Ако желаете, прочетете моята книга "Абсурдите на планетата"

разговори на странични теми - сайтът, научно-фантастични филми, книги, празници, поздравления, и много други "не-астрономически" теми
Тед
Регистриран: пет юли 07, 2017 19:32

Ако желаете, прочетете моята книга "Абсурдите на планетата"

Мнение от Тед » пет окт 27, 2017 09:38

Здравейте, уважаеми:)
Винаги има спорове кой е по-важен - творецът или творбата.
В случая не искам аз да съм важният, но твърдя, че темата е истински важна.
Затова ще се радвам да видите моята книга "Абсурдите на планетата".
Тя е в DOC вариант, чете се от всички Word програми. Безплатна, електронна книга.
Мотото в профила ми е цитирано от нея, наистина помислете дали звездите са далеч от нас, или ние сме още далеч от тях.
И един въпрос, бих се радвал да чуя вашите мнения-
"Може ли да има Бог, ако го няма човекът?"
Абсурдите на планетата.doc
(484 KиБ) Свален 99 пъти

Betelgeuse
Регистриран: чет авг 11, 2005 22:26
Контакти:

Re: Ако желаете, прочетете моята книга "Абсурдите на планета

Мнение от Betelgeuse » пет окт 27, 2017 23:12

Ох, благодаря, но не мога да кажа нищо хубаво. Което надявам се не е проблем, щото даваш да се разбере, че не го вземаш много навътре.
Още от първите думи се възгищисах - че съдбата на Вселената зависела от съдбата на живота. Не мога да съм по-несъгласен.
Стигнах някъде до 6-та страница и си рекох - аха - ще стигнем и до веганство.
Пътьом забелязах правописна грешка - "тава" вресто "това".
И накрая - никога не изпращайте/предлагайте doc файлове на непознати, ако имате други алтернативи.
Doc/docx файловете могат да съдържат макроси а оттам до вирусясването е една крачка.
Хората които не ги разбират тези неща, няма да избягнат четивото, но може да загубите потенциални читатели от
тези които ще се притеснят. В случая pdf e много по-добра алтернатива.
Space is big. You just won't believe how vastly, hugely, mind-bogglingly big it is.

"...any scientist who couldn't explain to an eight-year old what he was doing is a charlatan."

Тед

Мнение от Тед » съб окт 28, 2017 06:31

Betelgeuse написа:Ох, благодаря, но не мога да кажа нищо хубаво. Което надявам се не е проблем, щото даваш да се разбере, че не го вземаш много навътре.
Още от първите думи се възгищисах - че съдбата на Вселената зависела от съдбата на живота. Не мога да съм по-несъгласен.
Стигнах някъде до 6-та страница и си рекох - аха - ще стигнем и до веганство.
Пътьом забелязах правописна грешка - "тава" вресто "това".
.
Разбира се, че няма да го взема навътре. Бих взел на сериозно едно аргументирано становище. В случая Вие просто изразявате (типично регионално) недоволство, търсейки всеки възможен недостатък, а не позитив, без да се вгледате по-дълбоко.
Ето Ви истински аргументи:
1) Съдбата на Вселената зависи от съдбата на Живота, да- колкото и да се "възгещисвате". Цялата съвременна наука стига до еднозначния извод, че Вселената има разумно начало, че самата й структура е манифестация на висш интелект. В този смисъл, всеки Живот, в в частност човешкият, е част от социума на космоса. Действията, особено осъзнатите, на хората, водят до мащабни резултати-на този етап на планетарно ниво, но Човек е толкова голям, колкото са мечтите му. Ако мечтаем да променим разпадането на Вселената, един ден (или един век) ще го направим. Ако не мислите така, Ваше право, стойте си до огнището в пещерата.
2) ..ще стигнем и до веганството, казвате. Аз самият не съм веган, но съм вегетарианец, - щом мога да продължа съществуването си без непременно да убивам –или да убиват животни за мен - защо не? По-важното е да разберем, че полека Човек може да се промени и да намери начин за по-висше, по-безкръвно, съществувание. Ако и занапред, век след век, си гледаш в телескопа и мечтаеш за звездите с тумбак, пълен със заклани жертви, то дори да отидеш на други планети, единствено ще пренесеш там своя канибализъм.
3) Извинявам се за правописната грешка - боже, какъв престъпник съм! Само че няма как да се извиня на Вас лично, който в коментара си използва несъществуващи в българския език думи като "възгещисах", и "щото", да не говорим за пунктуацията и липсващите запетайки. Впрочем, забелязвате ли ефекта на бумеранга? Тъкмо в пасажа, където ме критикувате за единствената правописна грешка, Вие сте допуснали подобна -цитирам Ви: "забелязах правописна грешка - "тава" вресто "това"
3) Файлът в DOC съдържа текст и няколко картинки, предложен е от мен - ваш регистриран съфорумник, и едва ли някой очаква вирус (освен вируса на съмнението и на мнението;). Точно в този формат е поместен и в официалния български литературен сайт. Но скоро ще приложа и PDF вариант.
...
Впрочем аз също Ви благодаря, и то искрено - несериозни изказвания не ме нараняват, но заострят вниманието ми към истински важните неща и хора.
И от мен една препоръка - казахте си мнението - спрете дотук. Не е нужно да пишем нов полемичен роман в този форум. Оставете и другите да кажат -и защо не- да критикуват аргументирано, и надявам се - по-доброжелателно.
Поздрави,
Тед.

Потребителски аватар
penko
Регистриран: ср юли 05, 2006 19:46
Контакти:

Мнение от penko » съб окт 28, 2017 09:00

Тед, не е редно, когато някой те критикува за творбата ти да го нападаш :D
Bresser 150/750, БШР 80/800; Celestron AstroMaster 76/700;
Baader MPCC coma corrector
Bresser Exos-2GT;
Bresser 10х50;
Pentacon 4/200; Carenar 2.8/135; Canon EF-S 18-55/3.5-5.6 III; Teleconverter 2x;
Canon 100D.

Потребителски аватар
Synergon
Регистриран: пон авг 12, 2013 11:20

Мнение от Synergon » съб окт 28, 2017 09:43

Здравейте,
всеки има право на израз на това, което мисли и чувства. Хубаво е, че Тед е написал книга
за своите виждания към момента (те могат да се променят с времето) .
Сега да почнем коментари, както ги виждам Аз.

1. "За да си добре, друг някой трябва да е зле" - разбира се, че това не е абсурд и е формулирано и в закона
на Нютон за действието и противодействието.
Човек е хищник и като такъв е устроен да консумира месо. Това го държи в кондиция. Затова е нужно да
се убива. Тук идва и въпроса с растенията - те също са живи организми. Ама били по-низши. Но са живи докато ги
изконсумира някой.

2. За Земята .
Изобщо как някой може да си помисли, че на Земята, на Луната или на Слънцето му пука за някаква форма на живот, която
е стигнала дотам да си мисли, че от нея зависи нещо, освен локално което може да осере.
Както се казва във вица, който май не е само виц:
"- Защо Бог измисли гравитацията ?
- За да е сигурен, че няма да осeрем целия Космос ... "

3. За Болката
Болката е част от живота. Правилно си отбелязал, че без нея няма да има еволюция.

4. Диагноза - болна от агресия планета.
Агресията е присъща на хищника. Тя е в гените му. От дете си такъв.
Имал съм зала с компове навремето и нямате представа какво ставаше на CS, как
деца 2-3 клас се псуваха и стреляха. Аз колко съм изпозастрелял по игрите не мога и да
ги преброя.

5. Самият човек е абсурд. "НАЙ-РАЗВИТОТО СЪЩЕСТВО НА ПЛАНЕТАТА Е И НАЙ-ГРОЗНОТО."
Тук за красотата няма какво да се коментира толкова - въпрос на вкус.
Но дали човек е най-развитото същество може да поспорим. Умствено - да. Но като
пригодност за оцеляване не е и в челните 100.

6. "хОРАТА изпитват най-мощна гордост от най-долните си деяния!"
Не познавам такива хора, честно казано. Не мисля, че това е вярно, освен за
хора с отклонения, което не е показателно.
По-скоро всеки или поне 99% от хората изпитват завист към някого и нещо - също заложено в
човека.

7. "КРАСОТАТА ЩЕ СПАСИ СВЕТА"
Съгласен съм с теб - това е пълна глупост.
Светът няма нужда от спасение.

Мисля, че може да се дискутира по темите.

Малко за мен:
Без да се хвалим с образование - обща физика СУ , спец. метеорология и астрономия,
когато още се учеше сериозно.
От много години се занимавам в ИТ сферата, последните 10-тина години - ИТ мениджър.
Не мълча на никого и когато някой ( включително шефа ми) ми говори някакви глупости
за моята работа не ми пречи да му го кажа. Хич не ме интересува какво щяло да стане.
Като ме е взел да му върша работа и съм Аз специалиста ще слуша какво казвам.

Лека.
...Space is infinite - your back seat isn't. [-X

Успехът също е вид изпитание !

Video Astronomy System:
Gauss 150 mm F/5
Alt-Az Go To
ZWO-ASI224MC USB 3.0
Focal Reducer 0.6x

Addy
Регистриран: съб мар 31, 2007 16:51

Мнение от Addy » съб окт 28, 2017 18:17

Тед написа:
3) Файлът в DOC съдържа текст и няколко картинки, предложен е от мен - ваш регистриран съфорумник, и едва ли някой очаква вирус (освен вируса на съмнението и на мнението;). Точно в този формат е поместен и в официалния български литературен сайт. Но скоро ще приложа и PDF вариант.
Ето в PDF формат:
Абсурдите на планетата.pdf
(248.21 KиБ) Свален 44 пъти
Тед, смятам, че не си против?

Тед

Мнение от Тед » съб окт 28, 2017 18:26

Addy написа:
Ето в PDF формат:
Абсурдите на планетата.pdf
Тед, смятам, че не си против?
[/quote]

Има великолепни Човеци във форума!

Огромни благодарности, Addy, професионално конвертирано, длъжник съм ти:)) Ще го сложа и в началната тема.

Addy
Регистриран: съб мар 31, 2007 16:51

Мнение от Addy » съб окт 28, 2017 18:39

Тед написа:...професионално конвертирано...
Просто имам програма за конвертиране, като цялата "процедура" продължи 2-3 секунди. :D

Боян Спасов
Регистриран: нед сеп 18, 2016 14:33

Мнение от Боян Спасов » съб окт 28, 2017 23:46

Тед написа: "Може ли да има Бог, ако го няма човекът?"
Разбира се , че може колега Тед :)
Нашата планета е на 4 и нещо милиарда години и хомо сапиенс има пещерни рисунки от около 40 хиляди години поне до колкото на мен ми е известно по памет .
Има звезди на 14-15 милиарда години .
Съвсем естествено е да предположим , че има цивилизации със 1 а защо не дори 10 милиарда години развитие .
Някои от тях дали вече ще са на ниво "бог" по нашите критерии ?
Според мен дори отдавна са го надраснали и не им е интересно да се правят на богове .
Пак според мен всеки "бог" , който го "кефи" да го почитат страда от комплекси .
За това и християнският бог ми се струва някак си инфантилен . И не само той .
Иначе за хищничеството да ...
Ако човека имаше за прародител вълка а не маймуната то може би ценностната ни система би била по-стойностна .

П.П. Прочетох с интерес четивото ви и ми хареса начина на изразяване .

Betelgeuse
Контакти:

Мнение от Betelgeuse » пет ное 03, 2017 06:55

Тед написа: И от мен една препоръка - казахте си мнението - спрете дотук. Не е нужно да пишем нов полемичен роман в този форум. Оставете и другите да кажат -и защо не- да критикуват аргументирано, и надявам се - по-доброжелателно. Тед.
Не, това със спирането беше по времето на Бай Тодар. Сега е друго.

Нямам желание да критикувам аргументирано, защото за мен би било губене на време да чета тази книга. Освен това очевидно е, че не приемате никаква критика, единствената ви цел е да чуете колко хора са съгласни с вашите виждания са света, живота и т.н. С човек който религиозно си вярва, не може и не бива да се спори.
Аз съм доброжелателен и го доказах с две неща. Първо посочих ви правописна грешка, второ посочих ви как да не гоните потенциални читатели при все, че тотално не приемам твърденията в книгата. Същото не може да се каже за вас, който като дете почвате да се горещите "боже, какъв престъпник съм". И следват доказателства, колко съм бил неграмотен и как се върнал бумеранга и т.н. Разликата е че моето е мнение във форум, а вашето е книга писана преди 11 години. Кое от двете е с по-големи претенции и кое от двете трябва да е по-литературно и по-изпипано?

Грешката с нищо не намалява стойността на книгата за мен, защото тя е достатъчно намалена и без нея. Но аз се поставям на ваше място. Ако бях написал книга която за мен е важна, хубава и правилна, щях да съм благодарен за намерени грешки, па дори и намирачите да не намираха нищо хубаво в книгата ми. Щях да си поправя грешките и да си кажа - ето че никога не е късно да стане още по-добре. Вместо това вие ми благодарите че със "несериозното си изказване" съм бил ви насочил към важните неща и хора и т.н. Явно е че сте засегнат, всеки може да го види, но това са рисковете когато човек пита непознати за мнение. Държа да обясня на аудиторията, че целта ми не е била да ви засягам, това би било безмислено, глупаво, детско.
Бих могъл да дам пример за несериозно изказване, но не искам - защото знам какво ще последва - ха, намери начин уж като пример ама да си го кажеш...

В светлината на новите коментари които виждам ще кажа следното. Недейте с поучителен тон да говорите абсолютно неверни неща като следното:
Ето Ви истински аргументи:
1) Съдбата на Вселената зависи от съдбата на Живота, да- колкото и да се "възгещисвате". Цялата съвременна наука стига до еднозначния извод, че Вселената има разумно начало, че самата й структура е манифестация на висш интелект
Трудно ми е да повярвам, че знаете "цялата съвременна наука". Аз знам само една нищожна част от нея, но в това което знам няма никакви подобни "еднозначни изводи". Ако някой тука знае нещо подобно - нека да сподели - коя е тази наука, да посочи източници, да си попълним празнините в знанията.
Space is big. You just won't believe how vastly, hugely, mind-bogglingly big it is.

"...any scientist who couldn't explain to an eight-year old what he was doing is a charlatan."

Betelgeuse
Контакти:

Мнение от Betelgeuse » пет ное 03, 2017 07:10

Боян Спасов написа:Съвсем естествено е да предположим , че има цивилизации със 1 а защо не дори 10 милиарда години развитие. Някои от тях дали вече ще са на ниво "бог" по нашите критерии ?
Според мен дори отдавна са го надраснали и не им е интересно да се правят на богове. Пак според мен всеки "бог" , който го "кефи" да го почитат страда от комплекси. За това и християнският бог ми се струва някак си инфантилен. И не само той.
Не мога да съм по-съгласен! Все едно аз съм го писал.
Изображение

Потребителски аватар
Хектор
Регистриран: пет апр 04, 2014 00:46

Мнение от Хектор » пет ное 03, 2017 12:06

Човек е хищник и като такъв е устроен да консумира месо............
Много те уважавам за уменията ти, обаче това искам да го ДОКАЖЕШ..........
Ям месо доста и постоянно между другото............Ако може на лични да го докажеш да не спамим тук....... :D
Аз ще ти докажа обратното..........
Конус Гигант модифициран -15x80 със паралелограмна монтировка
Слънчев Телескоп-Carl Zeiss Yena 50/540
Фокусер-FEATHERTOUCH
PZO-Бинокуляр
Нютон собствена сглобка 203/1000....и монтировка Направи Сам
Seben M10 (EQ 5) тракинг със мотори по двете оси и полярен търсач....
SkyWatcher PX 260mm
Ако не се проваляте,значи не сте достатъчно иновативни........

Потребителски аватар
penko
Регистриран: ср юли 05, 2006 19:46
Контакти:

Мнение от penko » пет ное 03, 2017 14:49

Не се карайте, човека е всеядно :D
Bresser 150/750, БШР 80/800; Celestron AstroMaster 76/700;
Baader MPCC coma corrector
Bresser Exos-2GT;
Bresser 10х50;
Pentacon 4/200; Carenar 2.8/135; Canon EF-S 18-55/3.5-5.6 III; Teleconverter 2x;
Canon 100D.

Betelgeuse
Контакти:

Мнение от Betelgeuse » пет ное 03, 2017 18:41

penko написа:Не се карайте, човека е всеядно :D
Хехе, ти тури точка на спора. ;-)
Аз съм бил вегетарианец няколко години и тогава бях чел, че стомаха на човека бил приличал най-много на катеричка и на мечка, а те по принцип били не-месоядни. Мечката озверявала само когато се налага. Което, хубаво щом така са измерили. Следващия аргумент беше хищниците кви зъби имали (т.н. кучешки зъби дето и у котките са по-големшки, а у човека по-малки. Третия аргумент беше начина по който месото се преработва в храносмилателната система - съвършено различен от начина по който въглехидратите (примерно хляб, жито, ориз). Месото не бивало да се дъвче дълго време, а да се гълта по-набързо - така правят хищниците, защото при дълго дъвкане се отделят едни неща които после неутрализират други неща, които пък се ползват за смилане на месото. Тия първите неща се отделят със слюнката и помагат за въглехидратите. Което пак добре - доказва че има смисъл в разделното хранене. Но как точно се доказва че месо НЕ БИВА да се яде, не ми е много ясно. Остава разбира се моралните съображения - убиване на друго живо същество и т.н.
В тоя ред на мисли, наскоро някъде пишеше такова предсказание, че в най-близко бъдеще щели да изобретят изкуствено месо - щяло да се синтезира някак си, без да се гледат, угояват и убиват животни, щяло да е също толкова вкусно, че даже и повече и да няма недостатъците на сегашното - вероятност от бактерии, вируси, антибиотици, сбъркани гени. Е това наричам аз решение.

axxxelll
Регистриран: чет дек 21, 2017 15:03

Мнение от axxxelll » чет дек 28, 2017 22:16

Опитвам се да се запознавам лека полека с форума и с темите в него. Така попаднах и на тази. Изчетох коментарите и разбрах две неща. Първо че тази книга няма да мога да я прочета/въпреки че аз обичам да чета и чета сравнително много/ и второ че като че ли авторът й/от коментарите става ясно/ е вярващ. Познавам доста наистина вярващи хора.... с някои работя от години.. никога не следя паричните потоци с такива хора, защото знам, че Друг ги следи по-добре от мен. Така, че драги ми и уважаеми Тед ...предполагам, че си доста объркана личност, щом се имаш за вярваш, а действията ти нямат общо с това.

Отговори
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение
  • Дали може....ако е възможно....
    от Хектор » пет апр 24, 2015 11:09 » в Астрономическа техника
    12 Отговори
    1067 Преглеждания
    Последно мнение от magi208
    нед май 03, 2015 13:42
  • Не четете тази книга...