astronomy

Астрономията и космосът в интернет

Модератор: Vladimorka

chavcho
Регистриран: пон апр 09, 2007 15:31
Контакти:

astronomy

Мнение от chavcho » пет апр 13, 2007 16:43

Благодаря на всички ,който посетиха моя сайт! Моля попълвайте статиите за любимата си планета или друга статия! Ако ви трябва помощ, посетете Помощ
или ми пишете на моята страница! Станете част от Bgastronomy

Потребителски аватар
tReW
Регистриран: пон юли 31, 2006 19:34

Мнение от tReW » пет апр 13, 2007 17:37

Малко странно, че администраторите допускат реклама на саит в саита им.

Betelgeuse
Регистриран: чет авг 11, 2005 22:26
Контакти:

Мнение от Betelgeuse » пет апр 13, 2007 19:19

Във въпросния сайт, статия на месеца, четем:
Юпитер е най-голямата от тях и нейният необятен глобус би могъл да вмести един милиард тела с големина на Земята.
Това очевидно е сбъркано, човек трябва да има приблизителна идея кое колко е голямо, още повече когато грешката е около 6 порядъка.

Ако ще си говорим за милиарди ;) Betelgeuse е толкова голям, че ще събере 350 хиляди милиарда тела колкото Земята
:D
Space is big. You just won't believe how vastly, hugely, mind-bogglingly big it is.

"...any scientist who couldn't explain to an eight-year old what he was doing is a charlatan."

Потребителски аватар
apollo
Регистриран: чет фев 17, 2005 15:48
Контакти:

Мнение от apollo » пет апр 13, 2007 20:49

На мен "любимата" звезда ми е Ригел - бетата на Орион... син свръхгигант който май засрамва опонента си в съзвездието :lol: :wink:
Следвай мечтите си !!!

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 07:22
Контакти:

Мнение от bobo » пет апр 13, 2007 20:52

tReW, поне аз (дори и без да взимаш под внимание надписа под ника ми) не виждам нищо лошо да се поства линк към друг сайт. Всеки БГ сайт на тема астрономия е за приветствие, стига да е качествено направен и с вярна информация.

Betelgeuse
Регистриран: чет авг 11, 2005 22:26
Контакти:

Мнение от Betelgeuse » съб апр 14, 2007 05:16

apollo написа:На мен "любимата" звезда ми е Ригел - бетата на Орион... син свръхгигант който май засрамва опонента си в съзвездието :lol: :wink:
На размери не го засрамва, но научаваме че Ригел била най-силно светещата звезда в нашия край на галактиката.
Вече бил свършил водорода и светел на хелий.
Space is big. You just won't believe how vastly, hugely, mind-bogglingly big it is.

"...any scientist who couldn't explain to an eight-year old what he was doing is a charlatan."

Отговори
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение