Молба към новите членове на форума

кои сме ние и друга служебна информация за форума, разгледайте преди регистрация

Модератори: mishaikin, bobo

Потребителски аватар
mishaikin
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 05:19
Контакти:

Молба към новите членове на форума

Мнение от mishaikin » пон апр 10, 2006 17:12

Напоследък отново има бум в регистрацията на форума, не знам дали не се дължи на скорошното астрономическо събитие наблюдавано най-добре от южната ни съседка.

За съжаление, обаче, някои люде се втурват малко в стил: Юруш на маслините! и започват да пишат кой на латиница, кой на кирилица без граматика, кой за НЛО и извънземните, за Вселената просто не искам да споменавам, че се изприщвам вече като прочета нещо за нея ....

За тях искам да напомня някои неща:
1. Форумът е за ПРАКТИЧЕСКА ЛЮБИТЕЛСКА АСТРОНОМИЯ - телескопи, астрофотография, наблюдения, астропартита, направи си сам, как да избера... всичко друго разводнява основната тема.
2. Астрологията, НЛО, били ли са американците на Луната, новоизмислените теории за черни дупки и вселени след снощният сън и т.н. конспирации нямат връзка с любителската астрономия и не са за този форум. Това са т.нар. ресторантски теми. Много е вероятно такива теми да бъдат заключени или изтрити. Както Наско каза, добре е преди да почне човек да се изказва в форум по астрономия да забрави за НЛО и да се ограмоти тематично за астрономията (има достатъчно неща изписани бг нета).
3. Писането на кирилица е повече от желателно. Повече от желателно е и преди да натиснете бутона [Прати] да прегледате написаното и го преведете във вид, удобен за четенето :)
4. Запознаването с правилата на форума (макар и да не са формулирани като отделна тема, достатъчно е да погледнете темите в раздела ФОРУМЪТ) е също повече от желателно
5. Сигурен съм, че има и други неща, но сега не се сещам за тях :hahaha:
6. Писането на кирилица .... :ohyes:
Мишо
---
GSO 200/1000
EQ-6 mount + MCU Update (rajiva)
Nikon D50, Sigma 70-300 APO DG
Skywatcher 80/400, Philips SPC900NC
AtlasNova Astronomy Grade Green Laser Pointer, QHY5 1.3MP CMOS camera

--
"When it is dark enough,
you can see the stars ...."
Charles A. Beard

Потребителски аватар
raddo
Регистриран: пет сеп 10, 2004 21:12
Контакти:

Мнение от raddo » вт апр 11, 2006 11:30

Принципно съм съгласен с всичко изброено до тук но все пак да не забравяме, че това е форум не казарма в която трябва да влизаме под строй и козирувайки.

simo bimo
Регистриран: чет апр 06, 2006 11:43

Мнение от simo bimo » пон апр 17, 2006 23:42

грешиш raddo казарма е!

Потребителски аватар
Phoenix
Регистриран: нед авг 22, 2004 21:40
Контакти:

Мнение от Phoenix » вт апр 18, 2006 08:40

simo, ти си първият и надявам се последният потребител на форума, на който ще го кажа направо: като не ти харесва - напусни, не помня някой да те е викал или да те държи тук на сила.
Щом всички (с изключение на двама-трима) могат да се вместят в правилата (писаните и неписаните) и стоят тук значи не е толкова страшно.

За останалите: знам, че трябва да помагаме на астрономията, но мисля, че горното няма да й навреди особено...

simo bimo

Мнение от simo bimo » вт апр 18, 2006 15:36

Феникс, след като е пусната тема значи тя може да се коментира! По същата логика, кото на някой не му "харесва" дадена тема той не пише по нея , а не я заключва. Единственото "правило", което наруших е че не съм съгласен с вас по темата за Луната.

Потребителски аватар
Phoenix
Контакти:

Мнение от Phoenix » вт апр 18, 2006 16:03

simo bimo написа:... кото на някой не му "харесва" дадена тема той не пише по нея , а не я заключва ...
Освен в случаите, когато работата му е да заключва нездравословните (да ги наречем) теми.
Не съм казал, че не може да се коментира - казах, че като го смяташ за казарма и не ти харесва имаш право и на друг избор...

А за да разбереш защо се получава така просто се поогледай.

simo bimo

Мнение от simo bimo » вт апр 18, 2006 16:25

Ама за кой са нездравословни, Феникс? Освен това казах, че е като казарма не защото нещо не ми харесва сайта ,а защото някой си мисли че е повече от останалите и ограничава правото им на мнение.

P.S. Питах теб защо е заключена темата, защото мислех,че като модератор ти отговаряш за "Ресторанта".

Потребителски аватар
Phoenix
Контакти:

Мнение от Phoenix » вт апр 18, 2006 16:53

Нездравословни са за здравомислещите участници в форума и за самия форум. Ти може да наблюдаваш форума от вчера, но много от хората, които пишат тук го наблюдават откакто съществува и многократно са виждали как такива теми се развиват единствено до караници, а не до смислени заключения, и затова е най-добре да бъдат спрени своевременно.
Замислял ли си се, че ако някой има право да модерира (в което ти виждаш ограничаване на мнението ти) един форум и 99% от пишещите в него нямат нищо против това, то най-вероятно за това си има причина.
А да си забелязал, че под името на Мишо пише WEBMASTER, което ще рече, че той пък отговаря за всичко. И все пак аз ти отговорих доколкото можах на въпроса за заключената тема. Пак ще кажа, че може тази тема да беше резната преждевременно, но това, предполагам, е било само с цел да се предотвратят вредните последици от нея.

simo bimo

Мнение от simo bimo » вт апр 18, 2006 18:14

Благодаря ти за детайлното обяснение и тъй като според теб съм нездравомислещ, въпреки нежеланието ми напускам форума.

Потребителски аватар
mang
Регистриран: вт ное 09, 2004 21:49
Контакти:

Мнение от mang » вт апр 18, 2006 18:24

Не е нужно този форум да се пълни с постове които предполагат напрежение между членовете му,просто въпрос на мярка кой какво пише която дава гаранция за добра атмосфера тук.
Просто мнение ,напълно съм съгласен с Феникс,od rp/shld;e флууд пълнежа той е безмислен поне тук нали съм прав simo bimo.
Пътя беше дълъг,за да стигнем до тук...
GSM 0878 392353
гр.Пловдив
ICQ - 76286779
http://www.cqlz.hit.bg
http://www.asteroid-bg.com
Canon PowerShot A60

Потребителски аватар
kometata
Регистриран: нед дек 19, 2004 21:43
Контакти:

Мнение от kometata » вт апр 18, 2006 19:25

simo bimo написа:Благодаря ти за детайлното обяснение и тъй като според теб съм нездравомислещ, въпреки нежеланието ми напускам форума.
Вижте тук според мен всеки разбира нещата по различен начин..
Аз си мисля, че новите членове, които постват в ресторанта трябва да се оставят да пишат! Всеки започва от някъде и после може да се насочи в по-сериозните тематики...
В началото и аз реагирах грубо, но щом го има този раздел то значи не би трябвало да се спират хората да пишат там. Просто е неадекватно не схващате ли? Щом има такъв раздел, то значи може да се пише и преценката кое щяло... е много субективна..Не искам да влизам в спорове, но за мен Ресторанта е нещо което е много различно от това което Феникс си го представя... Аз клуб за общуване си го представям по по-различен начин. Там е нещо както в едно парти, хората общуват за астрономия, защото форума е такъв! В ресторанта, сам по името си е място където за мен е все едно и също дали някой ще сподели дали е видял извънземни на Луната или се е впечатлил от нещо друго след 22ч...
Нека оставим хората (ако този раздел се прецени, че е нужен) да си дискутират какво и е на душата им, аз така разглеждам ресторанта.
Аз давам следното предложение към Мишо: Феникс да стане модератор в друга тематика. Хем човека има много знания и не знам защо да е точно там. Просто разберете сега едно: за някои хора астрономията е водещото в живота, комуникират само тук като им е кофти на душата и ако искат да споделят нещо, то това е само в ресторанта..
За мен именно там може да се пише, а не в клуб за общуване.

Потребителски аватар
Phoenix
Контакти:

Мнение от Phoenix » вт апр 18, 2006 19:39

Макар че едно време се застъпих за съществуването на Ресторанта, понякога, особено напоследък, честно казано се чудя дали наистина не е излишен, но пък си казвам, че все пак е по-добре да има място за тези теми, отколкото да се омесват с останалите...

Потребителски аватар
kometata
Контакти:

Мнение от kometata » вт апр 18, 2006 20:37

Phoenix написа:Макар че едно време се застъпих за съществуването на Ресторанта, понякога, особено напоследък, честно казано се чудя дали наистина не е излишен, но пък си казвам, че все пак е по-добре да има място за тези теми, отколкото да се омесват с останалите...
Същото мисля и аз. Идеално го казваш в последното изречение. Нека да има място, където кой решил, че това е номер едно в астрономията, кой решил да сподели нещо за пирамидите, кой се напил, кой....нека да е там....
И без това си пише, че е ресторант след 22ч, за мен темата е много адекватно отделена и всъщност проблем няма.
Абе ще си дискутираме тук всъщност къде са границите.

pharaon
Регистриран: чет сеп 01, 2005 11:11
Контакти:

Мнение от pharaon » ср апр 19, 2006 01:31

Филипе, съгласен съм с теб ! И наистина отправям призив към Мишо и Феникс за ресторанта: нека там да се отпуснат нещата, всеки да си обсъжда свободно каквото иска (е не свободия), нека и караници да има (е ако излизат извън контрол и няма уважение към събеседника а само чисто заяждане без желание за някакво разбиране съм съгласен да се режат). Хем всички ще виждат кой какъв е всъщност, като се поотпусне, хем темите няма да се разводняват другаде, хем всеки астроно-любител ще разпуска ТАМ ! Там може да нервничи, там може да изкаже абсурдните си идеи, там може да се отпусне... Всеки има нужда от това понякога дори и най-вманиачения учен, или астроном, или физик ! Виждал съм как ДОРИ и Мишо нарушава собствените си правила воден от емоция или решавайки да си поотпусне душичката от нормите, или пък споделяне на лични възгледи по тематика нямаща нищо общо с астрономията ! А когато човек се чуства уверен в някой от другите "по-сериозни" теми нека пише там (раздел ПРАКТИЧЕСКА АСТРОНОМИЯ), по-смилено, по сериозно и т.н. Феникс вникни в думите ми ;) и не бързай да ги приемаш критично. Иначе относно новите потребители: да пишете на кирилица това правило е във всеки форум ! Един път свикнете ли няма да имате проблеми в нито един форум...
... For One Better World ... with TCM

Потребителски аватар
Phoenix
Контакти:

Мнение от Phoenix » ср апр 19, 2006 08:20

Не ги приемам критично - напротив, съгласен съм. Аз го казах и в заключената тема, че разделът е по-либерален. И това е разбираемо предвид темите в него.

Потребителски аватар
mang
Регистриран: вт ное 09, 2004 21:49
Контакти:

Мнение от mang » ср апр 19, 2006 22:26

Да ами да бъдем по либерални тогава , към всички юзери тук . Един въпрос към Мишо : Ако започна да се пишат неща с тема Астрономия но в ироничен стил към някой член тук това нормално ли ще се приеме. Или ще му се отговори спазвай добрия тон.

Това имах предвид с моя пост по горе.
Пътя беше дълъг,за да стигнем до тук...
GSM 0878 392353
гр.Пловдив
ICQ - 76286779
http://www.cqlz.hit.bg
http://www.asteroid-bg.com
Canon PowerShot A60

Потребителски аватар
kometata
Контакти:

Мнение от kometata » чет апр 20, 2006 08:53

Отдавна искам да го кажа, Мишо създаде този форум и по този начин подтикна много неща да се направят. Къде астероид да се открие, къде комети.....

Потребителски аватар
Easily
Регистриран: нед май 13, 2007 11:18

Мнение от Easily » нед май 13, 2007 11:20

Защо 2 пъти ни предупреждаваш за кирилицата?

Потребителски аватар
mishaikin
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 05:19
Контакти:

Мнение от mishaikin » пон май 14, 2007 17:20

Easily написа:Защо 2 пъти ни предупреждаваш за кирилицата?
Защото е нужно - http://forum.starrydreams.com/viewtopic.php?t=170
Между другото всяка тема ли смяташ да "подпикаеш"? Какъв е този интерес към стари и забравени теми? Археологически?
Мишо
---
GSO 200/1000
EQ-6 mount + MCU Update (rajiva)
Nikon D50, Sigma 70-300 APO DG
Skywatcher 80/400, Philips SPC900NC
AtlasNova Astronomy Grade Green Laser Pointer, QHY5 1.3MP CMOS camera

--
"When it is dark enough,
you can see the stars ...."
Charles A. Beard

pleiades
Регистриран: пет апр 11, 2008 08:33

Мнение от pleiades » пон апр 14, 2008 18:01

Другарки и Другари....

Демокрацията не води до нищо добро. Многото права разглезват и извращават личността. Който не е съгласен с мен ще се обоснова в последствие, но има хиляди примери в подкрепа на моята теза :D

Така че зарежете тези глупости дайте да си говорим за АСТРОНОМИЯ... Има правила които са наложени и трябва да се спазват. На който не му харесва да си намери по-добро место. Присъствието тук не е задължително. :)

Мисля е правилото за кирилицата е много добро, защото това е един естествен (така да се каже) филтър за чат маняци които пишат 4 вместо Ч и 6 вместо Ш... мисля че това е ужасно ;)

Потребителски аватар
ijan
Регистриран: нед сеп 28, 2008 16:08

Мнение от ijan » нед сеп 28, 2008 16:12

:spam: предладам да пуснем и игри за космоса

Потребителски аватар
wenzdy
Регистриран: пон яну 23, 2006 21:44
Контакти:

Мнение от wenzdy » чет юли 05, 2012 16:50

Бих искала да има още една точка, да не се псува и обижда!!! Недопустимо е за мен, без причинно да се прави това! И нека да има наказания за това...

Благодаря предварително.
Изображение Привличането на телата учените нарекли Гравитация. Просто, за да не се объркват и да го различават от привличането от шоколадови яйца и бонбони. ИзображениеИзображение

Fomei 114/900
Binoculars 10x50
Green Laser 30mW

cezar
Регистриран: съб дек 06, 2008 16:53

Мнение от cezar » пет юли 06, 2012 04:14

wenzdy написа:Бих искала да има още една точка, да не се псува и обижда!!! Недопустимо е за мен, без причинно да се прави това! И нека да има наказания за това...

Благодаря предварително.
И без това си наказват за щяло и нещяло !!!
По-вероятно е астероид да те фрасне отколкото спирането на ругатните в Зв. Общество.
А любителска астрономия е толкова широко понятие, колкото просторна е и вселената ...
Вселената ще съществува докато енергията изчерпа всички възможни форми и мащаби!
Да живее Румелия!

Потребителски аватар
Adrian V
Регистриран: пет авг 15, 2014 21:03
Контакти:

Re: Молба към новите членове на форума

Мнение от Adrian V » съб сеп 06, 2014 21:04

Защо пък да няма тема за НЛО,какъв е този Астро форум,че хората в него си мислят,че сме ЕДИНСТВЕНИТЕ в целия Всемир???Астрономията всъщност е точно това-"Какво има там..?",а единственото най-важно нещо "там" е наличието на други форми на живот,това е топ приоритет на всички астрономи по света,но пък видите ли,тук не е сериозна тема :mrgreen: Забавлявам се искрено с вас :mrgreen: Благодаря за което =D>
И както винаги още в началото от Админите се заформи скандал с доволно количество злоба,защото някак куца приятелското поднасяне на инфо/правила,трябва малко уроци за това как се общува с евентуални ползватели на форума,които са отделили от времето си за да се регистрират тук,някак хич не е Welcome положението..Жалко!
"Ако знаехте колко рядко ви разбират правилно,щяхте по-често да мълчите."
Гьоте

Потребителски аватар
Adrian V
Контакти:

Re:

Мнение от Adrian V » съб сеп 06, 2014 21:47

cezar написа:
wenzdy написа:Бих искала да има още една точка, да не се псува и обижда!!! Недопустимо е за мен, без причинно да се прави това! И нека да има наказания за това...

Благодаря предварително.
И без това си наказват за щяло и нещяло !!!
По-вероятно е астероид да те фрасне отколкото спирането на ругатните в Зв. Общество.
А любителска астрономия е толкова широко понятие, колкото просторна е и вселената ...
Хаха,евала! :P
Гьоте

Потребителски аватар
penko
Регистриран: ср юли 05, 2006 19:46
Контакти:

Мнение от penko » нед сеп 07, 2014 14:42

Внимавай някой да не та банни че ша изгориш с тия забавления ::priest::
Bresser 150/750, БШР 80/800; Celestron AstroMaster 76/700;
Baader MPCC coma corrector
Bresser Exos-2GT;
Bresser 10х50;
Pentacon 4/200; Carenar 2.8/135; Canon EF-S 18-55/3.5-5.6 III; Teleconverter 2x;
Canon 100D.

Потребителски аватар
Adrian V
Контакти:

Мнение от Adrian V » нед сеп 07, 2014 17:45

penko написа:Внимавай някой да не та банни че ша изгориш с тия забавления ::priest::
Не виждам причината/обидата/спама и тн..
Гьоте

Betelgeuse
Регистриран: чет авг 11, 2005 22:26
Контакти:

Мнение от Betelgeuse » вт сеп 09, 2014 04:25

penko написа:Внимавай някой да не та банни че ша изгориш с тия забавления ::priest::
Той кога се регистрира, кога му порасна ... телескопа :)
Пък се кефи точно на цезар :)))
Space is big. You just won't believe how vastly, hugely, mind-bogglingly big it is.

"...any scientist who couldn't explain to an eight-year old what he was doing is a charlatan."

Потребителски аватар
Adrian V
Контакти:

Мнение от Adrian V » вт сеп 09, 2014 12:18

Ми да,на някои са им големи по рождение,ти твоя го поливай с вода да порасне(телескоп) :mrgreen:
Извинете за off-а,но не можех да не отговоря :mrgreen:
Гьоте

Потребителски аватар
Nine
Регистриран: ср дек 24, 2014 17:56

Мнение от Nine » съб дек 27, 2014 14:29

Здравейте! Може би това не е най-подходящата тема да попитам, но може би е най-близо по смисъл. Не мога да си настроя данните в профила в полето Location. Аз ли бъркам или е забранено да се пише там?
Celestron Firstscope
Panasonic FZ100
Canon A570 IS

Отговори
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение