Места за налбюдение около София?

комети, метеорни потоци, окултации, затъмнения, пасажи, астропартита и събирания, конференции, школи

Модератори: mishaikin, bobo, wenzdy

pepitoz
Регистриран: нед юли 27, 2014 20:40

Места за налбюдение около София?

Мнение от pepitoz » съб апр 04, 2015 18:30

Смятам да си променя мястото за наблюдение, защото не съм доволен от сегашното. Условията са да е тъмно, но все пак да не е чак толкоз далеч от София (макс 30-40 км). Препоръчително е мястото да не съвпада с център на мафия :D (да не е например място, където се пълни с пушещи и пиещи, затова по-скоро някъде в природата отколкото до някакво село). Не е лошо и да има нормален път (знам, много съм капризен :D)

Мерси предварително!

Потребителски аватар
b_kassabov
Регистриран: пон сеп 19, 2011 09:20

Re: Места за налбюдение около София?

Мнение от b_kassabov » съб апр 04, 2015 21:33

Първо - наистина си доста капризен - би трябвало да съобразиш желанията си с реалностите. На 30 км околовръст около София няма да намериш хубаво тъмно място. Ако разшириш периметъра на 45-50 км най- близкото място е околностите на Вакарел ( т.е. отвъд Вакарел). Истински хубаво място според съвременните стандарти на засветеност е в околностите на Брезник. Обикновено ходим близо до село Кривонос, което е на ок. 65 км и час и половина от вкъщи ( Младост)
Опишете външността си накратко
- Свиква се...

Надпис :
На деца, оставени без надзор, се предоставя двойно еспресо и бездомно кученце... :D

Първи опити :
http://forum.starrydreams.com/viewtopic.php?f=1&t=5519

Астрономическо оборудване :
И зелено лазерче 80 мW нямам...опс намерих си го!!!

pepitoz
Регистриран: нед юли 27, 2014 20:40

Re: Места за налбюдение около София?

Мнение от pepitoz » съб апр 04, 2015 22:24

Мерси за препоръките! Хубаво е да се започне с малър периметър, който по-късно може да се разшири :D Въпреки че и аз живея в Младост, Кривонос ми звучи малко множко. Въпреки това, имайки предвид снимките, които видях, мястото е доста добро, така че може да се видим там следващото новолуние.

P.S Всъщност не съм чак толкоз 'капризен' :D За съжаление съм непълнолетен, така че съм лимитиран от 'външни сили' колко далеч е достатъчно

Отговори
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение