Кои сме ние - представяне

кои сме ние и друга служебна информация за форума, разгледайте преди регистрация

Модератори: mishaikin, bobo

Потребителски аватар
mishaikin
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 05:19
Контакти:

Кои сме ние - представяне

Мнение от mishaikin » чет авг 19, 2004 20:26

Казвам се Михаил Томов и съм MD - medical doctor, от февруари 2005 г. - специализант по неврохирургия. Повече инфо за мен вижте в <a href="http://www.starrydreams.com/misho/">сайта ми</a>. В допълнение ще добавя че 3 години следвах физика с СУ, като 3-ти курс бях в специалност "Астрономия", по това време обаче се отказах от физиката и записах медицина, която завърших през ноември 2003 г. Хобито практикувам от преди две години и половина когато си взех на лизинг Мицара от един приятел. После му изкупих и фотоапарата. :wink:

Обичам да снимам мъглявини (особено емисионни!) и комети. Живо се интересувам от изучаването на Космоса и Слънчевата система, особено от Марс. Вълнува ме и историята на космическите мисии - особено мисиите Аполо (лично преведох около 2000 реда субтитри на филма Аполо 13).

Да заповядат следващите 8).
Последна промяна от mishaikin на пон май 30, 2005 18:28, променено общо 4 пъти.
Мишо
---
GSO 200/1000
EQ-6 mount + MCU Update (rajiva)
Nikon D50, Sigma 70-300 APO DG
Skywatcher 80/400, Philips SPC900NC
AtlasNova Astronomy Grade Green Laser Pointer, QHY5 1.3MP CMOS camera

--
"When it is dark enough,
you can see the stars ...."
Charles A. Beard

Потребителски аватар
Nuke
Регистриран: ср авг 18, 2004 22:39
Контакти:

Кой е Nuke

Мнение от Nuke » пет авг 20, 2004 06:13

Здравейте :wink:

Казвам се Пламен Пенчев. Заърших техникума по икономика (вече Старопрестолна гимназия по икономика) във Велико Търново през 2003 г. Една година следвах Приложна лингвистика във ВТУ ама май тва ще ми е с ученето. Астрономията ме е вълнувала от невръстна детска възраст когато от време на време наблюдавах Луната с бинокла (7х35) на един познат на родителите ми. По-късно (все още в детска възраст) ми подариха и едно бинокълче 8х22 и така започна всичко. От три години и половина (към август 2004) активно чета астрономически книги сайтове и др. За телескоп си мечтая още откакто започнах сериозно да чета астроматериали (три години и половина). Даже почти си бях купил един 8" Добсън от Андромеда ама се отказах в последния момент. След известно затишие пак се захванах с астрономията. Тогава си купих бинокъл 9х60, който е първия ми сериозен инструмент. Тогава се захванах и със сайта ми. Първата идея беше да си направя база данни за лична употреба, но както вероятно вече знаете "базата данни" стана доста обширен сайт. Най-накрая си купих телескоп. 5" Максутов-Касегрен. Това стана възможно благодарение на злощастното ми следване, което ми позволи да отида на студенстка бригада в САЩ. Бих казал че интересите ми в астрономията са доста широкообхватни - от Луната до квазарите. Интересувам се и от възможностите за колонизиране на Марс и Луната (а защо не и други :wink: ). Абе общо взето всичко, което можете да намерите в сайта ми ме интересува - сами си правете изводи.

Извън астрономията, любимото ми занимание са компютърните игри (пак от невръстна детска възраст - 1992 г.). Ако някой каже че може да ме бие на Heroes of Might and Magic 4 моля да заповяда :wink: )

Сред любимите филми (които са много) попадат и такива като вече споменатия Аполо 13, Междузвездни войни и Пришълците. Ако някой се интересува и от кино предлагам да се срещнем на някое от астопартитата, които надявам се ще се състоят.

...Та за музикалната ми ориентация. Вие ме шашнахте бе хора. Почти ме е срам да си призная :lol: ама си слушам чалгичка.... и рап... и пънк...
Последна промяна от Nuke на нед мар 06, 2005 19:04, променено общо 1 път.

Markishky
Регистриран: чет авг 19, 2004 17:15

Хайде и аз тогава!

Мнение от Markishky » съб авг 21, 2004 00:29

Я да видим само ние четиримцата ли ще си говорим тука!

Казвам се Пенчо Димитров Маркишки, от гр. В. Преслав. Преди живеех в едно недалечно село - Драгоево, където един от начините да разнообразиш скучния живот беше да се захванеш да учиш нещо, хей-тъй за себе си, без да гониш амбиции или да трепериш на сесии по изпити! Другата алтернатива - селската кръчма с познатите пиянки в нея не ми се нравеше особено, а имаше и кои да ми даде началните познания. Баща ми знаеше доста работи от популярната астрономия, макар че е учил за пилот и авиотехник. Съчетавайки тези знания с някои технически умения, които придобих също от него (понякога наистина без да го желая особено), плюс фотографските си умеия придобити в училищната фотолаборатория, която беше изключително добре обзаведена за времето си (доста по-добре от тези в близките градове) съчетах всичко и така се оформи хобито ми астрофотографията.
Тъй като тогава /а и сега/ най-достъпната любителска фототехника не позволяваше ефективно заснемане на небесни обекти, а естествено пари за скъпа оптика нямаше, както много любители и аз си конструирах първите инструменти сам. По-късно работата ми в един химически завод като КИП и А беше свързана с ремонт и настройка на оптикоелектронна лабораторна техника спектрографи, колориметри, газхроматографи, везни и др., където придобих още опит с такъв тип техника. Известно време се занимавах и с ремонт на фототехника. Този опит разбира се се оказа особено полезен в хобито ми.
Дългите тъмни звездни нощи на село ми предлагаха идеални условия за да изпробвам новите си хрумвания и различните устройства, които конструирах. Някои мои приятели се присъединяваха за известно време към заниманията ми. Тогава нямаше Internet, хубави научно-популярни филми или кой-знае каква спец. литература, за да се самообразова човек учителят по физика бе първи приятел и източник на всякаква информация, дори понякога и на невярна! Оскъдната литература и малкото материали, които намирах в научно популярните списания, бяха особено ценни - те поддържаха интереса ми към астрономията жив. Още съм на мнение, че днешното пренасищане с лесно достъпна информация е пособно да удави интереса на начинаещия любител, като просто го отегчи!

За другите ми интереси - и аз обичам класическа музика, не само опера, а всички жанрове в класиката. Преди свирех класическа китара и понякога все още я хващам за удоволствие. Имах някакви наклонности към рисуването, но фотоапарата се оказа по-добрия художник!

Относно компютрите през вече некраткия си трудов стаж програмирах на Borland Pascal, Borland C++ (TurboVision под DOS, а после под Windows с OWL) и особено популярните през осемдесетте dBase и Clipper за бази данни. Автор съм на няколко софтуерни продукта.

Ми това е, то май заприлича малко на автобиография! :D

Потребителски аватар
Илиан
Регистриран: нед авг 22, 2004 07:29
Контакти:

Ето ме и мен!

Мнение от Илиан » нед авг 22, 2004 08:20

Няма, да сте само вие! Спокойно! :D

Всички започвате с това къде и какво сте завършили! Аз какво да кажа, като нищо не съм завършил! :D Е все пак ми е много рано още! Сега ще уча трета година в Професионалната гимназия по електроника и електротехника в Пловдив! Интересите ми към астрономията са от бая време, ама по-сериозничко започнах да се занимавам преди 2 години! С фотографията е същата работа! От време на време посещавам кръжока по фотографиям обаче за съжаление рядко имам време за него! Иначе си имам лична фотолаборатория вкъщи, която сега зглобявам и стягам за снимки! Това сам да си снимаш снимките, сам да си проявиш лентата и сам да си копираш снимките е просто...! :lol:
От татко имам един руски бинокъл 7x35-много е готин, страхотен образ дава, нищо, че е на толкова години! Иначе от няколко месеца се здобих и с телескоп! От Андромеда си взех Konus-70. Много си ми харесва. За толкова пари е супер! На мен си ми върши чудна работа! Интересни са ми всички аспекти на астрономията, абсолютно! От простите наблюдения до космогонията! Е естествено съвсем любителски! :)
Другите ми интереси са свързани най-вече с научната фантастика! Особено тази в която се говори за астрономически обекти!
И аз играя игри, ..... играех! Обаче има игри на които нямам равен. Не че се хваля, обаче татко ме гонеше от залата ни защото гонех клиентете, все ги биех и те не идваха повече! :D
Това е с две думи! Естествено има още много интересни неща за мен, обаче те не са важни!
Имам чувството, че този форум ще се разрасне и то много! Успех на форума! :P
Има две безкрайни неща на този свят, вселената и човешката глупост, като за вселената не съм сигурен. / Айнщайн

Потребителски аватар
Vladimorka
Регистриран: ср авг 18, 2004 19:26
Контакти:

Мнение от Vladimorka » нед авг 22, 2004 20:26

Владимир Лозанов се казвам, по принцип съм от Банкя, но от две години вече живея в София. С астрономия се "занимавам" в общи линии от същото време, макар едно време да гледах доста често небето и да прелиствах някакъв астрономически календар от време на време. Работил съм като фотограф, пък и съм от относително фотографско семейство - баща ми е фотограф (репродукционен фотограф, ама пак е по темата :-) В момента (а и занапред) работя като програмист, ей тук www.omegasoft.bg. С компютри се занимавам от доста години (може би 13 вече). Иначе съм фен на моторните спортове (F1, WRC, MotoGP, CART, българските автомобилни шампионати, там даже имам и участие - организационно по-скоро - отговарям за изготвянето на всички възможни класирания в ралитата, а за част от другите шампионати се ползва мой софтуер), харесвам фантастика (като филми и книги), музика - хард рок и хеви метъл. А образованието (доколкото го има :-) - завършил съм икономическия техникум в София, а преди годинка - ТУ - София, специалност компютърна техника.

kambera
Регистриран: пет авг 27, 2004 18:22

И аз да се представя

Мнение от kambera » пет авг 27, 2004 19:42

Здравейте,

Казвам се Пламен Енчев и съм родом от Стара Загора.
Обстоятелствата ми наложиха сега да живея и работя в София.Работя във фирма "Корал" ООД.Занимавам се с вноса на консумативи за копирна техника и с логистиката на фирмата(Безкрайно висене на митница Горубляне и контактуване с досадните митничари :D )
В търсене на някакво разтоварващо хоби съм се спирал на Астрономия и Корабомоделизъм
При мен Астрономията идва на моменти, ту ме връхлита ту ме отминава.
Все пак никога няма да забравя първото си докосване със звездите, това стана когато в 4-ти клас ни водиха на планетариум.Магията на космоса все още ме спохожда когато вдигна очи към нощното небе.
Приятелката ми има стара семейна къща в Родопите(между Смолян и Пампорово), няма нужда да ви описвам картината която се разкрива
щом погледнеш към звездите.При всяко ходене там не пропускам НАО Рожен, та обсерваторията се намира само на 15-20 километра от къщата, там за първи път се качих на 2 метровия(през ноща :shock: ), но между другото, по-интересно ми беше на малкия Нютон който свободния персонал беше изкарал в тази красива нощ.За сега разполагам само с бинокъл, но съм се зарекъл да спестявам за телескоп.
Е това е за сега от мен. Радвам се че има такъв форум и толкова много сродни души

Потребителски аватар
Мак-сим
Регистриран: пет окт 01, 2004 11:58
Контакти:

Мнение от Мак-сим » нед окт 03, 2004 13:03

Като новорегистрирал се, решавам да се представя, защото това някак сближава.
Казвам се Николай Илиев и съм роден в Сливен,но от почти година живея и служа в София( е ми шапкарче съм пък к'во да напрая :lol: ) .
По астрономията се запалих от една книга (мисля,че на Азимов беше) - "Гравитационната гибел на Вселената"(мнооого интересна и достъпна -поне за мен беше такава).Това се случи преди около 13-14 години.После се записах в кръжока по астрономия към АО Сливен с ръководител Иванка Гецова.Споменавам я ,защото добре,че беше тя да разпали и поддържа интереса към астрономията.По това време 1991-1992г. нямаше астрономически вестници и списания на български , а за интернет хич да не споменаваме.Само цъкахме с език при вида на списания като "Sky & Telescope" и "Astronomy" които са били получавани в по-добри финансови времена в обсерваторията.
Та покрай този кръжок имах възможността да участвам 2 последователни години в Астрономическата конференция във Варна и да запиша едно 3-то място на Национална конференция по физика във Стара Загора с едно скромно рефератче за Марс :oops: .
После през 1995 бях приет във Военното училище във Велико Търново, и от 2000г. съм офицерин както вика баба ми.
Като инструменти разполагам с един сглобен от мен рефратор с готов обектив 50/500 на Карл Цайс и ортоскопичен окуляр 16мм на Цайс подарени ми от гореспоменатата г-жа Гецова(от здраве да не се оттърве), а и няколко други окуляри "направи си сам" от които изобщо не се оплавам.Преди година за 20 лв. си намерих един руски Б8М х 30, който си е направо чисто нов.Та един от окулярите му го използвам с рефракторчето и образа е направо "нема да ти говорим бате".Във форума на dir.bg съм питал за този бинокъл и по-специално за схемата на окуляра, защото се чудя на доброто качество на образа.
Преди 4-5 месеца се сдобих и с цифрак и естествено се пробвах на Слънцето и Луната.Долу горе биват снимките ,но като ги видите тогава ще питам за туй онуй.
Е това е то,изповядах се и ми олекна :D

Потребителски аватар
raddo
Регистриран: пет сеп 10, 2004 21:12
Контакти:

Мнение от raddo » пон окт 25, 2004 13:49

Казвам се Радослав Станчев на 26 г. съм от София. По принцип все още съм студент във ВИАС и се мъча да се дипломирам в близките 100 години. От астрономия се интересувам като хоби може би повече от десет години, но от тази година мога да се похваля, че най-накрая се сдобих със собствен телескоп, преди ползвах оптиката на мои познати но това не си беше работа. По принцип съм голям фен на руските ТАЛ, миналото лято за една седмица ползвах един ТАЛ 150 К и бях много впечатлен. Най-вече ме привличат наблюденията на обекти от Слънчевата система защото може би ми изглеждат най-ефектни, но с голямо удоволствие се взирам и в дълбокият космос. Друго друго за мен
Работя в една проектантска фирма и по цял ден съм пред един компютър. Освен астрономията, другата ми коляма мания си остава музиката и по точно старите Hard Rock & Heavy Metal банди.
ми това е в най-общо казано за мен, бих се радвал да се запознаем някой път на живо.
:lol: :lol:

Потребителски аватар
didah
Регистриран: ср ное 03, 2004 00:46
Контакти:

Мнение от didah » съб ное 06, 2004 20:27

опз айде на добрата стара кирилица...
еми хай на всички, казвам се диана и живея в софия. астрономията ми е хоби от много време, но покарай работа и учене не намирам време за нещо повече от една книга или нещо по темата в нета. както разбрахте имам си konus и съм доволна за наблюдение на близки обекти с него. а колко трудно се изкарва през остъклените балкони не е за приказка. обичам да играя на компютърни игри и имам стара слава :) харесвам Counter-Strike 1.5 както и diablo и нашумялата MU-Online...даже мога да кажа с ръка на сърцето, че съм по запалена по игрите от колкото асрономията. но мисля да прекратя "нощните" на компа и да ги заменя с тези "на балкона" поради очни проблеми... и така. Преди известно време (и още де) се занимавах с уеб дизайн ей такива HTML, java script, flash. Особено много се занимавам с темата "Внушенията в рекламата". Еми това е... :)
ще се радвам когато се сдобия с цифрова тухла да ви напълня албума със снимки:) :D :D :D
world of warcraft
"Ние съдим делата, а не хората, т.е. състоянията, а не техните носители. Хората нека ги съди Бог."

Потребителски аватар
mang
Регистриран: вт ное 09, 2004 21:49
Контакти:

Мнение от mang » чет ное 11, 2004 18:26

Здравейте и от моя милост :D

Иван Мангъров от Пловдив моята дата е на 39 св.години назад във времето :)
Астрономията ми е от малък хоби на ниво любител не бих казал напреднал но пък и аз като вас се спъвам в паветата гледайки нагоре :)
Имам телескоп тип Нютон не особенно качествен но тръпката е по важна в случая азимутална монтировка и един бинокъл за обща ориентация по време на наблюдения.
Радвам се че се регистрирах във форума Ви.
Радиолюбител съм с инициал LZ1III и то ми е краста но все не остава време за връзки.
Е ако нещо съм пропуснал а то е сигурно тук съм и ще отговоря на всички въпроси

Благодаря на незнайния читател че прочете горното писание :)

Потребителски аватар
TheRedGuy
Регистриран: ср ное 24, 2004 18:07

Мнение от TheRedGuy » чет ное 25, 2004 12:44

Така като гледам май съм най-големият аматьор - нямам нито телескопи, нито бинокли, нито фотолаборатории.... Но и не точно практиката ме вълнува. Е, не бих отказал да наблюдавам някое явление с телескоп или да посетя някоя обсерватория.
Повече съм заинтересован в теоретичната част от астрономията - място от науката, където практически изследвания не могат да се извършват - произход на Вселената, начало на живота, строеж на материята от ниско ниво... Въобще според мен това са точки от човешкото познание, където точните науки се срещат с философията и дори теологията!
Завършил съм немска филология и всякакви математичеси науки много ми куцат :cry:
Посещавам редовно по-големите сайтове за астронимия, даже съм се абонирал за новини по емайла от http://www.astronomy.com. Яко!
Надявам се в този форум да намеря някои интересни отговори и факти! :wink:

Потребителски аватар
rw
Регистриран: чет авг 19, 2004 20:30
Контакти:

Мнение от rw » вт дек 14, 2004 11:13

Здравейте,
И аз съм от София, на 29, запален от астрономията от доста отдавна.
Спомням си като малък много време навивах нашите да ми вземат един немски конструктор - Оптик Кабинет - беше голяма мания - с негова помощ човек (хм, хм или "подрастващия млад учен" :) ) можеше да научи много неща за оптиката чрез голямото количество експерименти включени там: интерференция, дифракция, фокусни растояния и други такива бяха известни на мен понятия и вчепетлявах другарката по физика, хихи. :lol: Най-интересната част разбира се беше малкия телескоп който можеше да се сглоби от него (също и микроскоп, ма май тва не ми беше много интересно след като разбрах, че с него не мога да видя подробно някоя зелена еуглена) Тогава се беше случило едно лунно затъмнение, и беше интересно да се наблюдава. Конструкторът седи все още и събира прахта и като го видя с умиление се сещам за него и безметежните дни като млад изследовател 8)

Мдам, нещата доста са се променили оттогава - завърших информатика в СУ, дълго време работих в родна софтуерна фирма, после ходих да работя за Нокиа във Финладия (северните сияния наистина заслужават всичките суперлативи, които може да сте чували за тях :!: , поне мен много ме изкефиха), сега съм в друга българска фирма работеща по проекти със Сименс и доста често пътувам до Германия, от където имам идеята да домъкна някой телескоп... но май с оглед на последните развития, май ще е от Щатите ...

Мдам, наскоро се сдобих със син :!: и той отнема по-голяма част от свободното ми време - да кажа: който се съмнява че е хубаво, много се лъже - п р е к р а с н о е! :wink: Призовавам всички да се трудим за нарастването на населението в България :P

Много ще се радвам, да се запозная с останалите f2f!

Хайде, толкова от мен, до скоро.

Rover Wanderer (rw) :) :arrow:

Потребителски аватар
apollo
Регистриран: чет фев 17, 2005 15:48
Контакти:

Мнение от apollo » вт апр 12, 2005 18:39

Дойде и моят ред :) Казвам се Красимир Веселинов Петров, на 29г. съм и живея във Видин. Завършил съм НСА-"Васил Левски" в София. Работил съм като треньор по лека атлетика и учител по физическо възпитание.Не случайно съм запален по спорта и особено моторните такива! Възхищавам се на звезди като Михаел Шумахер, Херман Майер, Ланс Армстронг, които са както уникални спортисти така и изключителни личности. Интереса ми към астрономията датира още от ранна детска възраст. Причините бяха най вече документалният филм на Карл Сейгън - Космос и един малък руски далекоглед - Турист П 8-20х32, който ме въведе в един съвсем непознат до този момент но прекрасен свят. Лично мен ме влече практическата астрономия и специално наблюдения на нощното небе и астрофотографията - е, сега разполагам с малко по сериозна техника :wink: И аз както много други, понесен на вълните на безграничния ентусиазъм се опитвах да конструирам рефрактор, че дори и рефлектор по информацията с която разполагах, но това се оказа над възможностите ми за съответния момент. След това луднах по астрофотографията но фотографиите без водене разбира се бяха до време и бях съблазнен от нещо повече а именно да си направя малка екваториална масичка, и се започнаха едни експерименти от които обаче понатрупах опит и скоро смятам да си направя наистина добра такава :!: В момента работя в криминална полиция и за съжаление не мога да си правя предварителни планове да провеждам наблюдения далеч от града, но мечтите никога не умират и не случайно девизът ми е FOLLOW YOUR DREAMS :P На кой да предам щафетата :!: 8)

Потребителски аватар
Valerii
Регистриран: чет сеп 16, 2004 04:52
Контакти:

Мнение от Valerii » съб май 28, 2005 21:58

Тук има достатъчно: http://vvp.hit.bg

Потребителски аватар
Zvezdichko
Регистриран: вт юни 07, 2005 09:58

Мнение от Zvezdichko » вт юни 07, 2005 11:53

Здравейте и от мен. Радвам се че ви открих, помислих че любителите на космоса са изчезнали :) Аз съм Светослав Александров, тази година завърших МГ в Плевен, сега ще следвам молекулярна в СУ. Но моля ви, не оставяйте с погрешни впечатления за мен заради биологията- чувал съм доста негативни реакции за възгледите на биолозите. Всъщност аз съм с многостранни интереси, занимавам се през свободното си време с компютри, свирене на бас, и разбира се, астрономия. С удоволствие следя космическите мисии. Обичам да чета много научна фантастика. Любимата ми книга е на Джон Уиндъм- Какавидите, всъщност- това е любимият ми автор-фантаст :) Любимата ми музика е ROCK n Metal. С удоволствие се включвам за да ви помагам... И дано скоро наистина се срещнем :)

pharaon
Регистриран: чет сеп 01, 2005 11:11
Контакти:

Нека се представя и аз

Мнение от pharaon » пет сеп 02, 2005 11:50

Въпреки че го направих в друга тема ;) видях че и тука е нужно :)
Казвам се Чавдар Калдиев, от Пловдив и се интересувам от астрономия :) но повечко от филосовската страна, :) къде сме ние, от къде идваме, къде отиваме :) и т.н. от 1 г. имам телескоп но нямам време да се занимава усилено с наблюдение. Работя и се занимавам главно с предпечат и компютърна графика, падам си по техниката. От скоро се захванах по усилено с астрономията като наблюдения, следене на събитията ;) но все оюе не съм много в час ! Изгледал съм много космически филми благодарение на www.kolibka.com вярвам че всички го знаете този сайт :) в момента да же съм пуснал да се свалят за да гледам още :) вс еоще съм зле с терминологията, камоли да знам кое каде се намира :) но в общи линии съм наясно :) в момента събирам средства за преносим компютър за да мога с него да отида на планина или на някое астро парти и да следя каде какво има за наблюдение :) повече за мене от сайта ми :)
... For One Better World ... with TCM

Потребителски аватар
bezobraznia
Регистриран: вт сеп 06, 2005 01:48
Контакти:

:)

Мнение от bezobraznia » вт сеп 06, 2005 02:20

Здравейте,
голямо представяне е паднало тук :wink: ...да се изкажа и аз
На почти 30 години съм и съм от Русе
Интересувам се от електроника, аудио техника, видео също (до скоро работих в ТВ), дизайн и архитектура... и т.н... С компютрите съм на ТИ, като се има предвид, че първият ми комп беше Правец 8Д ;)
Любимите ми музикални стилове са Pop, New Age, Jazz, Ambient...
С астрономия не съм се занимавал никога, никога не съм притежавал телескоп, но съм абсолютен фен на комети, планети, звезди, звездни купове, галактики и т.н.... поредицата BBC - Space и подобни съм ги гледал с възхищение на 10-ки пъти :)
Надявам се регистрирането ми в този сайт да бъде ползотворно за мен и за вас.
p.s. сайта ми не е много показателен към интереса ми към астрономията, но все пак: http://step-in-hifi.atspace.com
Forever (and ever) young...

Потребителски аватар
ilian
Регистриран: вт юни 28, 2005 17:16
Контакти:

Мнение от ilian » ср ное 16, 2005 18:26

:D Да се представя- д-р Илиян Стоянов,ветеринарен лекар.Роден съм и живея в Ямбол,където имам ветеринарна практика в клиниката си.На 33 години съм.С астрономия се занимавам от около 15 години.Започнах случайно,след като намерих в купчина стари книги един учебник по астрономия и от тогава се разболях от това хоби,за което не съжалявам.Като ученик се записах в ямболската обсерватория,където провеждахме /и сега също/различни наблюдения.Започнах с един бинокъл 8х30,с който гледах и Халеевата комета.По-късно си купих малък рефрактор 60/700,после Нютон 114/500 и неотдавна 130/2000 Максутов-Касегрен.Интересите ми са преди всичко визуални наблюдения на избрани лунни обекти,планети/особено Марс,Юпитер и Сатурн,а няма да забравя сблъсъка на кометата Шумейкър-Леви с Юпитер през юли 97г.-беше грандиозно!/,двойни звезди и deep-sky обекти.За тези около 15 години наблюдения съм натрупал доста богат наблюдателен материал със различни инструменти.Занимавам се и с астрофотография.Ами това е в общи линии... :D Абе велико хоби !!! :D

martix
Регистриран: ср ное 02, 2005 22:45

Мнение от martix » ср ное 16, 2005 22:15

Мхм... Аз май ще съм със най-скромното представяне до тук.
Мартин Нинов се казвам и съм от София, на 17 години. Просто обичам да гледам звездите, само нямам нито телескоп, нито пари с които да си го взема(то така или иначе не зависи от мен). Просто съм фен - гледал съм и повечето док. филмчета свързани с тая тема, като най-интересно ми е за дийп-спейс-а обекти и тем подобни(засега обаче със едното любителско разфокусирано бинокълче дето го имам съм се заглеждам само по Луната щото за друго не става!).
Освен това се интересувам и от компютри, имам голям мерак да науча някой език за програмиране, ама май само с мерака ще си остана :) Иначе обичам да бъзикам по всякакви електроники :)

Потребителски аватар
apostol
Регистриран: ср мар 29, 2006 21:35
Контакти:

Мнение от apostol » ср апр 05, 2006 19:25

Здравейте!!
Апостол е, сега съм на 35, проектирам къщи и сгради, живея в София, но съм роден и учих в Пловдив, в МГ. Тогава много гледах, после се ожених рано, имам 3 деца и понеже вече пораснаха, почвам пак да гледам. Ако намеря телескоп, де!
Много рисувам, доста свиря, обичам да снимам, много чета напоследък философия и оттам - езотериката. Преподавам архитектура във ВИАС.
Да се виждаме по партитата!!
Това, с гледането на небето, е невероятно, И хората, които го правят.
Нищо, че си говорим и за обикновени неща..

kapa4kata

Мнение от kapa4kata » пет апр 28, 2006 22:13

Мнях...
Аз съм Ро и съм на 15...Първо малко се стреснах,като видях,че всички тук сте минимум на двадесет,но мисля,че за да се отразява красотата на небето в очите ти нямат значение данните от личната карта.Аз съм едно объркано същество,с разнообразни интереси,които включват астрономия,фентъзи,история на древността,екстремни спортове,каква ли не литература,танци,особено Греъм,каква ли не музика,като се започне от соул и госпел,минем през рок и малко метъл и се стигне до джаз,и шоколад естествено...Искам да живея,искам да пипна нощното небе...по астрономията наистина се запалих,когато като по-малка разглеждах една страхотна енциклопедия на тази тема и страшно много поисках да имам такава,но така и не се осъществи...неосъщественото желание разпали страстта ми така да се каже...Сигурно не може да се каже и че се интересувам дори чисто любителски...като се замисля имам съвсем основни познания.Любимото ми нещо от астрономията е един ефект,който мисля се нарича кървава луна...това е засега,после може да едит-вам

Dorian Gray
Регистриран: съб юни 18, 2005 23:39
Контакти:

Мнение от Dorian Gray » пет апр 28, 2006 22:46

Аз май съм пропуснал да се представя. Студент съм в Манхайм, Герамния и уча Електроника/Автоматизация в международна програма на Английски(Немския не го говоря кой знае колко добре). На 20 години съм(5 Ноември 1985) и си падам по ню метъл, денс и клъб саунд. Падам си по компютри, ракети, космическа техника, астрономия, археология, туризъм, пътуване, високоскоростни състезания и естествено партита. В преките наблюдения не съм много компетентен, защото още нямам телескоп, а в момента е технически невъзможно да имам :(
Повече наблягам на ракети, сателити, станции, сонди, пилотирани полети и роботизирано изследване на космоса. Любимият ми автор е Arthur C. Clarke. Понакога играя на компютърни игри, предмно 3D шуутъри, като Unreal Tournament, Doom, Quake, Serious Sam...

Изображение

Потребителски аватар
dark_deiv
Регистриран: нед май 21, 2006 13:35

Мнение от dark_deiv » вт май 23, 2006 00:21

Явно всички тук сте с много познания за астрономията,това е малко стряскащо,защото аз незнам почти нищо.И все пак тя ме вълнува и имам желание да науча нови неща от вас и ако някой може да ме въведе в най-основните неща бих била много благодарна.Знам че някой би казал ,че ако чета ще разбера всичко,но не е точно така,дори да четеш,ако не разбираш това което четеш-все едно не си го прочел.Аз съм на 14 години,казвам се Девина,живея в София и ако някой иска да ми помогне да навляза в нещата-нека ми напише лс.Мерси предварително.

leopardars
Регистриран: вт мар 21, 2006 15:44

Мнение от leopardars » пет май 26, 2006 14:54

Здравейте,казвам се Лъчезар Сандов на 22 г. от с.Елисейна (намира се в Искарското дефиле).В момента съм студент IV курс в ТУ-Варна,спец.
"Химическо машиностроене",остават два изпита до завръшване.

Астрономята и Аз:Като малък бях от децата,които искат да са космонафти,е не станах ама космоса ми остана страст.Остават ми още 199 999 $ да събера за екскурзия в орбита,ако има желаещи може да отидем заедно :lol: .И така след това започнах четене на статии по на тема астро,гледане на филми,наблюденя на лунни и слънчеви затъмненя,комети с просто око разбира се.Все още не съм поглеждал през телескоп,но от Дани си поръчах Нютон D=127 mm,F=1000 mm,надявам се скоро да пристигне,да започне практиката.

Надявам се да се запознаем на някое астропарти.

Moon Boy
Регистриран: нед юли 30, 2006 20:42

Мнение от Moon Boy » нед юли 30, 2006 21:52

Здравейте,аз сам Иван на 13 годин и съм от Стара Загора.Оше от съвсем малък ме интересуват космоса-планетите звездите,съсвездията и.т.н.Въпреки възрастта си,досега съм изчел доста книги,статий,доста предавания сам изгледал(някои дори съм ги наизустил :shock:).Но все още знам много малко.Тепърва ще си купувам телескоп,бинокъл,фотоапарат(с бюджет 45 лева не знам как ше ги купя ама не е лошо да си мечтае човек :D )."Биографията" ми е доста къса но аз не съм много по писането.Затова няма какво друго да ви кажа освен да ви пожелая някои ден когато технологията се развие достатъчно да полетим в необятния космос и да разкрием всичките му таини(както казах по горе обичам да си мечтая).

Айде толкоз от мен. :D

traffic09
Регистриран: пет юни 16, 2006 13:28

Мнение от traffic09 » пет авг 11, 2006 16:18

Здрасти, регистрирах се преди няколко месеца, но нямах нет досега и не съм се представяла. Аз съм Виктория, от София съм, на 19 в прогрес. Аз като гледам почти всички са се въоръжили със супертелескопи и други такива съоръжения(е поне знаете как да ги конструирате), аз пък съм въоръжена с въображението си и от вчера със студентска книжка по специалността физика :D .Ще навляза в материала с твърда ръка и хич не ми се мисли. Мисля да се занимавам с космически технологии, но още не знам към коя част ще се ориентирам.
Иначе се кефя на различна музика, но предимно на прогресив транс и денс (холандската чалга) и всичко, което става за танцуване, обичам да пътувам, особено на стоп, да си правя купона, обичам и ясните безлунни нощи, а и филмите на ВВС и Нейшънал са върха.
Особен интерес за мен представляват загадките отвъд Слънчевата система и земеподобните планети и черните дупки, и ходовете на дървояди...
Е, надявам се да разменим ценна информация. :) :friends:

Потребителски аватар
penko
Регистриран: ср юли 05, 2006 19:46
Контакти:

Мнение от penko » пет авг 18, 2006 19:10

Офф... и аз не съм се представил. Казвам се Пенко Йорданов на 25 г. от Димитровград. Занимавам се с астрономия от 10 години. Интересувам се и от телескопостроене, имам 17 см. Нютон ръчна изработка, а сега правя 20 см. През 2000 г. създадохме с компанията Астрономически клуб "Антарес" на когото съм председател в момента и ако нещо друго искате да видите за клуба влезте на адрес http://free.hit.bg/antares48

Потребителски аватар
N.Dobrev
Регистриран: пон авг 21, 2006 22:17
Контакти:

Мнение от N.Dobrev » нед авг 27, 2006 21:46

Здравейте аз съм Николай Добрев от димитровград заедно с Пенко преди 5 години основахме клуб антарес интересувам се от астрономия фотография и телескопостроене на 25години съм :lol: :lol: :lol:

S.Fire
Регистриран: пон сеп 11, 2006 18:51
Контакти:

Мнение от S.Fire » вт сеп 12, 2006 00:01

Здравствуйте!
Зовут меня Павел Пресняков. Живу в Украине, город Киев. По профессии архитектор, чем собственно и занимаюсь в свободное от наблюдений и астрофотографии время. :lol: Астрономией увлекаюсь еще с начальной школы, и прошел все стадии заболевания, от «очкового» телескопа, до смотрения в замочную скважину. :lol: Болезнь обострилась с приобретением 200 мм добсона и особенно прогрессирует в периоды новолуния.
Сейчас являюсь одним из основателей и администраторов сайта и астрономического клуба Астрополис. http://www.astroclub.kiev.ua/
В наблюдениях предпочтение отдаю объектам глубокого космоса. Из инструментов еще есть старый, добрый «Алькор», бинокль Olympus 10x50, добсон 350мм 1/4.5. Для астрофотографии применяю Тал-250К моего друга.
Все что вы пишите вполне для меня понятно. Не знаю, как вам понятно,то что пишу я. :D
В Болгарии был несколько раз на отдыхе, мне очень понравилось. У членов нашего клуба родилась мысль как-то выбраться к вам на starparty, если они у вас проводятся.
Спасибо за внимание.
Изображение

Потребителски аватар
Oleg Maliy
Регистриран: нед юли 16, 2006 03:04
Контакти:

Мнение от Oleg Maliy » пет сеп 15, 2006 10:50

Всем астрономический привет! :D

Малый Олег (27.05.1967) живу в городе Запорожье (47N50, +35E10) на Украине.

Астрономией интересуюсь с дошкольного возраста :D

Имею 265 мм /f=1320мм телескоп системы Ньютона, 150 мм ахроматический рефрактор и бинокли.

Являюсь основателем и руководителем астроклуба "Альтаир" http://astroclub.biz в городе Запорожье.

Отговори