Кои сме ние - представяне

кои сме ние и друга служебна информация за форума, разгледайте преди регистрация

Модератори: mishaikin, bobo

m.a.x.
Регистриран: пет юни 02, 2006 15:16

Мнение от m.a.x. » вт сеп 19, 2006 22:23

Стефан Павлов - 26г. от Свищов. Женен от Април тази година, работя маркетинг в строителна фирма и съм дистрибутор на вакуумно-тръбни слънчеви колектори за града.
Имам Sky Watcher 150/750mm от около месец. Това е и първия телескоп през, който поглеждам, но пък гледам предаванията по discovey science всеки път, дори да ми е за 10-ти. Все още не съм гледал извън града, понеже нашият и без това е малък и живея в къща с двор.

п.с. Zvezdichko ти ли си с този ник в linux-bg.org? Ако да, евала за темата "Аз използвах функцията search :)". хаха

Потребителски аватар
ShaDoW
Регистриран: вт апр 04, 2006 00:11
Контакти:

Малко и от мен!

Мнение от ShaDoW » съб яну 13, 2007 02:07

Здравейте!

Реших да драсна и аз нещо в едно от любимите ми места из мрежата, а именно тези форуми ;)

Родният ми град е Пещера,а преди 3 дни навърших 22 години. Живота ми започна да тече динамично някъде от 13-тата ми година, когато започнах да уча в Правец, в бившия техникум по микропроцесорна техника и технологии. Както повечето от вас, интересът ми към небето, и изобщо към заобикалящата ни среда в ..космически мащаб е толкова отдавна, че не помня кога за пръв път мислех за това. Може би, когато майка ми ми рисуваше 9 точки, и 1 по-голяма, които обикалят по странни за мен кръгчета? Или, когато ми показа колко много спирали съществуват навсякъде покрай нас. Въпросът със спиралите, и защо именно спирали, ме интересува живо и до днес, но да не се отклонявам много...

Завърших средно, пренесох се в ТУ-София, и понастоящем изучавам Автоматика (I) и Компютърни Системи (II). Обичам да подчинявам компютрите на моите желания, да ги използвам за всичко за което се сетя. От 7 години горе-долу се занимавам с програмиране, когато скучаех минах и през уеб програмиране, та даже до компютърна сигурност.. Осъзнах че правенето на счетоводен софтуер не ме кефи (уви, на време) и сега..
Освен на близки хора, отделям най-много време на програмиране на Siemens контролери,програмиране на embedded компютри,макар и това да не ме влече особено. Изучавам усилено "Управление на Системи" и Изкуствен Интелект ето тук сме в десятката, но стига толкова за компютрите :)

Астрономията, наблюденията, фотографията, и тръпката която пораждат тези занимания ме разтоварват, дори мога да кажа че положително ме зареждат с енергия. В последните няколко месеца мисля сериозно за покупката на телескоп в скоро, както и добър апарат, защото в момента екпериментирам с техника на приятели (може би тук е мястото да благодаря на Георги Петров..), както и в едно фотостудио в Пещера, но да не рекламирам .. ;)

Имах късмета да се запозная с няколко човека от форума, и за мое щастие да утолявам жаждата си, с нещата които чета и виждам тук.
Обичам тази музика : Моята музика
(Почти) Актуални снимки : тук!

Смятам да престана до тук с писането, мисля че казах достатъчно за себе си. И аз като RW, се надявам да се запозная с повечето от хората тук, лично :)

Желая успехи на всички, и вяра в себе си !
"Ако не си част от решението, то тогава си част от проблема" ..
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
}l{opo
Регистриран: пет яну 05, 2007 14:56

}l{opo, Жоро - все тая :)

Мнение от }l{opo » пет мар 16, 2007 16:35

Ха здрасти ви :) Казвам се Георги, на 32, от В. Търново. Завърших физика в СУ (преди това в местното ПМГ). Работя в частна гимназия като системен администратор (супервайзор). Други хобита освен физиката, астрономията и компютрите са ми Linux, шахмат, карти, колоездене, бамбук, туризъм :)
Астрономията я практикувам интерактивно (има много хубави архиви с цифровизирани снимки - ето някои от тях:

http://archive.eso.org/dss/dss
http://archive.stsci.edu/cgi-bin/dss_plate_finder
http://skyview.gsfc.nasa.gov/
http://irsa.ipac.caltech.edu/applications/FinderChart/
http://irsa.ipac.caltech.edu/applicatio ... ctive.html

Смело мога да кажа, че DSS и 2MASS са архивите с най-висока разделителна способност на небесни снимки.

Потребителски аватар
Tharsis
Регистриран: пон мар 05, 2007 18:14
Контакти:

No more than a human...

Мнение от Tharsis » пет мар 16, 2007 18:03

Здравейте.
Казвам се Никола Кисимов на 24г. от Пловдив. В момента работя във "СИЕНИТ" ООД. Занимавам се активно с астрономия от 7-и клас... :oops: Даже през 2001г. бяхме основали астроклуб "Астероид" , който за мое огромно разочарование се разпадна (по причини независещи от мен). Та си останах единак, който се занимаваше къде по активно, къде по пасивно с хобито си през последните 4-5 годинки... :cry:
До момента в който открих този форум и видях колко хора има от Пловдив :D :)
Иначе с инструментариума съм си бил скромен. Имах до преди 4 месеца един 76мм нютон на алт-азимутална монтировка, обаче го продадох. До 3 седмици най-вероятно ще се екипирам с един 114мм нютон параболоид, на екваториална монтировка...и доста ще позасиля астрономическата си активност :D 8)
Даже в момента подемам една инициатива да се свържа с повечето "колеги" от Пловдив...пък дано успеем да направим нещо по сериозно...като да възродим "Астероид" в най-добрия случай. :D
Но времето ще покаже...
Поздрави на всички във форума с пожелания за чисто и ясно небе :thumbsup:

Niko
Регистриран: чет яну 04, 2007 09:50

Мнение от Niko » съб мар 17, 2007 17:38

Здравейте,

Астрономията ми е хоби от много години но телескоп ще си купя когато се пенсионирам. Ако го сторя сега само ще се дразня че не му отделям достатъчно време.

Реших да напиша нещо за себе си защото напоследък често кисна в този форум, особенно сутрин докато се събуждам в офиса на чаша кафе.

http://nikolov.p-dir.com

Поздрави на всички астро любители.

Нико

tsetsodrums
Регистриран: ср юни 13, 2007 22:54

Мнение от tsetsodrums » пет юни 15, 2007 22:43

Здравейте ! Казвам се Цветан Георгиев от София съм и съм на 33г !
Професионален музикант съм . Свиря в група Латинопартизани, преподавател съм НБУ- София , участвал съм и участвам в много музикални проекти и телевизионни предавания. От половин година съм и собственик и директор на първото частно музикално училище от нов тип в България -www.cma-bg.com .
С астрономия се занимавам от 20години. Имам телескопи: Алкор-65мм Нютон, Konus 80мм-рефрактор и 152мм F5- Нютон Soligor ! Имам голям набор от всякакви филтри и околяри, както и голям брой публикувани статии по наблядателна астрономия във списание Андромеда и весник Телескоп .
Ами най-важното е това ! Много са накефих, че ви има и с голям кеф искам да споделя времето си и техниката си в наблюдения със всеки от вас !

Filer099
Регистриран: нед апр 08, 2007 00:25

Re: Кои сме ние - представяне

Мнение от Filer099 » пон юни 25, 2007 22:53

Казвам се Веселин Алексеев, от руски произход съм на 29 навършени години. Семестриално завършил съм специалност Право в СУ и се подготвям за наказателен адвокат или полицаи. Тренирал съм бойни изкуства през началото на 90те(отговарял съм на степен зелен колан-6то кю) и осем години фитнес-културизъм, седем от които в залата Strong в 36то СОУ “Максим Горки”. Бил съм за кратък период от време и заместник фитнес-инструктор в същата зала. С астрономия се занимавах в периодът декември 1987ма-декември 1991ва в период от четири години време като по това време най-добрият прибор, с който разполагах беше полската зрителна тръба L 40x64 която купих чак през юли 1991ва година. Интересувах се от Луната и особено много от видимите с такъв малък прибор планети като Венера, Марс, Юпитер и Сатурн. Постоянно четях специализирана астрономическа литература главно издания на БАН. В края на 1991ва година интересът към астрономията ми силно намаля, но на 4 септември същата година случайно наблюдавах НЛО през деня заедно с още двама човека. Не отдадох голямо значение на случката докато тя не се повтори на 15 април 1998ма година когато бях в казармата и наблюдавах четири такива обекта над София. Поради тази причина взех решение изцяло да разуча феноменът като в края на 1998ма година възстанових системните си наблюдения, но този път с чисто уфологична цел. В периодът 1998ма-2007ма с астрономия се занимавах много малко като предимно наблюдавах фазите на Венера и мъглявините с бинокъл. През 2001ва година установих контакт по интернет с руският уфолог Михаил Герщайн, който намери в руската уфологична база данни на RUFORC аналогични наблюдения на НЛО над територията на СССР/Россия. С течение на годините се свързвах с все повече учени, уфолози от цял свят от бившият Съветски съюз, Великобритания и Съединените американски щати, които имаха интереси в сферата на уфологията. Намерих десетки аналогични наблюдения на същият тип НЛО, което наблюдавах над София включително снимки и провеждах всяка седмица системни дневни и нощни наблюдения с цел засичане и наблюдение на НЛО като с всяка измината година купувах все по-съвършени прибори за тази цел. На 9 юни 2005та година наблюдавах за трети път сребристо НЛО и макар и без заснемане на обекта многогодишните ми усилия се увенчаха с успех. Имах малка skywatch-group от хора на моята възраст желаещи да наблюдават НЛО с оптичен прибор, но нуждата от непрекъснати наблюдения всяка седмица в продължение на години наред и незначителните перспективи това да се случи бързо ги обезсърчиха. Понастоящем се подготвям да закупя техника за заснемане на НЛО и вероятно през следващите години и това ще се случи.

Изображение

Потребителски аватар
Petar
Регистриран: пон сеп 17, 2007 11:16
Контакти:

Re: Кои сме ние - представяне

Мнение от Petar » пон сеп 17, 2007 14:34

Здравейте! Казвам се Петър, на 43 години съм от София. Не съм любител астроном, поне не в практическия смисъл. До този форум ме доведе една книга. Преди шест години правех опис на книгите и попаднах на "Вселената във времето" от Паоло Мафей. След десетия прочит реших, че няма смисъл постоянно да я вадя от библиотеката и оттогава стои на нощното шкафче. Далеч съм от математика и физика, но бях запленен, знаете как влиза дяволчето. След това дойдоха: "Гравитационната гибел на вселената", сайтове с картинки, с телескопи и т.н. От една година размислям върху евентуалната покупка на телескоп. Нямам практически опит и познания и досега не съм "поглеждал", но се надявам вече да съм близо до този момент. В момента въпросът, който ме вълнува е дали да отивам по-напред и ще обясня защо. Дълги години съм бил фотограф и зная, че замирише ли на оптика отърване няма. Зная, че ако взема първоначален евтин телескоп и видя дребните, размазани обекти ще стана пациент на оптичната треска. Но се надявам с ваша помощ да намеря един разумен компромис. Фен съм на традиционната slr фотография, а най-дългото което имам е 2.8/200мм, твърда немска оптика. Друго какво да ви кажа за себе си, от няколко години се занимавам с предпечат, обичам да карам колело и в града се движа само с него, слушам Боб Дилън, Джими, блус, хард, от време на време сменям Мас-а вкъщи. Много харесвам форума, от дълго време само чета темите, но ми се иска по някакъв начин да се впиша във вашето звездно общество и също бих се радвал ако ме приемете на някоя от вашите сбирки. Желая ви успех!

ioana_28_01_1992
Регистриран: чет ное 01, 2007 22:44

Мнение от ioana_28_01_1992 » вт ное 13, 2007 14:38

Zdraveite! :byebye:
Kazvam se Yoana Ptuhin i sum na 16 godini.Giveia v selo Te6el,severna Bulgaria,Smolianska oblast.V momenta u4a turizum v grad Devin.Sega sum v deseti klas. :thumbsup: Me4tata mi e edin den da u4a astronomia(tova e samo edna moia me4ta ot mnogo drugi).Tia me vle4e ugasno mnogo.Iskam da si pi6a s takiva kato men.
Vle4enieto mi kum astronomiata zapo4na o6te ot suvsem malka.Zapo4nah da 4eta nau4no-fantansti4ni knigi i knigi za astronomiata o6te ot devet godini. :keyboard: Obi4ah da gledam zzvezdite poi ciala no6t.Az su6to mnogo iskam da si vzema telekop,oba4e sa mnogo skupi. :cry: 4ao zasega!

Потребителски аватар
mishaikin
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 05:19
Контакти:

Мнение от mishaikin » вт ное 13, 2007 22:53

Mразя да се повтарям, но:
http://forum.starrydreams.com/viewtopic.php?t=170

[-X
Мишо
---
GSO 200/1000
EQ-6 mount + MCU Update (rajiva)
Nikon D50, Sigma 70-300 APO DG
Skywatcher 80/400, Philips SPC900NC
AtlasNova Astronomy Grade Green Laser Pointer, QHY5 1.3MP CMOS camera

--
"When it is dark enough,
you can see the stars ...."
Charles A. Beard

Потребителски аватар
Hristo Petrov
Регистриран: пет ное 30, 2007 10:39

Мнение от Hristo Petrov » пет ное 30, 2007 12:18

Здравейте!

Казвам се Христо Петров. На 33 години съм, живея в София и професията ми е авиоинженер.

Любовта ми към астрономията се зароди покрай първото излъчване на КОСМОС на К.Сейгън и се доразпали от Халеевата комета. Някъде по това време започнах наблюдения- първо със самоделен рефрактор с обектив от древен фотоапарат, а по-късно и с МШР. Последните десетина години бяха посветени повече на работата, но ето че вече имам възможност за по-сериозна дейност!

С някой изтъкнати :wink: членове на форума вече се познавам лично и се надявам събиранията ни да стават по-чести с все повече хора и разнообразно оборудване. На всички пожелавам чисто и тъмно небе!

Потребителски аватар
Рали
Регистриран: пет ное 30, 2007 11:43

Здравейте :)

Мнение от Рали » пет ное 30, 2007 12:35

Здравейте, аз съм Рали и съм новичка в този форум - надявам се да ме посрещнете топло :)

Запалена съм по Астрономията още от училищна възраст, и вече доста години не ме е пуснало, макар че напоследък нямам много време да чета и да се занимавам. Не знам колко пъти ми се е случвало да седя в ледения студ, вперила поглед в телескопа или в звездното небе, гледайки метеоритен дъжд или нещо друго :) Но предполагам, че всички сте го правили и ме разбирате напълно. Ето защо и реших да се включа във форума и да намеря съмишленици :)

Малко повече информация за мен - на 30 годинки съм, но определено младея ;) Учила съм Маркетинг, като най-творческата чат от икономиката, тъй-като се занимавам и с рисуване (на стъкло напоследък) и съм творческа натура. Иначе, когато не работя, в свободното си време обичам да излизам с приятели, да си доставям разни малки удоволствийца като ароматна чаша чай, вана, шоколад с чили, ей такива нещица :))

Маниак на тема музика съм. И тъй-като съм дете на грънджа, обожавам Pearl Jam, Stone Temple Pilots, Alice in Chains... Но слушам и по-тежка музика - готик метъл, както и по-лекичка, когато искам да релаксирам - чил аут, лаундж и други. Но без музика не мога да живея. Пристрастена съм, признавам си го без срам :)

Ами това е на кратко за мен, надявам се че ще се поопознаем с течение на времето.

Потребителски аватар
pypylota
Регистриран: пет фев 01, 2008 00:06

Мнение от pypylota » пет фев 01, 2008 00:38

Здравейте, аз съм вашата леля Теменужка. На 54 години съм и съм завършила Су " Климент Охридски" ФММ специалност математика през 1977 година. Допълнително се дообразовах и след 2години придобих специалност учителка по физика. Това работя и до днес учителка по информатика и физика. Интересувам се от дете от астрономия, астрофизика и фантастика. Теоретичната страна на нещата ми е донякъде ясна в рамките на скромните ми университетски познания и допълването им несистемно. Маниак съм на снимките на НАСА и руските космически апарати. Нямам собствен телескоп, но имам достъп до почти професионален, същото е и с цифровия фотоапарат. Открих този сайт преди 2 часа и изпаднах в радостно състояние на духа. С моят мъж също математик и любител на космоса, астрофизиката и фантастиката се бяхме омърлушили и отчаяли за млади съмишленици.
Ще се радвам от другата седмица да си общуваме приятелски. :yahoo:

Orion_BG
Регистриран: пет фев 01, 2008 23:41

Мнение от Orion_BG » съб фев 02, 2008 00:15

Здравейте, днеc открих вашия форум (дано кирилизаторът работи иначе ще ме изгонят...).

Значи: казвам се Ганчо, от София, на 19 години, студент по физика първа година (за да стана астрофизик, разбира-се :lol: ). Уча от деcет години във Франция, но пазя и контакт с нашата родина и много ми стана приятно като видях този форум. Мога да допринеcа малко информация от подобен, който има във Франция :wink: .

Екипироbка :

Ferhel 60/800 (refractor)
Meade DS 2114 /1000 + GO-TO mount (reflector)
Paralux 10x50 (binoculars)
Orion 200/1000 F/d 5 (reflector)+ Atlas EQ-G (EQ6) mount
Canon 400d 18-55mm +300mm

От няколко време опознавам и астрофотографията ,но обичам и да дискутирам и по научни теми, свързани с астрофизиката .

Това е засега, ако има проблем с кирилицата , моля контактувайте ме по private message. :wink:

Орион

DaNiToO
Регистриран: нед фев 10, 2008 16:51

Мнение от DaNiToO » нед фев 10, 2008 20:44

Здравейте!
Казвам се Даниел Кърмазлийски и съм от Пловдив!На 14 години съм.Любител астроном съм и бих искал да се запозная с други от града!Обичам астрономията и географията.С удоволствие искам да се запозная с Вас!

pleiades
Регистриран: пет апр 11, 2008 08:33

Re: No more than a human...

Мнение от pleiades » съб апр 12, 2008 09:59

Tharsis написа:
Даже в момента подемам една инициатива да се свържа с повечето "колеги" от Пловдив...пък дано успеем да направим нещо по сериозно...като да възродим "Астероид" в най-добрия случай. :D
Но времето ще покаже...
Поздрави на всички във форума с пожелания за чисто и ясно небе :thumbsup:

Хайде де, от кога те чакам...

Megamind
Регистриран: чет юни 26, 2008 16:22

Здравейте

Мнение от Megamind » чет юни 26, 2008 17:48

Здравейте, казвам се Тихомир и съм на 24 години. Завършил съм ТУ Габрово Индустриален мениджмънт.За момента съм продавач-консултант в една фирма за компютри но по принцип хобито ми е Фотошоп и в близко бъдеще смятам да се насоча към рекламния бизнес. Нов съм в областта на астрофизиката но от малък интереса ми към необятното е бил голям. Въпреки че никога не съм имал телескоп и не съм наясно с терминологията и структурата на космическите тела и явления, имам голямо желание да се образовам в тази насока. Ще се радвам да обменям (по точно да черпя) опит занапред от този сайт и от хората в него. Изключително общителен човек съм и се стремя да създавам нови контакти с интересни хора. Това е за мен общо взето..

Потребителски аватар
Yanni
Регистриран: ср юли 30, 2008 22:34
Контакти:

Мнение от Yanni » чет юли 31, 2008 12:10

Здравейте,
Първо: много се радвам, че открих форума. Отдавна имам нужда от комуникация със себеподобни по отношение на астрономията :wink:
Второ: тенкс на Batkata, който от доста време ме "зарибява" да се регна тук. Хеле и това свършихме... :P
Трето: кратко представяне от моя страна, преди да съм почнал да ви занимавам с писанията си... :roll:
Казвам се Янислав Атанасов, на 27 години. От Созопол съм, но последните 13 реално не живея там. В момента (от 2000 г. насам) живея в София. Завършил съм магистратура в ТУ-София - Машиностроене и Уредостроене. В момента работя в SMC Industrial Automation Bulgaria, търговско представителство на японската фирма SMC Co. за България. Интересът ми към астрономията възбуди великият Артър Кларк (R.I.P.) с шедьовъра си "2001: Една Одисея В Космоса" и детайлните описания на Луната, Юпитер, Сатурн и спътниците им. Това се случи някъде през 2001/2002 г. Реших, че трябва от първо лице да се насладя на красотите на Вселената. Поразчетох се в интернет, набавих си книги, списания и т.н. и през есента на 2002 г. си купих телескоп. Нищо особено - Konus 114/500 Нютън на старо от "Андромеда" (подозирам, че е бил на Валери Генков, но това е непотвърдено :wink: ). Не бих казал, че бях особено очарован от състоянието на инструмента, монтировката е ужасна, но като за начало ставаше, а и бързах да взема нещо, защото вече нямах търпение. За съжаление през следващата година-две се случиха доста промени в живота ми и астрономията мина на заден план. Преди около седмица реших да "разпъна тръбата" за сефте от близо 4 години и както се сещате - всичко започна наново със страшна сила. :) Даже вече избирам с какво да сменя Konus-a. Не се вълнувам от фотография (не казвам, че никога няма да се развълнувам :P ), стига ми да съзърцавам перлите в небето. Много се радвам да намеря тук сродни души. Нямам много полеви опит, но пък имам голямо желание да наваксвам и смятам да се заемам с въпроса.
Залавям се за четенето, че доста сте изписали тук :lol: :thumbsup:

Потребителски аватар
nirvana
Регистриран: пет авг 15, 2008 14:14

Мнение от nirvana » пет авг 15, 2008 18:24

Късно , но както се казва "по-добре късно от колкото никога".
Та,казвам се Николай Ангелов , все още съм си малък , но от доста време се надъхвам по отношение на Астрономията.На 15 години съм , родом гр.Златоград , а сега живея и уча в гр.Хасково.Уча в механното-промишлена електроника и да се надяваме след някоя година да завърша и астрономията :P .
Стилът музика който най ми допада е хеви метъла,рока,траш и т.н.
Харесват ми научните филми за планетите , луната ни ,звездите които са в близост до нас (общо казано-Вселената). Не ми е много по вкуса да се ровя из форумите и да следя всички новости , но от скоро се позарибих :D . Е това е кратко казано за мен. Успех и дано да бъде и още по-интересно :)

uuna
Регистриран: ср сеп 10, 2008 19:38

Мнение от uuna » вт сеп 16, 2008 19:12

Здравейте! От Ямбол съм. Ниво - любознателен любител :wink: Чета ви с голямо удоволствие, а разглеждам произведенията с още по-голямо.

Потребителски аватар
Yoddha
Регистриран: вт сеп 09, 2008 15:55
Контакти:

Мнение от Yoddha » пон сеп 29, 2008 23:58

Здравейте!

Казвам се Ивайло и съм астрохолик :lol: Или поне ми се ще, но не остава толкова време за астрономия колкото ми се иска :(

На 34г, София, програмист. Е последното е по-интересно. Станах програмист заради астрономията. В дълбоката древност, когато тук трудно се намираха книжки и астро техника, опитах и видях това онова и реших да напиша програмка която дава информация за различните техники на наблюдения за страшната машина Правец 8 да ми помага на мен и на другите като мен. И се почна едно обикаляне на библиотеки, ксерографиране на апокрифи (основно на руски) и т.н. Бях сътворил 5-6 глави и ме посветиха в лоното на 16 битовите компютри, после тръгнах да прехвърлям каквото имах, да пиша ефемеридна програмка, после тип палнетариум... Нищо от тези неща не видя бял свят :oops: но ми даде основа в астрономията ... иии професия. Между другото се докопах със зъби и нокти до някоя друга астро техника и зяпах и пробвах каквото бях чел (или поне опитвах), когато ми се отдадеше възможност...

После судентски години... намерих моята звезда, появиха се и планетките... Но сега децата почват да питат и раздразниха старата рана, та реших хем да си поначеша краста хем да им култивирам, ако мога, малко интерес към тази наука.

Виждам че нещата коренно са се променили откакто съм се откъснал... Техника колкото щеш, на разнообразни цени!!! Любители правят неща които се правеха само от професионалисти, и всичко това в България!!!!

Много имам да наваксвам, та се надявам да не ми се дразните на въпросите. Ако мога да помогна с нещо съм насреща...

Иначе други интереси - Ozzy, Godsmack, Metallica, LOTR books, StarWars saga rules :twisted: Ахат, Б.Т.Р.! Имам и по-блансирани интерси :roll: хммм! Black Sabbath :lol: Mike Oldfield, Sting, The Beatles, Star Craft, Enigma, Era, четене and? Ozzy!
May the weather be with you!

Astro Photography Tool (APT v3.84) - The Imaging Catalyst
Галерия с мои снимки

Потребителски аватар
nikshan
Регистриран: чет сеп 18, 2008 22:08

RE:Yoddha

Мнение от nikshan » чет окт 02, 2008 19:42

Здравей.Видях че слушаш доста музика.Би ли ме светнал за нещо друго от рода на -Енигма,Майк Олдфилд,(Вангелис и Жан Мишел ги знам също)......нещо друго подобно да знаеш ?????
ПОЗДРАВИ.

Потребителски аватар
Yoddha
Регистриран: вт сеп 09, 2008 15:55
Контакти:

Мнение от Yoddha » чет окт 02, 2008 20:21

Напоследък вкусът ми доста се втвърдява :twisted: но Gandalf и Joe Satriani сигурно ще ти харесат, Era също не са за изхвърляне :wink:
May the weather be with you!

Astro Photography Tool (APT v3.84) - The Imaging Catalyst
Галерия с мои снимки

Потребителски аватар
Rigel
Регистриран: пон апр 28, 2008 20:56

Мнение от Rigel » ср ное 26, 2008 17:40

Много си лек. :lol:
При мен тежката музика става все по-тежка с всеки изминал ден. :roll:

ПП: Дани съм на 29 от София.

Потребителски аватар
Rapsio
Регистриран: пон фев 09, 2009 17:22

Мнение от Rapsio » пон фев 09, 2009 19:07

Владимир, набор '86, Свищов, на вашите услуги :)
Интереси ... много. Кат почнем от астрономия, минем през древна история и цивилизации и стигнем до така ненавижданите конспиративни теории :) (да, Луната също, въпреки, че там са няколко теории включващи кацането) :) Също така военна техника - предимно големи и скъпи играчки (да не се бърка интереса ми към военната техника на САЩ, примерно със съгласието ми по адрес на тяхната външна политика)
Музикални наклонности - предимно astral projection, electric universe, тук таме малко Nightwish, Rammstein и Enigma :)

В момента нямам никаква техника за наблюдение на небето. Скоро мисля да се обзаведа с едно бинокълче (по-читаво), пък после ще мисля, за нещо по-обемисто :) За последно съм гледал небето с бинокъл преди .... бая години с един руски бинокъл който баща ми (офицер от БА тогава) беше взел на почивката в Балкана :)
Ма кат чета статиите как "всеки бинокъл става, дори тоя който се търкаля по тавана/килера" ме хваща яд, че в нашите таван и килер няма такова :)

Потребителски аватар
lordvader
Наказан, без право да поства
Наказан, без право да поства
Регистриран: пон фев 23, 2009 14:00

Мнение от lordvader » вт мар 31, 2009 23:06

Известен още като Hacker.

ОК! Така...
Казвам се Здравко Георгиев и съм от град Перник. Роден съм през 1995 година и съм овен. Запалих се по физиката, матемаиката и астрономията още от както се помня. Уча в VІ СОУ "Св. св Кирил и Методий" гр. Перник. Тази година ще кандидатствам или в ТУЕС, НГДЕК или езиковата в Перник. Свирил съм на цигулка, но вече не се занимавам. Просто тогава ходех на английски език (знаете, че има разни школи за езици) и на солфеж, защото музикалният инструмент го изискваше. Нямах време да си гредам ученето.Напоследък все повече и повече съжелявам, че се отказах, но това е живота. Имам компютър от седем години. По отношение на информатиката мога да програмирам на C# и горе - долу на C++. Имам няколко мои разработки на програми, но не са голямо постижение. Едно от най - големите ми постижения в областа на науката е, че тази година на олимпиадата по химия имах 90% от 100%. Не мога да ви кажа точките, защото това беше последен кръг и преподавателите ни само съобщиха процента. WOW сега като гледам толкова дълго нещо във форума не бях писал. Имам няколко "теории" по отношение на квантовата физика и съм доказал чрез помоща на числана, че през 21 век добрите и справедливи хора са най - зле финансово. Но това са по - скоро размишнения, така че не се чудете. За мен образованието винаги е било на първо място. Е като гледм това е.... и благодаря, че ми разрешихте да напиша нещо и за мен. И искам да се извиня за всички глупости, изписани от мен във форума.

WooHoo
Регистриран: нед апр 05, 2009 13:52

Мнение от WooHoo » нед апр 05, 2009 20:45

Привет на всички астролюбители и от мен! Казвам се Тодор. На 22 години съм! Родом от Смолян, където получих моите основни знания по астрономия и се влюбих в звездното небе, за което съм благодарен на добрите физици там и на сестра ми. Тя, впрочем, първа ме запали по астрономията и е една от гордостите на планетариум Смолян като възпитаник. 4-те години прекарани в смолянския планетариум бяха едни от най-ценните и интересни за мен. В момента живея в Пловдив и временно в Габрово, където съм студент - последна година бакалавър в ТУ. Изключително ми е приятно да съм на подобно място, сред хора, за които познанието е привилегия!

CJ
Регистриран: нед май 03, 2009 13:06

Мнение от CJ » вт май 19, 2009 14:11

Казвам се Юри. Роден съм в Москва. Живял с в България 5 години. Майка ми е българка. Но от 2001 живея в Германия и сега ви пиша оттам. Имам фирма, която се води полухолдинг, защото имам ресторанти и фирма за строителство. С астрономия се занимавам откакто се помня, но все пак съм бизнесмен т.е. нямам много време. Семеен съм от 1990 и имам момче на 15г. Общо взето това е от мен. И не съм мутра или нещо от сорта!

Потребителски аватар
dani
Регистриран: нед юни 05, 2005 01:57

Мнение от dani » вт май 19, 2009 14:47

CJ написа:Казвам се Юри. Роден съм в Москва. Живял с в България 5 години. Майка ми е българка. Но от 2001 живея в Германия и сега ви пиша оттам. Имам фирма, която се води полухолдинг, защото имам ресторанти и фирма за строителство. С астрономия се занимавам откакто се помня, но все пак съм бизнесмен т.е. нямам много време. Семеен съм от 1990 и имам момче на 15г. Общо взето това е от мен. И не съм мутра или нещо от сорта!
Ако беше почнал първо с това, нямаше да пишат такива неща. Просто напоследък във форума имаше доста теми от деца, който само изнервяха с глупави въпроси и не искаха да прочетат някой неща и затова така се получи.
Esprit-120, Esprit-80, TS 6" f/5.9 Fraunhofer Refractor
PST Coronado mod
DMK 21AU618.AS, Off-axis guider, FLIP MIRROR IMAGING DIAGONAL
Exos-2 GoTo, AZ-EQ6
MTO300 + Flektagon 20/F4+Зенитар Fisheye 16мм f/2.8
DSI III PRO+LRGB, филтри O-III, S-II, H-Alpha и H-Beta, Kendrick heater
SW Myriad 20mm MWA-100º Eyepiece (2”), SW Aero ED 40mm 2"
MEADE TeleXtender 2x, Bresser Barlow 5x
Pentax XW 10mm, XW 7mm, XW 3.5mm,
WO SWAN 33mm, ES 4.7mm, TeleVue 13mm Nagler
Powermate 4x, Orion Multiple Filter Wheel for 4x 2"
Helios STELLAR-II 15x70 BINO, Nikon Action 8x40 8.2

space_dream
Регистриран: нед май 10, 2009 10:13

Мнение от space_dream » чет май 21, 2009 20:36

здравейте аз съм Петя 26 години, от Стара Загора,,,,,,,,нямам си нищо с което да гледам звездите (освен двете си "жадни" очи) следя форумът с интерес,,,,и се надявам някй ден да съм на вашето ниво и да се вкючвам активно в темите :D

Отговори