Природно бедствие.

разговори на странични теми - сайтът, научно-фантастични филми, книги, празници, поздравления, и много други "не-астрономически" теми
Потребителски аватар
fishburn
Регистриран: вт юли 28, 2009 23:34

Природно бедствие.

Мнение от fishburn » пет юни 20, 2014 16:12

Сигурен съм че всеки е пуснал по един Смс с текст DMS VARNA на 17777.

Потребителски аватар
Мак-сим
Регистриран: пет окт 01, 2004 11:58
Контакти:

Re: Природно бедствие.

Мнение от Мак-сим » пет юни 20, 2014 19:41

Нещо интересно, на което попаднах
https://www.youtube.com/watch?v=rqHmUuRaG5U
Когато през 2005 година стана наводнението около Елин Пелин, след големи порои и неконтролирано изпускане на язовира в околността, местните ги спасявахме със ЗиЛ-овете и МТЛБ-тата. Същите тези хора ревяха с пълен глас, че никой не бил чистил речните корита от години. Е аз имах "удоволствието" да видя какво има в коритото на реката, която отнесе единствения мост на входа на гр. Елин Пелин - гуми, тухли, бетонни панели, скелети на едър рогат добитък, някакви изгнили варели и голямо количество фаянс под формата на тоалетни чинии :shock:
Всичко това го казвам, защото природата може да ни навреди 10 % - останалите 90% гадости си ги причиняваме сами.
Лека им пръст на загиналите...
http://www.astrobin.com/users/nki/
Галерия с мои астрофотографии
Монтировка: Vixen GP-DX with Vixen "SkySensor 2000 PC" "Go To" control system.
Телескоп: Skywatcher Evostar 80ED DS-Pro f/7.5 refractor and Skywatcher 0.85x reducer/flattener.
Камера: Canon 1000D (modified)

Потребителски аватар
fishburn

Мнение от fishburn » пет юни 20, 2014 21:14

Действително много основателна причина за трагедията.Къде ли отива водата в тясното дере :?: а гласоподавателите от малцинства не се пипат че иначе ще ревнат че ни избива на расизъм :twisted:

Потребителски аватар
Antonium
Регистриран: пон окт 22, 2012 18:47

Мнение от Antonium » пет юни 20, 2014 22:58

Индобългарите са важен електорат при партийните надцаквания, за което циганите нямат никаква вина.
MINOLTA classic II 10x50W
Canon EOS 550D
CELESTRON NexStar 130SLT

Потребителски аватар
fishburn

Мнение от fishburn » пет юни 20, 2014 23:16

Просто си правят с тях каквото си искат

Потребителски аватар
wenzdy
Регистриран: пон яну 23, 2006 21:44
Контакти:

Мнение от wenzdy » пон юни 23, 2014 21:33

Пускаме смс-и да. Аз само се чудя, тъй като нямам възможност чак до Варна да отида да помогна и аз, как бихме могли да помогнем от София, освен със смс-и. Дано нещата бързо се нормализират. Мъчно ми е да гледам какви страхотии стават. Незнам дали сте чели, че Ванга предричала 2014г. да се появи потоп. Както и да започне 3-тата световна война тази година. Макар че, мен ако питате тя си е започнала доста отдавна... :? Също съм доста шокирана и от това, че вече в България има торнадо и то не само на морето, но и в градовете по на запад. До колкото разбрах преди няколко дни е имало точно в споменатия от Максим - Елин Пелин.
То не бяха наводнения, торнадота, големи заметресения... Май идва момента в който природата започва да си отмъщава за лошотиите от някои хора. (Естествено не казвам, че наводненията са причина само от природата). Но явно трябва да се случи някаква трагедия, за да се обърне внимание на проблемите, които има държавата. (макар, че не само в Бълагрия е така, но защо трябва да се опитваме да приличаме и правим като другите държави, а не бъдем по-добри от тях). А те далеч не са малко... просто нещата с които на човек не му се е налагало да се сблъска... не ги вижда. И в здравеопазване, полиция, търговия, песнии, монополи и т.н. безброй...
Но аз не съм от тези хора, които само, защото нещо не е ок - бих се отказала и да избягам в чужбина. Много мои познати се върнаха... Всяка държава си има своите проблеми. Но аз си обичам България и ако мога с нещо да допринеса за доброто живеене тук - винаги съм го правила и ще го правя.

Малко се отплеснах :lol:

Та, ако искате да се организираме клуба с нещо - аз съм на среща! :roll:
Изображение Привличането на телата учените нарекли Гравитация. Просто, за да не се объркват и да го различават от привличането от шоколадови яйца и бонбони. ИзображениеИзображение

Fomei 114/900
Binoculars 10x50
Green Laser 30mW

Потребителски аватар
forumsofia
Регистриран: чет сеп 25, 2014 18:47

Мнение от forumsofia » чет сеп 25, 2014 18:52

За жалост във Варна ги отнесе, надвам се всичко вече да е ОК там :)

Отговори