Здравейте, следващия месец дъщеря ми става на 9 години и си пожела телескоп.

разговори на странични теми - сайтът, научно-фантастични филми, книги, празници, поздравления, и много други "не-астрономически" теми
Ivan Zhekov 76
Регистриран: пет мар 02, 2018 02:55

Здравейте, следващия месец дъщеря ми става на 9 години и си пожела телескоп.

Мнение от Ivan Zhekov 76 » пет мар 02, 2018 03:11

За съжаление нищо не разбирам от телескопи. Спрях се на модел в амазон с който може да се правят и снимки. Не искам да давам много пари защото не знам колко време ще я влече това... моля помогнете за мнение. Модела е https://www.amazon.de/gp/aw/d/B0784JKQC ... ref=plSrch
Svbony teleskop SV20 80 mm

Потребителски аватар
penko
Регистриран: ср юли 05, 2006 19:46
Контакти:

Re: Здравейте, следващия месец дъщеря ми става на 9 години и си пожела телескоп.

Мнение от penko » пет мар 02, 2018 15:01

Телескопчето изглежда добре, но дали ще е качествена оптиката ще си проличи след като се тества. Само му трябва една леща на барлоу за да му увеличаваш фокусното и от там увеличението.
Bresser 150/750, БШР 80/800; Celestron AstroMaster 76/700;
Baader MPCC coma corrector
Bresser Exos-2GT;
Bresser 10х50;
Pentacon 4/200; Carenar 2.8/135; Canon EF-S 18-55/3.5-5.6 III; Teleconverter 2x;
Canon 100D.

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 07:22
Контакти:

Re: Здравейте, следващия месец дъщеря ми става на 9 години и си пожела телескоп.

Мнение от bobo » пет мар 02, 2018 15:28

Моето мнение пък за телескоп за подарък на дете е малко противоречиво. От една страна е хубаво, че се е заинтересувало от астрономията, но от друга детето е малко и ще му трябва помощ от големите. Тоест, мама или тате трябва да може да се справя и да отговаря на въпросите. Също така телескопи от този порядък са нож с две остриета. С тях няма да се види (почти) нищо повече от Луната. Има опасност детето, нагледало се на много красиви снимки от интернет, да остане разочаровано след първоначалнота еуфория по отварянето на подаръка.

За снимки става, но вероятно в комплекта няма да има преходник към фотоапарат. Трябва да се купи, както и вероятно и дистанционно. За снимки на астрономически обекти - за Луната е ОК (с този статив).

Ivan Zhekov 76
Регистриран: пет мар 02, 2018 02:55

Мнение от Ivan Zhekov 76 » пет мар 02, 2018 15:36

Благодаря за прямия отговор. И аз имам опасения че ще и е скучно. Но...., детето каза че му е интересно. Вуйчо и имал телескоп, но не и давал да го пипа. Разведени сме. А все ме упрекват че нещата които подарявам не са развиващи се.

Потребителски аватар
Мак-сим
Регистриран: пет окт 01, 2004 11:58
Контакти:

Мнение от Мак-сим » пет мар 02, 2018 19:01

Ivan Zhekov 76 написа:Вуйчо и имал телескоп, но не и давал да го пипа.
Този пък вуйчо :shock: Да си спи с телескопа, че ако иска и СОТ да му сложи.
Един колега имаше същият въпрос, чийто син е на почти същата възраст.
Та той му взе ето това рефракторче
http://telescope.bg/bg_telescopes/konustart700.html
Имах възможността да погледна през него и бях приятно изненадан.
Механично е добре като стабилност. Малък, лесно преносим, много аксесоари.
За жалост окулярите почти не струват. Както и диагоналното огледало. И въпреки това, мисля че не е лош избор за тези пари.
http://www.astrobin.com/users/nki/
Галерия с мои астрофотографии
Монтировка: Vixen GP-DX with Vixen "SkySensor 2000 PC" "Go To" control system.
Телескоп: Skywatcher Evostar 80ED DS-Pro f/7.5 refractor and Skywatcher 0.85x reducer/flattener.
Камера: Canon 1000D (modified)

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Контакти:

Мнение от bobo » пет мар 02, 2018 21:03

В описания случай телескопът може и да се окаже добър избор за добро прекарване на времето :)

Anubis
Регистриран: пет апр 14, 2017 02:30

Мнение от Anubis » пет мар 02, 2018 23:40

Ууу...този вуйчо да няма някой 16 инчов звяр ;д , иначе и това http://www.telescopite.com/%D1%82%D0%B5 ... eeker-70az не е толкова зле също мисля ,предполагам е по-качествено от Конус,също така има дълго Барлоу , което е доста добро за рефракторите ,само където е 3х и при 4мм окуляра ще е доста безплезно , но при 20мм ще върши работа

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Контакти:

Мнение от bobo » съб мар 03, 2018 15:12

Дълго барлоу или силни окуляри при нестабилна азимутална монтировка водят само до ядове и разочарования :(

Отговори
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение