Заедно!!! :)

разговори на странични теми - сайтът, научно-фантастични филми, книги, празници, поздравления, и много други "не-астрономически" теми
Потребителски аватар
stavropoll
Регистриран: пон апр 24, 2006 12:20

Заедно!!! :)

Мнение от stavropoll » чет май 25, 2006 00:44

http://www.worldjumpday.org/

Хи хи, може и да не променим земната орбита, но ще е забавно:)

Аз се записах :) трябва да скоча на 20 Юли 2006г. 13h39m13sek
Изображение FOMEI Astro 60/700; алт-азимутал; Canon A710 IS, Практика ЛБ2; Зенит ЕМ; обектив Flektogon 2.8/20 Carl Zeiss.

Dorian Gray
Регистриран: съб юни 18, 2005 23:39
Контакти:

Мнение от Dorian Gray » чет май 25, 2006 00:52

Яко, някъде четох че ако шесте милиарда хора тръгнат да тичат в обратна посока на въртенето на земята еднвременно, пак няма да се промени скороста й. Пък за скок е още по-малко вероятно, но идеята е шантава и ще скоча :D

Прилича на рекламата на Swatch

neste9
Регистриран: пет апр 07, 2006 23:43

Мнение от neste9 » чет май 25, 2006 10:48

Аз пък четъх в 1 списание(в което пишеше че след 1000 години мравките ще станат гиганти и ще ни изместят преди което ще се нахранят с нас)Значе четъх в това списание че ако всички хора скочат едновремено ще се получи земетресение 5 пъти по скалта на Рихтер,ама мене мн ме съмнява :)
Хора, които са прекалено умни, за да се занимават с политика, са наказани да бъдат управлявани от глупаци.

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 07:22
Контакти:

Мнение от bobo » чет май 25, 2006 13:26

Аз пък четох в едно списание, (в което пишеше, че след 1000 години мравките ще станат гиганти и ще ни изместят, преди което ще се нахранят с нас). Значи, четох в това списание, че ако всички хора скочат едновремено ще се получи земетресение 5-та степен по скалата на Рихтер, ама мене много ме съмнява.

Не съм сигурен за още една-две запетайки :)

Dorian Gray
Контакти:

Мнение от Dorian Gray » чет май 25, 2006 13:30

:D :shock: :? :lol: :bushoniran: :bow-down: :overshocked: :emi: :hahaha: :crazy: :stars:

Norbert
Регистриран: чет апр 27, 2006 00:15

Мнение от Norbert » чет май 25, 2006 17:11

Ако си поправяме грешките правилно е да се пише - "едновременно"

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Контакти:

Мнение от bobo » чет май 25, 2006 17:18

Прието, отивам да се засрамя в ъгъла :)

Off: Мааалко повече старание на пишещите ще покаже уважението им към другите. Не намирам особена разлика в писането на маймуница и неграмотното писане на кирилица. Колкото и да е модерно в чата. И двете са еднакво дразнещи... разбира се, не става въпрос да си броим запетайките, но един поглед преди да натиснем "Прати" няма да ни забави много.

Norbert

Мнение от Norbert » чет май 25, 2006 17:41

Bobo - Напълно съм съгласен с теб, но мнението по горе което си поправил сравнено с други мнения от други форуми които съм срещал е направо без грешки. Виждал съм текст от над 5 изречения от които нищо не можах да разбера.

Явно някои хора наистина не обръщат никакво внимание на това което пишат.

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Контакти:

Мнение от bobo » чет май 25, 2006 18:59

Norbert, прав си, но просто то ми мина пред очите сега, сигурно не съм бил в настроение :) А за другите форуми - това е нашият форум, нека си го пазим.

Norbert

Мнение от Norbert » чет май 25, 2006 19:15

В известна степен си постъпил правилно с поправките на грешките.
Един форум с мнения на правилен български език изглежда много по-добре от форум където се толерира писането по начин по който се пише в чата.

Но все пак тази теме не е да обсъждаме правилното писане, а е за съвсем различно нещо. :wink:

Потребителски аватар
stavropoll

Мнение от stavropoll » чет май 25, 2006 19:19

И настрана от сленга, как според вас е най-добре да скочим?

От столче, от място или от третия етаж? :er:
Изображение FOMEI Astro 60/700; алт-азимутал; Canon A710 IS, Практика ЛБ2; Зенит ЕМ; обектив Flektogon 2.8/20 Carl Zeiss.

Dorian Gray
Контакти:

Мнение от Dorian Gray » чет май 25, 2006 19:30

Аз предпочитам да скоча от първия етаж с раница, напълнена с камъни, върху главата на преподавателката ми по математика (или поне върху преподавателя ми по електротехника). Така хем двама души ще скочат (паднат), хем едно зло по-малко :crazy:

Потребителски аватар
dark_deiv
Регистриран: нед май 21, 2006 13:35

Мнение от dark_deiv » пет май 26, 2006 00:00

Аз ще скоча-ще бъде интересно и забавно.Ще кажа и на приятелите си-Заедно ще преместим не само орбитата на Земята.......
Dorian Gray написа:Аз предпочитам да скоча от първия етаж с раница, напълнена с камъни, върху главата на преподавателката ми по математика (или поне върху преподавателя ми по електротехника). Така хем двама души ще скочат (паднат), хем едно зло по-малко :crazy:
За моята, ще се наложи да скоча от по-височко-такова зло не умира лесно. :?

Dorian Gray
Контакти:

Мнение от Dorian Gray » пет май 26, 2006 00:07

Моята на всичкото отгоре е иранкчанка. Ако оживее не ми се мисли...

Gambrinus
Регистриран: пет апр 14, 2006 02:04
Контакти:

Мнение от Gambrinus » пет май 26, 2006 02:54

Dorian Gray написа:... иранкчанка. ...
:lol: :lol: :lol:

Dorian Gray, само не ми стана ясно каква е последно...
Иранчанка или Иракчанка???

:lol: :lol: :lol:

Шегувкам се!!! :wink: :wink: :wink:

Bobo, напълно те подкрепям в борбата ти с неграмотността!!! =D> :friends:

neste9

Мнение от neste9 » пет май 26, 2006 11:14

Ах сега ме изкарахте неграмотен.Всъщност не съм след 7 клас даже имах 4 60(макар че вие сигорно сте имали повече но да не изпадаме в подробности) по литература на изпита.Както и да е не разбирам колкото вас астрономията(всъщност съм доста далече) но не съм неграмотен.Просто когато пиша на клавиатура ми е доста трудно да забелязвам грешките си.А и по горе писах малко в нетрезво състояние и може би това е пречината...
А относно темата:
И аз накарах няколко мои приятели да скочат :) даже сложих сайта в 1 форум и там казаха че доста ще скочат.

ПС:"Значе" не се ли пише точно с "е"
Никога не съм чувал някой да го казва значи по скоро ми звучи като диалект
И "5 пъти по скалата на Рихтер" също мисля че не е грешно
Хора, които са прекалено умни, за да се занимават с политика, са наказани да бъдат управлявани от глупаци.

Dorian Gray
Контакти:

Мнение от Dorian Gray » пет май 26, 2006 11:40

neste9 написа:Ах сега ме изкарахте неграмотен.Всъщност не съм след 7 клас даже имах 4 60(макар че вие сигорно сте имали повече но да не изпадаме в подробности) по литература на изпита.
То за това нашето образование е световнопризнато. Пише се "значи" - провери в речника. Така и така ще го отваряш, по-добре погледни и за "причина".

Може ли да уточниш как така не си след 7 клас, пък си ходил на изпит по литература???

Всъщност не съм след 7 клас, даже имах 4 60 по литература на изпита.

Иначе горе имах предвид "иракчанка". Абе преподавателката си е много печена, но ни юрка да учим супер много и почти не обяснява, защото няма време. Днес се прибирахме заедно с трамвая и ми каза, ако нещо не разбирам да я питам след лекциите 8)

neste9

Мнение от neste9 » пет май 26, 2006 11:45

Уфф
Просто не слагаш на правилното място ЗАПЕТАЯТА!!!

ПС:Повече в тоя форум аз няма да пиша не сте вие виновни аз съм виновен явно съм прекалено неграмотен и не мога да пиша.Беше ми приятно...
Чао

Потребителски аватар
stavropoll

Мнение от stavropoll » пет май 26, 2006 11:57

Добре ве пичове, не знам какво само се заяждате с тоя правопис? В училище просто не ни учат и съм се отчаял направо. Не трябва да се хващате за такива дребни грешки, по-добре е да се отървем от неразбираемия сленг, примерно:

Начи ся, ако опнем едно въженце прао през екваторато на Змята, ко ш стане ако луфта му и 1 метър? Ако го опънем тоя луфт от доле ш мойе ли да мине мушшшшица?

Това, между другото, ми е една от любимите задачи :wink:

Още се чудя, как още никой не се е заел да разкритикува това, че дори всички хора, слонове и зебри да скочат пак няма да се промени земната орбита, и то не заради друго, а защото това противоречи на закона за запазване на импулса. Може би ако оставите на страна правописа, може и да стане някаква полезна дискусия.

Dorian Gray
Контакти:

Мнение от Dorian Gray » пет май 26, 2006 12:19

Хех другото интересно нещо е, че ако скочат от всички страни на Земята няма да има одместване. То това е като да ритнеш топка едновременно от всички страни :D Тя ще си остане на същото място 8)

Потребителски аватар
Phoenix
Регистриран: нед авг 22, 2004 21:40
Контакти:

Мнение от Phoenix » пет май 26, 2006 13:30

neste9 написа:...
ПС:"Значе" не се ли пише точно с "е"
Никога не съм чувал някой да го казва значи по скоро ми звучи като диалект
И "5 пъти по скалата на Рихтер" също мисля че не е грешно
Извинявам се, но и аз ще кажа за правописа...
мислиш, звучи ти, ама не - и "значи" се пише с "и" (и се изговаря) и "5 пъти" не е правилно да се каже за скалата... на разумния човек, като му направят забележка се замисля и ако не знае проверява... нали!?
](*,)

Dorian Gray
Контакти:

Мнение от Dorian Gray » пет май 26, 2006 13:35

Все едно да кажеш че температурата е 20 пъти по скалата на Целзий :D

Всички правим грешки, включително и аз, но си има граници.

Потребителски аватар
bxd
Регистриран: нед фев 06, 2005 20:46
Контакти:

Мнение от bxd » пет май 26, 2006 16:31

Dorian Gray написа:Хех другото интересно нещо е, че ако скочат от всички страни на Земята няма да има одместване. То това е като да ритнеш топка едновременно от всички страни :D Тя ще си остане на същото място 8)
Аз само се притеснявам да не стане земята на черна дупка :shock: Поне ще видим какво има вътре :))

Gambrinus
Регистриран: пет апр 14, 2006 02:04
Контакти:

Мнение от Gambrinus » пет май 26, 2006 17:03

neste9 написа:Уфф
Просто не слагаш на правилното място ЗАПЕТАЯТА!!! ...
Братле, в българския език, при "не слагане на правилното място на ЗАПЕТАЯТА", можеш коренно да промениш смисъла на изречението!!!

Няма за какво да се сърдиш!!!
Целта ни е не да се подиграваме и да ти правим така, че да ти е "гадно", а както каза
Phoenix написа:на разумния човек, като му направят забележка се замисля и ако не знае проверява... нали!?
, а аз ще добавя и се коригира.

:friends: Приятели? :friends:

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Контакти:

Мнение от bobo » пет май 26, 2006 17:58

Вече взех да се чувствам виновен, че го захапахме така момчето. Не ми беше това намерението, не ми беше целта той (въпреки, че се хванах с написаното от него). Със сигурност има още 5-6 форумчани, които трябва да приемат написаното като за тях. Е, и така форумът няма да пропадне, но нека не заприличва на останалите, м?

Потребителски аватар
dervenski
Регистриран: чет апр 06, 2006 22:58

Мнение от dervenski » съб май 27, 2006 18:52

Пишете кратки прости изречения и няма да имате проблем със запетаите.
Аз имам 2 по български език но съм минавал заради литературата.
Нека форумът не пропада. [-X

georgi2007
Регистриран: чет май 18, 2006 14:54

Заедно

Мнение от georgi2007 » чет юни 08, 2006 15:03

За да се промени земната орбита Земята трябва да си взаимодейства гравитационно или механично с друго небесно тяло със съизмерим импулс на сила.Не знам кога хората ще достигнат такава маса и импулс на сила.

Жоро
Регистриран: чет май 11, 2006 16:48

Мнение от Жоро » пет юни 09, 2006 14:17

Dorian Gray написа:Хех другото интересно нещо е, че ако скочат от всички страни на Земята няма да има одместване. То това е като да ритнеш топка едновременно от всички страни :D Тя ще си остане на същото място 8)
Не съм съгласен - никой няма да скочи там където има вода. А океаните и моретата заемат доста по-голяма част от сушата. Така че няма да ритнем топката едновременно от всички страни, а само от някои.

Заключена
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение