Проблем с хардуерната част на стойка за onstep

Lusciouss
Регистриран: вт яну 09, 2024 17:24

Проблем с хардуерната част на стойка за onstep

Мнение от Lusciouss » нед мар 10, 2024 00:08

Здравейте,

Нов съм в астро нещата, закупих си телескоп Breasser Venus 76/700(нещо ефтино, за да мога да проходя и да видя дали това е за мен :) ).
След това започна да ми става интересно, закупих си някой окуляр SVBONY 68° Ultra Wide Angle и SVBONY 1.25" Zoom Telescope Eyepiece, стана ми интересно какво мога да видя. И достигнах до там, че прочетох за проекта "onstep" и реших да го изградя, закупих си ESP32-DevKitC-32 ESP-WROOM-32 и CNC Shield V3 с A4988, 2бр. Nema 17 и ремък от алиеркспрес, зъбни колела с 20 зъба и с 60 зъба, и си викам готов съм, е да ама не.
Проблемите дойдоха от това да намеря два идеални кръга(намерих в икеа, продават такива масички който се въртят с основа) за да ги направя за основа на която да върти хоризонталата, на доланта дъска залепих ремък и мотора да върти основите, огромна греда, ужасно много неравенства, прескачания много ядове. Смених задвижването с стационарно колело в средата свързано с долната плоскост, а мотода движи горната с ремък, и си викам само трябва да изгладя хлабавия ремък и всичко точно, уви отново греда, мотода върти чудесно, но в един момент застава и не иска движи мотора опитва да завърти, но прескача в ремъка, а е стегнат, моля за помощ и идея как да реша проблема.
Добавям линк с видео на проблема: https://drive.google.com/file/d/1H4jgSi ... sp=sharing
Съжалявам, че си разказах живота :)
Благодаря на всички отзовали се!!!

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 07:22
Контакти:

Re: Проблем с хардуерната част на стойка за onstep

Мнение от bobo » нед мар 10, 2024 02:03

Изглежда някъде нещо запира. Има ли вероятност като си стегнал ремъка между моторчето и оста в средата на кръглите дъски нещо да се изкривява, допира, затяга и да спира движението.
При този напън на моторчето може ли кръгът да се завърти с лека помощ на ръката?

Правилно ли разбирам, че моторът е фиксиран към горната плоскост и се върти заедно с нея? Обикновено моторът е към неподвижната основа, а подвижната част е чиста. Пробвал ли си да зацепиш зъбното колело на мотора към околовръстния зъбен ремък с някакъв притискащ пружинен механизъм? Струва ми се, че ако горната подвижна част се свърже към долната с някакъв лагер, и можеш да зацепиш мотора към залепения ремък не би трябвало да има проблеми. Е, за точността не говорим.

Lusciouss

Мнение от Lusciouss » нед мар 10, 2024 10:19

Здравейте,

Благодаря за бързия отговор bobo, не нищо не запира, ще добавя клипче как го бутам с ръка: https://drive.google.com/file/d/1HbVaZb ... sp=sharing
И аз се притеснявам, че може да е от стегнатия ремък, видимо няма усукване. Увеличавам Vref през потенциметрите na около 600mV, за да има по-голям напън от страна на мотора.
Абсолютно правилно си разбрах, че моторът е фиксиран към горната плоскост.
Да опитах, да върви по околовръстния зъбен ремък, бях го направил с едно резе с пружина (нямам снимка), което прибираше (за да уплътни луфтовете между колеото и ремъка), но така и неми хареса как стана, отново нещо не се получи, превърташе доста често колеото, но вървеше. Ако се сещате някакви варианти, който да изградя, готов съм да творя, проблема е че се изчерпах нещо :)
Искам да се извиня на всички, че ви занимавам с такива тъпи въпроси, но си давам надежди, че ще успея да изградя работеща стойка :)

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Контакти:

Мнение от bobo » нед мар 10, 2024 14:41

Кръгът не се движи много леко, но го отдавам на това, че е зацепен към мотора и моторът забавя/спира свободното въртене.
На първото клипче се вижда, че слепката на ремъка е до оста на мотора. Да не би слепката да е по-твърда и да не може леко да се прехвърли през зъбното колело на моторчето? Или моторчето не е толкова силно?
Оста в средата е фиксирана към долния кръг, нали? Как лагеруват двата кръга и спазнат концентричност?

Lusciouss

Мнение от Lusciouss » нед мар 10, 2024 15:14

Здравейте,

Благодаря bobo, след поредните тестове (стягане на ремъка и отпускане, ефекта беше един и същ), реално погледнато там, където е лепено, е малко по твърдо, но според мен е приемнливо, усуква се добре. Кръгът лагерува посредством тази въртяща стойка за телевизор https://neoform.bg/bg/vartyashta-metaln ... /p339.html , ако имаш по добро решение ще се радвам :) .
Моторчето е купено от тук https://exallto.com/motori/161-stpkov-m ... ma-17.html
Оста в средата е фиксирана към долния кръг, абсолутно точно.
Само да вмъкна днес при тестовете, видях че мотора все едно не може да завърти, това се случва на определни места от кръгът, викам си може да е от A4988 (защото когато ги хвана с ръка и ги задържа превъртат, все едно нямат сила да завъртят това усилие, това се случва при около Vref 600mV) и ги замених с DRV8825 ( те пък малко след Vref 500mV, започват да загряват много), и сега си поръчах от алиекспрес TMC2130, общо взето стрелям в тъмното :) .
Проекта е в разработка и не съм сигурен, че съм избрал най-добрите варианти за задвижване, моля ако някой има идея как да облекча или променя задвижването, съм готов да експериментирам.

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Контакти:

Мнение от bobo » нед мар 10, 2024 15:27

Решение нямам, освен да сложиш по-мощен мотор или мотор с вграден редуктор. Последно с моторчета съм се сблъсквал преди много години, бяха и такъв тип, но помня, че бяха доста слаби и лесно се спираха с леко стискане на оста с пръсти. После бях намерил някакъв по-голям от някаква индустриална джаджа, него и с клещи не можеше да го спреш.

Гледам сега линка, който си дал - това моторче е с въртящ момент – 0.4 Nm., а има и по-силни (е, и по-големи и тежки и скъпи). Ако се огледаш за нещо втора ръка може да изкочи мощно и евтино.

Lusciouss

Мнение от Lusciouss » нед мар 10, 2024 15:52

Здравейте,

Много благодаря bobo, за момента замразявам проекта, докато намеря по-мощни стъпкови мотори. Какво трябва да гледам като характеристики, и на кое да обърна най-много внимание?

Потребителски аватар
penko
Регистриран: ср юли 05, 2006 19:46
Контакти:

Мнение от penko » нед мар 10, 2024 19:32

Зарязваш всичко, купуваш си EQ5 или Exos2, поръчваш от Aliexpress Onstep, слагаш го и животът ти ще е по-спокоен :D :D :D
Bresser 150/750, Exos-2 OnStep pro
Altair Hipercam 183M Pro TEC, ZWO ASI120MM Mini
LRGB + SII, OIII, Ha, Johnson B, Johnson V
DIY filter wheel, DIY motorized focuser, mini PC
Canon 100D, Canon 1200D mod

brymchik
Регистриран: нед яну 25, 2015 15:37

Мнение от brymchik » пон мар 11, 2024 17:58

Какви мотори ползва? Колко стъпки са и с какъв въртящ момент - този от линка ли е? На колко волта са пуснати?

Потребителски аватар
itiman78
Регистриран: ср юли 28, 2021 08:11

Мнение от itiman78 » пон мар 11, 2024 20:13

Не ти е проблема в мотора а по-скоро не си конфигурирал правилно драйвера - виж си конфиг файла.... ако не драйверите не са ТМС ползвай GENETRIC драйвера на onstep
мога да ти кажа по-подробно но не знам какви точно драйвери ползваш ..... възможно е и тока да е малък или с микросъпките да си нашаманил .....

И аз от извесно време си играя с онстеп платформата и много и се кефя .....

Сега видях и другите писания ....
Ами остава нещо мотора да ти е халтав .... при мен е абсурд да задържа оста само с пръсти с вече като я хвана с клещите си натиска здраво .....
Техника:
Смена 8М

Lusciouss

Мнение от Lusciouss » ср мар 13, 2024 22:22

Здравейте,

Съжалявам за забавянето в отговорите ми.
brymchik написа:
пон мар 11, 2024 17:58
Какви мотори ползва? Колко стъпки са и с какъв въртящ момент - този от линка ли е? На колко волта са пуснати?
Здравей brymchik,
Моторите са NEMA 17 - EX1684N17, в по горен пост има линк къ мотора. Доколкото разбрах е 200 стъпки и е въртящ момент – 0.4 Nm. Пуснати са на 12 волта, захранването е 3 ампера
itiman78 написа:
пон мар 11, 2024 20:13
Не ти е проблема в мотора а по-скоро не си конфигурирал правилно драйвера - виж си конфиг файла.... ако не драйверите не са ТМС ползвай GENETRIC драйвера на onstep
мога да ти кажа по-подробно но не знам какви точно драйвери ползваш ..... възможно е и тока да е малък или с микросъпките да си нашаманил .....

И аз от извесно време си играя с онстеп платформата и много и се кефя .....

Сега видях и другите писания ....
Ами остава нещо мотора да ти е халтав .... при мен е абсурд да задържа оста само с пръсти с вече като я хвана с клещите си натиска здраво .....
Здравей itiman78,
Конфигурацията ще я кача, но каквото ми е изискало като задължителни параметри съм ги дал(винаги мога да объркам нещо :) ), Не разбирам какво имаш предвид за драйверите, може ли като на новак да обясниш (Благодаря!), аз използвам A4988 на 16 микростъпки и DRV8825 на 32 микростъпки (толкова ми позволяват да падна драйверите), може да не са правилните, не зная #-o . Последни си поръчах от алиекспрес TMC2130, надявам се да има промяна, но ще разбера кодато дойдат.

Сега си поръчах "Въртящ се механизъм, 360°, 100 kg" https://www.prodes.bg/product/vartyasht ... 600-100-kg надявам се да облекчи въртенето на основата.

Благодаря на всички, който дават някакви идейки. =D>

Потребителски аватар
itiman78

Мнение от itiman78 » ср мар 13, 2024 23:26

TMC2130 ще ти вършат работа изчакай да дойдат и пробай с тях - тия с които си сега не са особено подходящи.
в Config.h трябва да опоменш модела - макар че и на genetric да оставиш не е проблем за твоите цели. (даже по-добре да остане genetric при теб не е критична точността)
Ако ти се занимава може и по SPI да ги управляваш ма с твоята хардуер не съм сигурен дали се поддържа .... но и на 1/16 да ги клатиш няма да е проблем. 2130 си имат интерполация на стъпките та ще си работи гладко.
Техника:
Смена 8М

Lusciouss

Мнение от Lusciouss » чет мар 14, 2024 06:47

Здравейте,

Съжалявам, че съм пропуснал да кача Config.h (поради причината, че не мога да кача файла, добавих .pdf, премахни го и ще отвориш файла)
Здравей itiman78,
Не съм толкова наясно, гледам инструкции и клонирам проекта. Имам ужасно много въпроси, но за момента си ги запазвам за себе си, защото съм още нов в тези среди и вероятно са глупави и елементарни. Имам желание, надявам се скоро да имам и работещ проект :) , благодарение на всички вас.

Добавям линк към Config.h : https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Съжалявам, че се е счупил файла.
Последна промяна от Lusciouss на чет мар 14, 2024 07:06, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
itiman78

Мнение от itiman78 » чет мар 14, 2024 06:52

Файла е повреден ... не се отваря...
Техника:
Смена 8М

Lusciouss

Мнение от Lusciouss » чет мар 14, 2024 07:07

Здравейте,

Коригирах файла, вече трябва да имате достъп до него.
Добавям го отново: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Потребителски аватар
itiman78

Мнение от itiman78 » чет мар 14, 2024 10:44

Прикачил сте целия скрипт .....
Ако в тоя вид го компилирате настройките не са правилни - трябва да се променят според конфигурацията в тая част
// see https://onstep.groups.io/g/main/wiki/Co ... ount#AXIS1
#define AXIS1_STEPS_PER_DEGREE 300.0 // 12800, n. Number of steps per degree: <-Req'd
// n = (stepper_steps * micro_steps * overall_gear_reduction)/360.0
#define AXIS1_STEPS_PER_WORMROT 0 // 0, n. Number steps per worm rotation (PEC Eq mode only, 0 disables PEC.) <-Req'd
// n = (AXIS1_STEPS_PER_DEGREE*360)/reduction_final_stage

#define AXIS1_DRIVER_MODEL OFF // OFF, (See above.) Stepper driver model. <-Often
#define AXIS1_DRIVER_MICROSTEPS OFF // OFF, n. Microstep mode when tracking. <-Often
#define AXIS1_DRIVER_MICROSTEPS_GOTO OFF // OFF, n. Microstep mode used during gotos. Option
#define AXIS1_DRIVER_IHOLD OFF // OFF, n, (mA.) Current during standstill. OFF uses IRUN/2.0 Option
#define AXIS1_DRIVER_IRUN OFF // OFF, n, (mA.) Current during tracking, appropriate for stepper/driver/etc. Option
#define AXIS1_DRIVER_IGOTO OFF // OFF, n, (mA.) Current during slews. OFF uses same as IRUN. Option
#define AXIS1_DRIVER_REVERSE OFF // OFF, ON Reverses movement direction, or reverse wiring instead to correct. <-Often
#define AXIS1_DRIVER_STATUS OFF // OFF, TMC_SPI, HIGH, or LOW. Polling for driver status info/fault detection. Option

#define AXIS1_LIMIT_MIN -180 // -180, n. Where n= -90..-270 (degrees.) Minimum "Hour Angle" for Eq modes. Adjust
// n. Where n=-180..-360 (degrees.) Minimum Azimuth for AltAzm mode.
#define AXIS1_LIMIT_MAX 180 // 180, n. Where n= 90.. 270 (degrees.) Maximum "Hour Angle" for Eq modes. Adjust
// n. Where n= 180.. 360 (degrees.) Maximum Azimuth for AltAzm mode.

// AXIS2 DEC/ALT
// see https://onstep.groups.io/g/main/wiki/Co ... ount#AXIS2
#define AXIS2_STEPS_PER_DEGREE 300.0 // 12800, n. Number of steps per degree: <-Req'd
// n = (stepper_steps * micro_steps * overall_gear_reduction)/360.0

#define AXIS2_DRIVER_MODEL OFF // OFF, (See above.) Stepper driver model. <-Often
#define AXIS2_DRIVER_MICROSTEPS OFF // OFF, n. Microstep mode when tracking. <-Often
#define AXIS2_DRIVER_MICROSTEPS_GOTO OFF // OFF, n. Microstep mode used during gotos. Option
#define AXIS2_DRIVER_IHOLD OFF // OFF, n, (mA.) Current during standstill. OFF uses IRUN/2.0 Option
#define AXIS2_DRIVER_IRUN OFF // OFF, n, (mA.) Current during tracking, appropriate for stepper/driver/etc. Option
#define AXIS2_DRIVER_IGOTO OFF // OFF, n, (mA.) Current during slews. OFF uses same as IRUN. Option
#define AXIS2_DRIVER_POWER_DOWN OFF // OFF, ON Powers off 10sec after movement stops or 10min after last<=1x guide. Option
#define AXIS2_DRIVER_REVERSE OFF // OFF, ON Reverses movement direction, or reverse wiring instead to correct. <-Often
#define AXIS2_DRIVER_STATUS OFF // OFF, TMC_SPI, HIGH, or LOW. Polling for driver status info/fault detection. Option
#define AXIS2_TANGENT_ARM OFF // OFF, ON +limit range below. Set cntr w/[Reset Home] Return cntr w/[Find Home] Infreq

#define AXIS2_LIMIT_MIN -45 // -90, n. Where n=-90..0 (degrees.) Minimum allowed declination. Infreq
#define AXIS2_LIMIT_MAX 45 // 90, n. Where n=0..90 (degrees.) Maximum allowed declination. Infreq
Най вече конфигурирането на модела драйвер
#define AXIS1_DRIVER_MODEL OFF // OFF, (See above.) Stepper driver model. <-Often
трябва да изглежа нещо от сорта
#define AXIS1_DRIVER_MODEL GENERIC // OFF, (See above.) Stepper driver model. <-Often
Тук има описание на нужните възможни настройки на скрипта
https://onstep.groups.io/g/main/wiki/26586#AXIS1
Същото се отнася и за втората ос.....
също така трябва да се опоменат и другите нужни параметри - делител,стъпки за градус и прочее, но те вече са индивидуално за конкретния сет

Трабва сериозно да изучите нещата за да можете да настроите всичките нужни параметри.....
Трябва да разбирате всеки параметър от конфига за какво служи и как се ползва.
Не бързайте - няма да стане бързо
Изучете максимално подробно уикито на проекта - там са обяснени повечето неща
Също така препоръчвам да ползвате onstepX варианта - onstep е доста стар вариант и са възможни проблеми (не че не работи но по-добре да ползвате актуални версии)
Даже е учудващо че и без тия настройки мотора се опитва да работи.....
Техника:
Смена 8М

Lusciouss

Мнение от Lusciouss » чет мар 14, 2024 13:24

Здравейте,

От началото на разговора установих, че основата която върти стойката има някакво голямо триене и реших да направя ъпдейт, с идея да намаля усилието към моторите, ето го и него, добавям видео: https://drive.google.com/file/d/1ICLbet ... sp=sharing
Следваща стъпка е да тествам как ще върти мотора и тогава ще се насоча да разучавам всички настройки, ще се опитам да си ги обясня, а виждам че са ужасно много :)
itiman78 благодаря, че ме насочваш къде да търся проблема, когато имам развитие ще уведомявам :)

ranev
Регистриран: ср май 15, 2019 09:40

Мнение от ranev » пон мар 18, 2024 13:10

Подобна е картината, когато или микростъпките са много,в режим на токоограничение или импулсите STEP са много на често.
При много микростъпки въртящия момент рязко пада, мотора бръмчи и не се движи и при най-малкото усилие.
Импулсите STEP , ако разбира се, ползва управление STEP и DIR, зависят от зададената в програмата скорост.
Намалете микростъпките на 4,намалете и скоростта максимално. Погледнете и тримерите за токоограничение /ако не е софтуерно/.
Ако желаете, пишете и на "лични".
Поздрави!

Lusciouss

Мнение от Lusciouss » пон мар 25, 2024 23:30

Здравейте,

Отново след малко отсъствие :) . Дойдоха ми драйверите TMC2130, безшумни и прочие. Резолтата е, че малко подобриха нещата, когато ги сложа на Vref 1v и се развива една температъра..., но държат, промених и AXIS1_DRIVER_MODEL TMC2130, AXIS1_STEPS_PER_DEGREE вече е 53 и AXIS1_DRIVER_MICROSTEPS 1 (благодаря на ranev и itiman78) . Отново гредичка, явно решението е смяна на стъпковите мотори.
Добавям 2 клипчета за да видите до къде съм стигнал:
Как се върти стойката: https://drive.google.com/file/d/1Ur_h6o ... sp=sharing
Как върти мотора и започва да превърта: https://drive.google.com/file/d/1UlQg97 ... sp=sharing
Не е проблема в ремъка, имам и втори който е гъвкав и проблема остава.
Моля дайте ми съвет, на какъв стъпков мотор да заложа за да реша проблема?
Много балгодаря на всички, който ми удариха едно рамо :)

Потребителски аватар
itiman78

Мнение от itiman78 » пон мар 25, 2024 23:47

Това вече е недостиг на въртящ момент - по-правилно е да решиш проблема с по-голямо водимо колело - така ще повишиш и точността на позициониране.
Или слагай як двигател - но тогава ш се опреш в възможностите на драйверите.....
Конструктивно стойката не е правилно реализирана.

Това е прилично направено....
Техника:
Смена 8М

Lusciouss

Мнение от Lusciouss » вт мар 26, 2024 00:07

Здравейте,

За по-голямо колело… трябва да чакам от Алиекспрес, а в България не намирам от къде мога да си купя. В Алиекспрес са с 120 зъба, а аз използвам с 60 зъба. Ще си взема по-мощен то е сигурно около 3Nm предполагам ще свърши работа.
Стойката, за съжаление това са ми възможностите, страшен аматьор съм. Проблема е, че сам си измислям размерите.
Двете кръгли основи са му перфектни, а мойте ....срамувам се да кажа от къде съм ги купил. Ходих в големите магазини, никъде не режат кръгли окръжности и си купих готови, който естествено не са идеални.

Потребителски аватар
itiman78

Мнение от itiman78 » вт мар 26, 2024 00:17

Няма особена нужда водимото колело да е непременно със зъби - натяга ще усигури достатъчна фрикция .... даже може и сам да си го изрежеш от нещо .....
Отделен е въпроса какво ще е качеството на резултатът - но първите итерации никога не са особено добри .....

В никакъв случай не искам да те критикувам, но трябва още да се постараеш и да подходиш сериозно към механиката .....
Макар и доб монтировка все пак трябва малко по-сериозно да се пипне...
Техника:
Смена 8М

Lusciouss

Мнение от Lusciouss » ср мар 27, 2024 10:09

Здравейте,

Благодаря за критиките itiman78 :) . Ще се опитам да балансирам стойката. Ще потърся човек, който да ми изработи на 3д принтер зъбно колело, мисля че 2000 зъба, ще са достатъчни за да е плавно и достатъчно бавно. Поръчах си Nema 23 3Nm ( https://exallto.com/motori/288-stpkov-m ... ma-23.html ) , днес ще пристигнат и започвам тестовете с тях.
Някой ако е използвал услугите за изработка на 3д части, ще се радвам да сподели, за да не стрелям на случайни хора от OLX.

Потребителски аватар
itiman78

Мнение от itiman78 » ср мар 27, 2024 10:49

За твоите цели е добър вариант някой да ти разпечата колело - 2000 мисля че е много - ще ти излезе излишно скъпо и .... към 1000 мисля че ще е нормално ....
Техника:
Смена 8М

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Контакти:

Мнение от bobo » ср мар 27, 2024 16:16

Не е ли (психологически) добре броя зъби да е кратен на 360... или колкото дойде сметката на един звезден оборот?

Lusciouss

Мнение от Lusciouss » пон май 13, 2024 00:39

Здравейте,

След доста отсъствие, промених конструкцията с два комплекта червяк с по 40 зъба което е общо 1600 зъба, с микро стъпка 16 на драйвера, което е равно на 28444 стъпки на градус. Това е само резюме на това което промених, но когато се опитах да подкарам BigTreeTech TMC2130 v3.0 на WeMos D1 R32 with CNC V3 Shield тоталан греда. Проблема е, че когато започне да върти, все едно е на Vref около 200-250mA и превърта, а моторите са https://exallto.com/motori/288-stpkov-m ... ma-23.html
Изградх връзките за SPI:
Untitled1.png
Не съм променял нищо по TMC2130, на хардуерната част.
Започнах да проигравам с конфигурацията TMC2130_QUIET, TMC2130_VQUIET и GENERIC. Не се получи.
На всички варианти тествах и с AXISn_TMC_IRUN задавам 800mA, но това не променя нищо.
Викам добре, има описание "SSS TMC2130 if you choose to set stepper driver current (in mA) with AXISn_TMC_IRUN (IHOLD, etc.) set the Vref pot. at 2.5V instead of by motor current as usual." завъртях до край потенциометъра, изтръгнах всички жици за SPI мода който бях изградил и мотора отново все едно няма сила да завърти. Показва ми Vref 2,56 волта, но проблема е налице.
Тогава си казах, добре ще погледна инструкците на драйверите, премахва се съпротивление и се запояват едни пинове:
Untitled2.png
Направих един такъв драйвер с идеята, че може и да го съсипя, защото е много финно запояването.
Резултата е, че не успях да го съсипя. проработи, само с кабелите за SPI, без тях не работи.
С настройки TMC2130 и TMC2130_QUIET, само тогава сработва. Забелязах, че при ниска скорост не мога да спра моторо, но когато увеличи скоростта лесно го спирам(когато го насочвам да отиде на някъде или с по-висока скорост го задвижвам ръчно).
Захранването е 12V 5A.
Добавям линк с Config.h
https://drive.google.com/file/d/1awfMLJ ... sp=sharing
Не мога да разбера къде бъркам, какво в настройките не е наред. Търся по форумите, някой да се е спъвал така като мен, уви не намирам.
Ако има някой от София, ще се радвам някой да удари едно рамо и да изтества проекта.
Мога да предоставя снимки и клипове какво се случва.
Благодаря на всички!

Lusciouss

Мнение от Lusciouss » вт юли 02, 2024 19:01

Здравейте,

След преправяне в конструкцията и една изгорена платка esp32, крайния резултат от конструкцията на стойката е:
https://drive.google.com/file/d/121_Hq4 ... p=drivesdk
Добавям и клипче как работи на практика
https://drive.google.com/file/d/122qx4A ... p=drivesdk
Приемам критики 🙂

Поздрави

Потребителски аватар
itiman78

Мнение от itiman78 » вт юли 02, 2024 19:35

Ко направи ти бре човек - това се набира все едно ще излита :D
Редукцията обсъдихме че е излишно огромна ... другото работа ще върши....
Техника:
Смена 8М

Lusciouss

Мнение от Lusciouss » вт юли 02, 2024 19:42

Здравейте

Ще премахна едната редукция, управляващите драйвери са DRV8825 заради това е доста шумно 🙂 , сега чакам от Алиекспрес tmc2209 те са доста по-тихи. Тези дни, ще гледам да направя промените и ще дам информация 🙂

Отговори
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение