Променянето на теми във форума

кои сме ние и друга служебна информация за форума, разгледайте преди регистрация

Модератори: mishaikin, bobo

Потребителски аватар
mishaikin
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 05:19
Контакти:

Променянето на теми във форума

Мнение от mishaikin » чет юни 02, 2005 18:53

Последните събития във форума показват, че за съжаление твърде много свобода не е на хубаво.
Едно е да напуснеш дадено общество/форум и т.н., друго е да затриеш след това всичко което си писал. Личното ми виждане е че написаното е ИСТОРИЯ, и ако пишеш след това не трябва да изтриваш (редактираш) постингите си. Т.Е. влиза в сила принципът: "Четири пъти мери, един път режи".

Засега единственото техническо решение за форума бе изключването на функцията за редактиране - бутона "Промени". Ако все пак сте направили голям гаф и искате да изтриете/промените нещо се обръщайте към администраторите или модераторите във форума, те с радост ще ви помогнат.

Можете да "хвърляте камъните"! 8)

П.П Използвайте функцията "<b>ПРЕГЛЕД</b>", преди да публикувате окончателно - тя ще ви спести подобни главоболия.
Последна промяна от mishaikin на съб апр 01, 2006 11:20, променено общо 2 пъти.
Мишо
---
GSO 200/1000
EQ-6 mount + MCU Update (rajiva)
Nikon D50, Sigma 70-300 APO DG
Skywatcher 80/400, Philips SPC900NC
AtlasNova Astronomy Grade Green Laser Pointer, QHY5 1.3MP CMOS camera

--
"When it is dark enough,
you can see the stars ...."
Charles A. Beard

Потребителски аватар
Delyan Toshev
Регистриран: чет авг 19, 2004 00:49
Контакти:

Мнение от Delyan Toshev » чет юни 02, 2005 19:12

Това е и моето виждане отдавна. С други думи съм съгласен да няма възможност за редактиране.
Много от ценните места в Интернет - да не кажа 99% са пощенски списъци и Usenet групи (последните допреди време ). С простите средства на пощенският списък се постига всичко, което е необходимо за обмен на идеи и информация. Разбира се "модерните времена" засенчиха старата, но човешка и надеждна технология, с една камара шарении и пр. които ако някои може да ме убеди как правят човек по-продуктивен, ще се запиша при него на частни уроци в следващите няколко години.
Призива ми е - нека обръщаме повече внимание на съдържанието, на стойността на информация, а не колко накичена е с дрънкулки. Добрият тон и зачитане на правилата е задължително. А спазването на хронологически и исторически ред на публикуване е изключително ценно и неотменно нещо от стойността на информацията.
Преди много години (вече, май наистина съм старо куче) , в Интернет имаше нещо наречено "нетикет" ( netiquette ) - моля напишете тази дума в google и вижте за какво става дума. Колко от вас са го чували?
Това е едно от нещата които има смисъл да се помнят и спазват. Дори има и презицен документ - RFC 1855.

Потребителски аватар
ivokaza
Регистриран: вт авг 24, 2004 03:27

Мнение от ivokaza » пет юни 03, 2005 00:10

За съжаление, по този начин ще страдат и нормалните потребители. Ама няма начин, покрай сухото , ще замине и малко от зеленото. :wink:
Поздравления на Делян за линка =D>

Потребителски аватар
Phoenix
Регистриран: нед авг 22, 2004 21:40
Контакти:

Мнение от Phoenix » пет юни 03, 2005 08:26

Не е ли възможен компромисен вариант: примерно постинга да подлежи на редактиране в някакъв срок след пускането му, да кажем няколко часа? Струва ми се по-практично, все пак понякога наистина се налага.
А ако не може пък здраве да е. Аз лично досега съм редактирал предимно за да допълня нещо - спокойно мога да го правя и във втори постинг.

Потребителски аватар
Delyan Toshev
Контакти:

Мнение от Delyan Toshev » пет юни 03, 2005 10:05

Phoenix написа:Не е ли възможен компромисен вариант: примерно постинга да подлежи на редактиране в някакъв срок след пускането му, да кажем няколко часа? Струва ми се по-практично, все пак понякога наистина се налага.
А ако не може пък здраве да е. Аз лично досега съм редактирал предимно за да допълня нещо - спокойно мога да го правя и във втори постинг.
Технически е възможно, но засега няма много време за реализирането му. Това ще е и допълнително бреме за администриране при редовните обновявания на софтуера който движи форума.
Все пак може да се появи такава възможност в бъдеще.
Но наистина няма проблем човек да се допълни и коригира в последващо съобщение. За критични случаи винаги има технически начин да се направи нещо, но нека гледаме на това като на аналогия с пускането на писмо в пощенска кутия ( да, хартиената версия :-) ) - много проблемно за всички е да се вземе/върне обратно след като е попаднало там. :-)

Потребителски аватар
Delyan Toshev
Контакти:

Мнение от Delyan Toshev » пет юни 03, 2005 10:32

Едно допълнение към това което пуснах по-горе за "netiquette".
Въпреки, че на български няма превод на този документ, за съжаление, има една брошура направена в Орбител, която можете да намерите на адрес - http://www.orbitel.bg/bg/press/index.php?article=37
Аз лично намирам RFC 1855 за по-прецизен и отговарящ на моите възгледи документ, но и брошурата съставена в Орбител ще е повече от достатъчна за всеки член на интернет обществото.

Отговори
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение
  • Ползване на функционалностите на форума
    от Sotis » съб яну 20, 2018 19:36 » в Форумът
    5 Отговори
    1241 Преглеждания
    Последно мнение от bobo
    пон апр 30, 2018 11:34
  • Галактиките във вселената не са 200 милиарда,а.............
    от Хектор » вт окт 18, 2016 14:59 » в Новини
    3 Отговори
    1215 Преглеждания
    Последно мнение от cezar
    съб яну 07, 2017 19:09
  • SSL и някои технически проблеми с форума от последните дни
    от mishaikin » нед ное 26, 2017 15:08 » в Форумът
    2 Отговори
    1146 Преглеждания
    Последно мнение от Yoddha
    ср ное 29, 2017 10:15
  • Meade, Bresser & Levenhuk вече в България - 10% отстъпки за Членове на форума
    от Levenhuk Bulgaria » вт мар 26, 2019 21:07 » в Астропазар
    2 Отговори
    1971 Преглеждания
    Последно мнение от Мак-сим
    ср мар 27, 2019 19:57