Черни дупки

разговори на странични теми - сайтът, научно-фантастични филми, книги, празници, поздравления, и много други "не-астрономически" теми
Потребителски аватар
PetarPetrov
Регистриран: пон юни 13, 2016 16:14

Черни дупки

Мнение от PetarPetrov » пет юни 17, 2016 11:04

Здравейте на всички. Съвсем нов съм в астрономията.
От скоро обаче, започнах да се интересувам повече от самата нея, като наука. Съответно, започнах със закупуването на научна литература на тази тема. След всичко, което съм изчел за черните дупки започнах да си задавам един въпрос.
След като, черните дупки имат Хоризонт на събитията, така както имаме и ние, от който хоризонт всъщност и в двата случая не може да се изплъзне нищо, освен ако не се сподели с „нещо” , тогава как можем да си спомняме ние, какво преминава през нашия хоризонт на събитията, а черните дупки не ? Или всъщност си спомнят, но не споделят с нас ?

Traveler
Регистриран: нед май 19, 2013 20:14

Re: Черни дупки

Мнение от Traveler » съб юни 18, 2016 11:52

За хоризонта на събитията при черните дупки сме чели, но за хоризонта на събитията в самите нас - това е нещо ново. Би ли продължил? Стана ми интересно.
Meade SN8 200/800, EQ mount
SkyWatcher 130/650, SynScan GoTo mount

Konus 20x80
Celestron 25-125x80
БПЦ Тенто 20x60
БПЦ Тенто 15x50 Dioptex
БОЦ Тенто 7x50
Б 8x30

Потребителски аватар
PetarPetrov

Мнение от PetarPetrov » съб юни 18, 2016 17:32

Да разбира се.
Намираш се във равнина. Небето свършва там, където свършва и твоя поглед към него на фона на равнината, на която си стъпил. Перпендикуляра или границата между небето и равнината, с която ти свършва погледа се нарича Хоризонт колега. Всичко, което видиш наоколо го помниш: растения, животни, хора, къщи и т.н.
Въпросът ми е, дали и черните дупки помнят или не. Ако помнят, защо не споделят?

Traveler
Регистриран: нед май 19, 2013 20:14

Мнение от Traveler » съб юни 18, 2016 19:19

Относно хоризонтът на черните дупки: Няма хоризонт на събитията на черните дупки, твърди Хокинг

Относно хоризонтът на хората - той е символ на ограничение. В прекия смисъл отразява лошия изглед от ниската позиция на човека, ходещ по Земята. В преносен смисъл отразява същото - лошия изглед на човек, който е "нисък" в духовен и културен план.

Колкото повече растеш, толкова повече разширяваш хоризонта си. В пряк смисъл - изкачваш кула, после връх, политаш, след това - околоземна орбита, и даже поглед на системата отвън (Voyager). В преносен смисъл - вътрешното ни пътуване от ограниченията на догматизма към безкрайното многообразие на същината. Когато пораснем достатъчно, може би достигаме до извода на Стивън Хокинг.
Meade SN8 200/800, EQ mount
SkyWatcher 130/650, SynScan GoTo mount

Konus 20x80
Celestron 25-125x80
БПЦ Тенто 20x60
БПЦ Тенто 15x50 Dioptex
БОЦ Тенто 7x50
Б 8x30

Потребителски аватар
PetarPetrov

Мнение от PetarPetrov » съб юни 18, 2016 20:47

Благодаря Колега...помогна ми много със отговора си. :wink:

Потребителски аватар
penko
Регистриран: ср юли 05, 2006 19:46
Контакти:

Мнение от penko » съб юни 18, 2016 22:45

Колеги пихте ли си хапчетата днес :neurosymptoms:
Bresser 150/750, БШР 80/800; Celestron AstroMaster 76/700;
Baader MPCC coma corrector
Bresser Exos-2GT;
Bresser 10х50;
Pentacon 4/200; Carenar 2.8/135; Canon EF-S 18-55/3.5-5.6 III; Teleconverter 2x;
Canon 100D.

Потребителски аватар
magi208
Регистриран: вт фев 24, 2015 17:34

Мнение от magi208 » пет юни 24, 2016 15:08

Вероятно си спомнят и споделят :) Просто не сме се научили да ги разбираме :)
Разбирането на черните дупки от човечеството с всеки изминал ден става по-цялостно и все пак сме съвсем в началото .

Колеги , да се опитаме да не бъдем прекалено тесногръди . Астрономите никога не са били такива .
Целестрон 280 F/10 Шмидт-Касегрен
Целестрон 150 F/5 Рефрактор

cezar
Регистриран: съб дек 06, 2008 16:53

Мнение от cezar » пет дек 15, 2017 06:14

Почти като в черна дупка, която може да се окаже, че е всичко друго но не и черна. Рентгеновите лъчения ... ултравиолетовите дължини на вълната, доста красноречиво говорят за "изкривяване" зад хоризонта на събитията, което не е податливо на засичане със съвременни средства. Явно трябва повече внимание да се обръща на светлината ... Другото което вече смело мога да твърдя е, че две точки на сингулярност не могат да се слеят и гравитационните вълни се образуват много по-рано от достигане до точката/ите на сингулярност ... джетовете стоят математически логично във взаимодействията на отделните точки която маса и размер е равна на нула :) Явно материята, енергията и законите ... изпадат в състояние на ПТЕРАМОРФИЯ ... Каква е тази дума неприсъстваща в речника?! - канонично образуване на компресирани частици близки до тези при началото на големия взрив но уникално по същност облегната на времето в което се случва събитието физическа характеристика! "П" като предтеча на закономерностите в класическите езици като старогръцкия и първа в последствие в името на Персия, "тера" унаследена дума, която означава; земя, пръст, твърд в различни езици и епохи... Морфология и аморфност не са необходими за пояснение и затвърждават класическото академично схващане за дуалистичната природа на думите ... "П" е преди "Т" който звук е доминанта при делене на водородния атом и "П"не е първа буква от азбуката...
Доказателства за птераморфия са тежките елементи създадени в лабораторни условия и с продължителност на живот по-малко от секунда ... Друго съществено доказателство ще е различната химико-физична структура на джетовете газ и вещество от черните дупки по дължината им!!!
Овладяването на подобна закономерност ще е ключова при изграждане на корпус на галактически кораб с отделена вътрешна атмосфера ... :)
Здравейте !
Искам най-отговорно да попитам, след като всички исторически източници сочат , че потомък на Европа е гръцкия цар, а аз съм доказан негов потомък ! Мен някой питал ли ме е дали да се представя от мое име ? И не смятате ли това за върха на беззаконието ?
Вселената ще съществува докато енергията изчерпа всички възможни форми и мащаби !

Отговори