регистриран: съб мар 11, 2006 03:27

раздел "Астрономия"

Мнение от viktor » пет май 15, 2015 17:09

Винаги съм се чудил защо в астрономически форум като нашия, няма раздел - Астрономия!? "Общи астрономически теми" звучи някак пренебрежително и неуважително...
Понякога имам чувството че Астрохумора е по застъпен :) Как мислите вие?
GSO Plossl 4mm
GSO Plossl 42mm
SkyWatcher Plossl 10mm
SkyWatcher Plossl 25mm

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 07:22
Контакти:

Re: раздел "Астрономия"

Мнение от bobo » пет май 15, 2015 19:27

Ми, може би защото форумът беше замислен като по-практически, вместо теоретичен. Това не значи, че не е възможно развитие и промяна, но явно е било мярка срещу словоохотливи любители на теории и т.н., които на бърза ръка завземат пространството :)

Потребителски аватар
viktor
Регистриран: съб мар 11, 2006 03:27

Мнение от viktor » пет май 15, 2015 23:36

Не, че активността във форума налага раждането на безброй теми, но просто често съм си мислил по въпроса. Все пак като четеш астрономически форум, астрономията някак си се подразбира водеща :) Тогава може би е по правилно да се нарече "Форум за астрономическа техника и астрофотография" :)
Ясна е идеята да се направи разграничение с Дир-а, но проблема не е в Астрономията и Физиката, проблема е, ако го има в самите коментиращи. То реално бисери има по всички теми :D По въпроса за теорийте - науката се дели на теоретична и експериментална, така, че няма нищо нередно за мен да се обсъждат научните теорий. Сега че има кандидати за слава, да бъдат новия Нютон или Айнщайн е по скоро от интерес на занимаващите се с психология и личностно поведение, факт е, че по форумите има доста от клиентелата на психодиспансерите..., не го казвам с присмех, по скоро със съжаление...
GSO Plossl 4mm
GSO Plossl 42mm
SkyWatcher Plossl 10mm
SkyWatcher Plossl 25mm

brymchik
Регистриран: нед яну 25, 2015 15:37

Мнение от brymchik » съб май 16, 2015 12:22

viktor написа:.... Сега че има кандидати за слава, да бъдат новия Нютон или Айнщайн е по скоро от интерес на занимаващите се с психология и личностно поведение, факт е, че по форумите има доста от клиентелата на психодиспансерите..., не го казвам с присмех, по скоро със съжаление...
Макар да не знам със сигурност дали и аз не спадам в тази категория :), това беше и причината да не участвам във форуми от много години вече. Шегата настрана обаче, и на мен ми се струва интересно да има раздел за Астрономия, предполагам има хора, на които им е интересно също и мястото на любителите в науката (освен красивите гледки, които астрофотографията предлага).

Потребителски аватар
startraveller
Регистриран: нед юли 29, 2012 22:41

Мнение от startraveller » съб май 16, 2015 12:30

"Астрономия" е твърде общо и отсега се обзалагам, че ако създадем такъв раздел 90% от новодошлите и 100% от начинаещите любители ще пишат само в него. Може ми "Теоретична астрономия", но пък раздел "Астрономически задачи" вече си имаме ... Не знам ...
Viewing the sky with Stellarium 0.12.4

Отговори
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение