какво наблюдавах в небето ?

комети, метеорни потоци, окултации, затъмнения, пасажи, астропартита и събирания, конференции, школи

Модератори: mishaikin, bobo, wenzdy

satmania
Регистриран: вт авг 08, 2017 02:08

какво наблюдавах в небето ?

Мнение от satmania » вт авг 08, 2017 02:18

Здравейте , ако темата ми не е в правилното място , моля преместета я.
и така от доста време се интересувам. от извъземни работи планети , звзди има ли живот на други планети освен на земята.
гледам филми като стар трек и други такива.
та от време на време докато времето е ясно като тези дни и позволява.
излизам на двора тъй като живея на вила на лозе и небето над нас се виждамного добре.
бихте ли ми казали какво наблюдвавам ?

1 всяка сутрин между 3 до 5 сутринта в град Варна посока Румъния и морето .
отгоре в небето се вижда много ясно светеюа не мога да го определя като звезда заюото не светеи в син а в бял цвят и много ярко
е е ако не е звезда то тогава планета ли е и ако е планета коя е ?

другото което наблюдавам ,знаем че в небето деноноюно летят самолети и вечер разбира се се виждат как им мигат , сигналните лампи по крилата и другите им части.
обаче това което азнаблюдавам не е самолет , ами някакви много ярки в началото и много бавно движещи се бели точки ниюо по тях около тях не мига светят ярко в бяло след, но след известно време
избледняват и изчезват веднъж едната се движеще посока морето а после другата на обратно на запад мисля .

и още се сещам че една вечер пък гледах някакъв движжещ се безшумен обект светею в червено посока град Бургас по морската граница,
и грам звук не издаваще никакви други светлини не мигаха само ярко червено светеше

извинете ме за многото въпроси , може би и некоректно зададени но все пак не се занимавам с астрономия или такива работи

благодаря на тези които ми разрешат загадката.

Потребителски аватар
magi208
Регистриран: вт фев 24, 2015 17:34

Re: какво наблюдавах в небето ?

Мнение от magi208 » вт авг 08, 2017 06:54

Ярката звезда към 3-5 часа в момента е планетата Венера .
Белите точки може да са сателити , а яркото червено нещо вече може и да е НЛО .
Само че по-вероятно е да е бил някакъв хеликоптер .
Целестрон 280 F/10 Шмидт-Касегрен
Целестрон 150 F/5 Рефрактор

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 07:22
Контакти:

Мнение от bobo » вт авг 08, 2017 11:19

Какво е това "в посока Румъния"?!? :)

За да може да се отговори сравнително точно е нужно въпросът да е зададен например така: На дата.... в .... часа в посока ..(север, североизток и т.н. или приблизителни градуси по азимут)... и височина приблизително .... градуса наблюдавах ..., което се движеше в посока....

Така, който желае да отговори ще може да провери спътниците.

Трябва да се познава небето или поне най-забележителните съзвездия, може и да се следят сайтове за сателити, да се опознаят трасетата на самолетите и как изглеждат самолетите при заход за кацане. Например самолет, ниско над морето, готвещ се за кацане и с пуснати фарове си е чисто НЛО докато е далеч. Свети ярко и е неподвижен.

Също трябва да се преговори и принципа на бръснача на Окам :)

satmania
Регистриран: вт авг 08, 2017 02:08

Мнение от satmania » вт авг 08, 2017 12:46

мерси за бързите ви отговори, както казах не разбирам от астрономия , за това се надявах хора като вас които сте по наясно да ме светнете.
ами да значи за ярките бели движещи се точки посока север северо изток посока морето
аз определено вярвам че има други извънземни същества и разум , зашото самите ние сме били извънземята преди някой астероид
или други извънземни да са ни докаралина планетата земя.

ти да видиш каква друга ненормална вмисъл ми роди главата преди известно време.
във връзка с тоя големя взрив от където произлиза всичко .
е как може някой нормално мислещ да ми обясни , как може от нищото да се появи нещо ?
и друго за господа , значи приемаме че който ни е направил нас хората е господ за нас щом може да дава живот и т.н
обаче господа от къде се е появил или и той като големият взрив се е взривнал от някъде
а според мен господ нее съвсем господ а някакво под разделение надруга единица по големи господи
заюо казвам така ли , ами заюото за дасе появи някой трябва някой друг да е създал този някой, което значи те са го създали другите по силни господи
и той в началото не е бил господ Бог ама теса му дали силатаи ссаго сложили за тоя определен участък от комоса да управлява.
и така ако няшият господ е създаден от други по висщиу господи тях пък кой ги е създал или и те от нищото са дошли.

един вид стана малко като кое е първото яйцето иликокошката.

Потребителски аватар
penko
Регистриран: ср юли 05, 2006 19:46
Контакти:

Мнение от penko » вт авг 08, 2017 12:50

Брато, вземи си отвори една биричка и не си напрягай много акъла в тая жега :D :beer:
Bresser 150/750, БШР 80/800; Celestron AstroMaster 76/700;
Baader MPCC coma corrector
Bresser Exos-2GT;
Bresser 10х50;
Pentacon 4/200; Carenar 2.8/135; Canon EF-S 18-55/3.5-5.6 III; Teleconverter 2x;
Canon 100D.

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 07:22
Контакти:

Мнение от bobo » ср авг 09, 2017 00:18

Въпросът за кокошката и яйцето е отдавна изяснен, само дето не е за този форум :)

Потребителски аватар
penko
Регистриран: ср юли 05, 2006 19:46
Контакти:

Мнение от penko » ср авг 09, 2017 08:33

bobo написа:Въпросът за кокошката и яйцето е отдавна изяснен, само дето не е за този форум :)
:rofl: :rofl: :rofl:
Bresser 150/750, БШР 80/800; Celestron AstroMaster 76/700;
Baader MPCC coma corrector
Bresser Exos-2GT;
Bresser 10х50;
Pentacon 4/200; Carenar 2.8/135; Canon EF-S 18-55/3.5-5.6 III; Teleconverter 2x;
Canon 100D.

Отговори
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение