избор между два телескопа

телескопи, бинокли, оптика, "направи си сам"

Модератори: bobo, rw, Nuke

Georgi Georgiev
Регистриран: нед мар 03, 2019 10:00

избор между два телескопа

Мнение от Georgi Georgiev » нед мар 03, 2019 15:43

ЗДР имам нужда от съвет какъв Телескоп да ЗАКУПЯ за обсерватория ПЪРВИЯ - http://www.astroreflect.com/telescopes-bg/ar-gemini-bg - МОЖЕ БИ ПОВЕЧЕТО ОТ ВАС ги знаят четох за тези момчета който ги правят в варна тъка наречените данчовците :) знам че имат страхотни телескопи това е характеристиката на това което те ми предлагат ; Диаметър на параболичното огледало: D=300 mm (12")
дебелина 25mm, Schott Borofloat 33
Точност на параболичната повърхнина: Strehl > 0.95
Сертификат от интерферометричен тест на огледалото: Да
Фокусно разстояние: F=1500 mm
Вторично огледало: 1/6 PV, D=63 mm
Светлосила: f/5
Фокусировъчен механизъм: Skywatcher Dual-Speed 2" Low Profile Crayford
Монтировка: Дървена алт-азимутална Добсън монтировка от висококачествен шперплат
Търсач: Red dot
Окуляри: Не са включени
Тегло: сглобено състояние - 20кг
Разглобено състояние: най-тежка част - 9кг, най-голяма част - 46x46x32см А ВТОРИЯ Е Телескоп Advancet VX 8 "(203мм) F / 10 Шмид-Касегрен включва StarBright XLT покритиe на лещите за по-добро предаване на светлината. Телескопът има 84% повече светлопоглъщане от 6" телескопи.

Телескопът е снабден с 6x30 оптичен търсача за локализиране на звезди и планети. За подравняване използва постоянно програмируем Periodic Error Correction, който елиминира повтарящи се грешки.

Телескопът VX8” e снабден с порт Autoguider за дълга експозиция на изображенията и проектиран специално за астро фотография.

Новият мотор на телескопът е с подобрена производителност за проследяване и осигурява повече мощност за преодоляване на дисбаланси и пренатоварване.

Телескоп VX 8 е с обновен дизайн и предлага повече твърдост, по-малко огъване и подобрена естетика.

Новият дизайн на телескопът позволява наблюдение или заснемане на изображения в целия меридиан без намеса по гнездата на мотора.

Телескопът може да се използва между 7-77 градуса географска ширина.

Емблематичният 8-инчов телескоп Шмид-Касегрен от десетилетия е, най-добрият телескоп на Celestron.

Боян Спасов
Регистриран: нед сеп 18, 2016 14:33

Re: избор между два телескопа

Мнение от Боян Спасов » нед мар 03, 2019 16:30

Щом избирате между 2 толкова различни телескопа, ще ви е нужно още четене по темата...
Потърсете информация за телескопи тип "Добсън" и "Шмидт - Касегрен".
Споменахте, че го купувате за обсерватория. Може ли да дадете още малко подробности ?

П.П. Може ли да помоля, някой от модераторите да премести темата, в по-подходящ раздел ?

Georgi Georgiev

Мнение от Georgi Georgiev » нед мар 03, 2019 17:03

чудя се да ли да е с навигациона система или не това главния проблем а колотото до обсерваторията просто ще правя такава в моя имот преди

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 07:22
Контакти:

Мнение от bobo » нед мар 03, 2019 22:13

Телескопите са доста различни като конструкция, като параметри, като управление, като наблюдателни цели... От друга страна конструкцията на телескопите и на обсерваторията ще окажат влияние на избора на едното или другото. Например, трудно си представям добсън в класическа обсерватория с цилиндрична стена и купол върху нея. Та, повече подробности няма да са излишни.

Georgi Georgiev

Мнение от Georgi Georgiev » нед мар 03, 2019 22:34

искам да закупя нещо което си струва което ще ми върши добра работа за наблюдение същевремено и да е мощен и да става за обсерватория ако може някой да ме насочи към найстиан нещо добро : ще съм много благодарен

Потребителски аватар
Synergon
Регистриран: пон авг 12, 2013 11:20

Мнение от Synergon » пон мар 04, 2019 08:45

Georgi Georgiev написа:
нед мар 03, 2019 22:34
искам да закупя нещо което си струва което ще ми върши добра работа за наблюдение същевремено и да е мощен и да става за обсерватория ако може някой да ме насочи към найстиан нещо добро : ще съм много благодарен
Здравей,
въпрос на бюджет, иначе ето примерно два модела подходящи:

https://www.teleskop-express.de/shop/pr ... ptics.html

https://www.teleskop-express.de/shop/pr ... scope.html

Успех.
...Space is infinite - your back seat isn't. [-X

Линк за библиотеката с книги последна версия 35000:
https://drive.google.com/file/d/1VX6zdh ... sp=sharing

Video Astronomy System:
TS-PHOTON 6" F4
Star Discovery AZ SynScan GoTo
ZWO ASI385MC USB 3.0
TS Focal Reducer 0.7x

Georgi Georgiev

Мнение от Georgi Georgiev » пон мар 04, 2019 14:38

това ще ми свърши чудесна работа става и за - astrofotografie аз съм нов в тотва начинание но искам да инвистирам за нещо което ще ми върши работа това е целта благодаря че има хора като вас да помагат :)

Отговори
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение