Филми, свързани с космоса

разговори на странични теми - сайтът, научно-фантастични филми, книги, празници, поздравления, и много други "не-астрономически" теми
Потребителски аватар
Neonode
Регистриран: нед дек 07, 2008 15:13

Мнение от Neonode » съб сеп 19, 2009 02:22

1. ТЕМАТА Е НАУЧНОПОПУЛЯРНИ ФИЛМИ ! АКО ЛИ НЕ ПОЧВАМ ДА ПИША ЗА НЛО и СВЕТОВНА КОНСПИРАЦИЯ !
2. Да играл сам ЕВЕ 2-3години и УоУ толкова, и времето в Астономия е 100 пъти по уползотворено от това да се караш по цяла вечер с деца като Лорда.
3. Лорде купи си УоУ щото за ЕВЕ няма да ти стигне багажа и СПРИ да усираш всяка смислена тема с АБСОЛЮТНО безсмислени и тотално неаргументирани мнения.

П.С.
Отивам да търся НЛО да снимам. Мисля да почна отново темата що кат гледаме с телескопи не виждаме НЛО??? Отварям бутилка водка и ще гледам/пия докат не видя после ще го снимам и от утре ще си общуваме ....
WO ZenithStar 110/F7 APO Refractor
Celestron Onyx 80EDF/F6.25 Refractor
Lunt LS50F/BF1200 Ha Solar System
Vixen NLV 2.5, 5, 6, 9, 12, 20, 25, 40mm
5x Meade TeleXtender
1.4x Sigma APO EX Telextender
Orion Binoviewer + WO 20mm Bino Eyepieces
SkyWatcher 7Ah power tank
NEQ 6 Pro mount :)
Meade DSI II color
QHYCCD 5-II pro mono
Canon 500D
Canon 1000D (Modified&Peltier cooled)

Потребителски аватар
Sineo4koto
Регистриран: пон авг 17, 2009 01:33

Мнение от Sineo4koto » съб сеп 19, 2009 12:29

Темата май е "Филми свързани с космосът"...
Разбира се, че времето в EVE е изгубено, но самия космос е направен много красив...

Потребителски аватар
hyparh
Регистриран: вт яну 20, 2009 00:13
Контакти:

Мнение от hyparh » съб сеп 19, 2009 12:51

Sineo4koto написа:Фантастика + приключенски е едно, фантастика + трилър - друго.Да не забравяме, че всеки жанр си има своите прелести и въздействието в/у зрителите при всеки жанр е различно.Дори една анимационна романтика като "WALL-E" може да остави добри впечатления у зрителя.
Така е, различни жанрове са, но вероятността в действителност да се случи сценарий, сходен с този на "Пришълеца" е доста по-голяма. Именно тази близост с реалността ми харесва във филма.
Телескоп: Celestron C8 XLT
Монтировка: NEQ6 Pro SynScan
Планетарна камера: Basler Ace ACA640-100gm
Планетарни филтри: ALccd LRGB filter set, Astronomik IR pass 742nm filter
Слънчев филтър: Baader ND5.0 solar filter
Бинокли: БПЦ 8x30, SkyMaster 25x70
Фотоапарат: Canon 400D
2.5x Powermate и др.

No_Name
Регистриран: пет апр 10, 2009 19:36

Мнение от No_Name » съб сеп 19, 2009 20:56

hyparh написа:Именно тази близост с реалността ми харесва във филма.
:wink: Точно.
Ех, кога и аз ще съм един от вас?!?!

Потребителски аватар
wenzdy
Регистриран: пон яну 23, 2006 21:44
Контакти:

Мнение от wenzdy » пон ное 02, 2009 10:25

Снощи излезна премиерата на поредицата Проект Земята: Пътуване до Юпитер.
Също така бих искала да Ви споделя, че на 15 ноември от 10 часа, ще има по National Geographic филм за Постиженията на Хъбъл.
Ето малко инфо:

Постиженията на Хъбъл
Изображение

Телескопът Хъбъл се намира на около 650 километра над Земята и е нашият най-ярък прозорец към далечните места, където се сформират звезди. Хъбъл е спомогнал за откритието на черните дупки и е запечатал катаклизми, които водят до смъртта на звезди, много по-големи от слънцето в нашата галактика. Информацията от Хъбъл поставя под въпрос установена вече теория за нашата Вселена, като доказва, че Вселената се разширява все по-бързо и по-бързо, което в даден момент може да унищожи всичко. Телескопът също така запечатва първите изумително детайлни образи, които показват как ембрионични звезди се раждат от облаци от прах и газ. Хъбъл проследява например следите от остатъците от свръхнова, която е на хиляди години и все още се предвижва в космоса със скорост приблизителна до 5 милиона километра в час. Тя за първа път бива забелязана през 1054-та година от китайски астрономи. Когато учените насочват Хъбъл към Юпитер, те успяват да видят в реално време разрушителния ефект на една комета, сблъскваща се с огромна планета. Но телескопът, който тежи 12 тона, скоро ще бъде загубен завинаги, тъй като бавно се движи към Земята и астронавти ще отидат в космоса, за да го поправят преди някой ден да бъде окончателно изключен и изпратен обратно на Земята.
Изображение Привличането на телата учените нарекли Гравитация. Просто, за да не се объркват и да го различават от привличането от шоколадови яйца и бонбони. ИзображениеИзображение

Fomei 114/900
Binoculars 10x50
Green Laser 30mW

Потребителски аватар
Yanni
Регистриран: ср юли 30, 2008 22:34
Контакти:

Мнение от Yanni » пон ное 02, 2009 10:48

Изображение

Снощи гледах MOON - режисьорски дебют на Duncan Jones, син на легендарния David Bowie! :thumbsup:

Действието се развива на обратната страна на Луната в станция за добив на екологичното гориво Helium-3. Филмът е ужасно тежък, показва една страховита драма, причинена от самозабравила се корпорация монополист, която не се спира пред нищо в името на скъпоценните си доларчета... :evil: Историята е покъртителна, силно въздействаща, повдигаща тежки въпроси относно нашата човечност. Скоро не бях гледал толкова силен съвременен фил. 8) Влиянията от "2001: A Space Oddysey" и "Alien" (по-скоро като вътрешен дизайн на базата) са очевидни, но в никакъв случай натрапващи се.

Актьорската игра на симпатягата Sam Rockwell e на много високо ниво, а с гласа си присъства и култовият Kevin Spacey. =D> Горещо препоръчвам! :inod:

P.S.: Не мога да не спомена саундтрака - вълшебство! Правен е от композитора Clint Mansell, отговорен още за страхотната музика в THE FOUNTAIN - също силно препоръчителна лента. :wink:

Много суперлативи ми се насъбраха, но няма как, не всеки ден попадаме на нещо толкова стойностно...
MEADE DS-2090MAK
Една камара MEADE 4000 и 5000 Plossl oкуляри
www.katehizis.com

Потребителски аватар
exoexo
Регистриран: пон мар 09, 2009 10:42

Мнение от exoexo » пон ное 02, 2009 13:36

хехехе, аси и късмета. И аз гледах снощи следобеда филма Moon (Луна) и после по НГ за Юпитер. Уцелих го на късмет, по принцип въртя дискавърита, НГ и т.н. и където изкочи нещо интересно.
<

Потребителски аватар
vanvan
Регистриран: пет мар 06, 2009 11:37
Контакти:

Мнение от vanvan » пон ное 02, 2009 15:58

Абе така като заговорихме за художествена литература...да кажа и аз две-три рими. 8)

И аз гледах вчера филма Луна и останах доста разочарован. В IMDB оценките за пореден път ме подвеждат - за справка филма там има 8/10 но реално погледнато това си е една бозичка за 5/10. Наистина всичко е копи/пейст от космическа одисея. Драмата със самия герой обаче е въздействаща донякъде и 100% оригинална. Самата комбинация от двете според мен е грешката във филма.

Колкото до Star Wars VS Alien... Култовата четирилогия на Пищелеца, от която по мое мнение само първите два филма (да не кажа само първия) имат някаква стойност, е култува по отношение на трилъра и ужаса. Реално погледнато това си е тексаското клане в космоса. Колко наука има в тоя филм не знам, но със сигурност е точно толкова, колкото и в Star Wars. И двете са абсолютно еднакво вероятни. Разликата в Star Wars е че цялата поредица разглежда живота, падението и спасението на един герой. Филма набляга доста над човешката психология, комбинирайки я със невероятни визуални ефекти, декори и страхотни, забавни дори парадоксални идеи (hovercraft каруца теглена от камила примерно - смях).

В никой друг филм това не може да бъде видяно, поне според мен е така. Всички други филми които се опитват да бъдат такива все са някак си недодялани - винаги сцените са със супер оскъдно осветление, мигащи, трептящи - ужас! А защо е така? Защото ако пуснат лампите ще се видят всичките недостатъци :roll:

По отношение на истинските научно-популярни филми, мисля че най-най-най-доброто си остава Carl Sagan's Cosmos. От колибката поне съм гледал всичките астро-космо-филми и този ми направи най-добро впечатление. Просто е супер достъпен дори за некомпетентен човек като мен и не цели просто да докаже че 2+2 не винаги е равно на 4.

Ако можеше това четиво (щото го имам и на книга) да се минава задължително в гимназиалните профили, щеше да сме доста по-напред като интелект цялото човечество, но и теорията за глобално заглупяване и чалгата не е за тук.

Готино филмче (без говор) е StarGaze - Hubbles View Of The Universe. И двете части съм ги гледал - нещо като слайдшоу с приятна музика. Има доста интересни снимки, а някой си е направил труда да пише субтитри с обяснения и като цяло се е получило добре.

Потребителски аватар
hlipuni
Регистриран: вт мар 02, 2010 16:53

Мнение от hlipuni » чет мар 11, 2010 21:28

"The Universe" е научно популярен филм. Аз гледах всички 4 сезона и научих доста за космоса ...

Потребителски аватар
maiden
Регистриран: вт апр 07, 2009 20:48

Мнение от maiden » пет мар 12, 2010 17:48

Yanni написа:Изображение

Снощи гледах MOON - режисьорски дебют на Duncan Jones, син на легендарния David Bowie! :thumbsup:

Действието се развива на обратната страна на Луната в станция за добив на екологичното гориво Helium-3. Филмът е ужасно тежък, показва една страховита драма, причинена от самозабравила се корпорация монополист, която не се спира пред нищо в името на скъпоценните си доларчета... :evil: Историята е покъртителна, силно въздействаща, повдигаща тежки въпроси относно нашата човечност. Скоро не бях гледал толкова силен съвременен фил. 8) Влиянията от "2001: A Space Oddysey" и "Alien" (по-скоро като вътрешен дизайн на базата) са очевидни, но в никакъв случай натрапващи се.

Актьорската игра на симпатягата Sam Rockwell e на много високо ниво, а с гласа си присъства и култовият Kevin Spacey. =D> Горещо препоръчвам! :inod:

P.S.: Не мога да не спомена саундтрака - вълшебство! Правен е от композитора Clint Mansell, отговорен още за страхотната музика в THE FOUNTAIN - също силно препоръчителна лента. :wink:

Много суперлативи ми се насъбраха, но няма как, не всеки ден попадаме на нещо толкова стойностно...
Мда и на мен ми хареса филма, гледах го преди време - абсолютно не известен филм, който обаче ме грабна. А музиката и Кевин Спейси са върха :)
Konus 20x80

Olympus E-420 + Rokkor 50/1.7
Trust WB-5400 modified

Потребителски аватар
apostol
Регистриран: ср мар 29, 2006 21:35
Контакти:

Мнение от apostol » пет мар 12, 2010 18:14

Да, оказва се че доста нискобюджетни ленти не са за пропускане. Авторските филми са дори по-чаровни с това като че ли. Някъде ми се мярна 5млн. бюджет за "Мооn". Хареса ми много, експонира псохология върху сив прах и скали. Чуден!
разделението ни един от друг е само оптическа илюзия

Потребителски аватар
maiden

Мнение от maiden » пет мар 12, 2010 18:55

Имаше един подобен - пак нискобюджетен, полуаматьорски за слънцето, където изпращат мисия на кораб да постави бомба в ядрото на слънцето за да го "събудят". Беше доста интересен, но не си спомням името. Някой ако се сеща да пише !
Konus 20x80

Trust WB-5400 modified

lesy
Регистриран: чет авг 21, 2008 22:55

Мнение от lesy » пет мар 12, 2010 20:40

maiden написа: Някой ако се сеща да пише !
http://www.imdb.com/title/tt0448134/
За този филм ли става въпрос?

Потребителски аватар
maiden

Мнение от maiden » съб мар 13, 2010 09:22

lesy написа:
maiden написа: Някой ако се сеща да пише !
http://www.imdb.com/title/tt0448134/
За този филм ли става въпрос?
Мда, точно!
Konus 20x80

Trust WB-5400 modified

voodorush
Регистриран: чет дек 10, 2009 17:08

Мнение от voodorush » съб мар 13, 2010 10:19

Нямам идея колко нискобюджетен е бил,ама Дани Бойл надали се е цанил за кефа само.
Meade 127mm Achromatic refractor
LXD-75 Goto EQ mount - Autostar 497
Meade series 4000 super plössl - 24mm
TMB planetary II - 6mm
Canon EOS 400D

Потребителски аватар
hakama
Регистриран: чет апр 27, 2006 14:22

Мнение от hakama » чет май 27, 2010 18:41

Знаете ли някой НП-филм, в който са обяснени принципите на междупланетните пътувания, изстрелване на сателити, изследователски мисии, приземяване, небесна механаника, траектории на пътуването, гравитационни прашки и прочие :)

Dusturn написа:Ами за научнофантастичните, аз вече споменах в една друга тема, но за който не я е чел - Defying Gravity. Това е сериал, който е абсолютно нов, а до момента са излезли вече 6 серии. Фантастичния елемент засега е минималистичен. Тоест по-скоро, аз виждам нещата в едно обозримо от нашето поколение бъдеще, точно по този начин. Филма изглежда много реалистично, което произтича от факта, че се снима с много пари, пак според мен (имам в предвид графично). Кофтито е, че засега го тегля от чужди торенти и си го гледам на английски, което за мен не е проблем, но на АренаБГ има вече 3 серии, от които за съжаление е преведена само първата.
Въпреки всичко, горещо го препоръчвам!
За жалост вече е спрян (тъкмо стъпиха на негостоприемната Венера:) ) не съм гледал толкова добре направен филм скоро за космоса!
Bresser Travelview 10x50 porro

Потребителски аватар
Hacker
Регистриран: съб май 30, 2009 18:34

Мнение от Hacker » чет сеп 02, 2010 21:34

Journey To The Edge Of The Universe (Пътешествие до края на Вселената) - филм, описващ най - значителните обекти в познатата Вселена.
Canon 350D
Sony Alpha DSLR A200
БПЦ5 8x30

Потребителски аватар
hakama
Регистриран: чет апр 27, 2006 14:22

Мнение от hakama » съб ное 27, 2010 22:08

Хора, кажете някой научно-фантастичен филм от рода на Контакт, Moon, Одисей 5, Смъртоносно влияние...
Bresser Travelview 10x50 porro

Потребителски аватар
Gaius Julisus Caesar
Наказан, без право да поства
Наказан, без право да поства
Регистриран: пон яну 19, 2009 15:31

Мнение от Gaius Julisus Caesar » съб фев 19, 2011 11:33

Силата на космическата енергия. Много ми хареса колко кратко, рационално и приятно е направен филма.

Потребителски аватар
kometata
Регистриран: нед дек 19, 2004 21:43
Контакти:

Мнение от kometata » пон фев 21, 2011 10:15

Единствения начин да достигне нещо до хората това е подбор на невероятен актьорски състав. Така че пак твърдо Армагедон. Докато си говорим тук те станаха водещи актьори на нашето време.. визирайки Бен Афлек, Оуен и т.н. Второ самия филм е замислен ала редник Раян, а именно под някаква екстремна обстановка да се показват човешките неща, та този филм много е над каквато и да е астрономия. Лошото може би е Брус участието, но каквото и да си пеете това ще остане както Star wars в киното, а смешните глупости, които гледаме на темата последните години са просто смехотворни. Дразнещо и повод за размисъл е защо макар и с малко Мат Деймънт и Бен се разминават касово. Еми защото на Бен макар и сега след 16г. Армагедон остава най-касовия филм, а на Мат „Борн”, ама тази малка разлика се стопява защото „Борн” е в наши дни, а Армегедон преди 15г, което компенсира.

Учудвам се когато тук с такава ненавист се говори все пак за едно дуо което печели Оскар за сценаристи в „Добрия Хънт”, а и двамата наистина са вече водещи в наше време. То кажете ми, кой в Армагедон не е…Бушеми ли и т.н. Така стават нещата, а не с двама смешни актьори ала Денят на независимостта или на Том Крус глупотевицата.

Та това е заключението, няма по силен в човешки смисъл филм , показващ духа на човека и желанието след реализацията на Армагедон и дълбоко се съмнявам да има още доста години. Това прави астрономията популярна и факта, че във доста от новите филми все се споменава Армагедон подобно на Междузвездни говори….

Много ми е интересно глупостта или реализма ще надделее относно „Социалната мрежа” сега на Оскарите, ама много. Всъщност тези Оскарите са много интересни относно това, че все наркомани може да видим там. Генезис хахаха, вие гледали ли сте на наркомана старите филми, страшно гениални, но нищо не казващи, направо на Дорс ми намекват. За по- горния ясно, но все пак е толкова е смешно ти в Социалната мрежа да предлагаш за най-добър филм , а нямаш една номинация за актьор, явно Финч е …хахах) смях
Хайде малко да раздвижим дискурсите във форума, че като видя каква е хавата с централната тема „Наблюдения и т.н” лошо ми става, а може би е съвсем нормално и нещата си идват на място според капацитета…
IAU A79: http://a79.starrydreams.com/
https://www.facebook.com/Zvezdnoobshtestvoobservatory
Micar21 Ltd: www.micar21.com
Телескопи:
1) Orion Optics 350/1600@1168mm, 90мм вторично + 2" ASA 0.73 редуктор/коректор;
2) Celestron C10N 254/1200;
Стойки: NEQ6 Skyscan, EQ6 +upgrade kit; Гид: 70/500;
CCD:SBIG ST-8300 за 35см и MX716 за 25см, За гидовете CCD: QHY6 (Luna) на 35см, Mintron на 25см;
Филтри: V, R, I и RGB;

Потребителски аватар
hyparh
Контакти:

Мнение от hyparh » пон апр 04, 2011 21:33

От петък (20:05ч.) започва нова НП поредица по Дискавъри: "В червеевата дупка с Морган Фрийман".
Ще се гледа :)
2.5x Powermate и др.

tedytk
Регистриран: пет фев 06, 2009 19:53

Мнение от tedytk » ср сеп 07, 2011 11:51

Повечето филми които сте изброили са много хубави , но има един който за мен е най-добрия и сто пъти да го гледам няма да ми омръзне - "Space Odyssey: Voyage to the Planets" :wink: има го в колибката

Потребителски аватар
viktor
Регистриран: съб мар 11, 2006 03:27

Мнение от viktor » чет окт 27, 2011 18:25

Гледам че във VBOX-а има едно клипче в раздел "Избор на редактора" ,което е явно откъс от документален филм, но си заслужава да се види дори просто като ефектен начин да пресъздадеш теорията за масовото изчезване на видовете преди 250 милиона години и следващото преди 65 милиона години. Естествено има хиляди подобни клипове, които честно казано са ми втръснали, но този ми е малко по симпатичен, макар и да няма претенций за строга научност :D

и оригинала

GSO Plossl 4mm
GSO Plossl 42mm
SkyWatcher Plossl 10mm
SkyWatcher Plossl 25mm

Потребителски аватар
hyparh
Контакти:

Мнение от hyparh » ср май 30, 2012 19:26

От 1-ви юни по кината се завърта много обещаващ филм, който се замисля от поне 10-тина години и най-сетне го реализираха. Става въпрос за "Прометей" ("Prometheus"), чийто режисьор е Ридли Скот - създателя на "Пришълеца". Събитията във филма ще предхождат тези от "Пришълеца", като историята ще се развива с пристигане на чужда планета и ще включва разнищване на това откъде произхожда човешката раса, както и първия сблъсък с ксеноморфите (лигавите пришълци) и евентуално техния произход. От кадрите в трейлъра се забелязва различен ларвен стадий на т.нар. facehugger, който не е като паяк както в другите филми, ами прилича на змия:

Ако планирате да го гледате не е зле да се изгледат филмите "Alien" и "Aliens", за който не е запознат, за да се направи и връзката с "Prometheus".
2.5x Powermate и др.

Потребителски аватар
kometata
Регистриран: нед дек 19, 2004 21:43
Контакти:

Мнение от kometata » съб юни 30, 2012 05:26

За БОГА ЗА ПРИАТЕЛИТЕ И ЗА БЪЛГАРИЯ

tsetsodrums
Регистриран: ср юни 13, 2007 22:54

Мнение от tsetsodrums » съб юни 30, 2012 09:33

Pepi079 .......... ?? Ти да не се казваш Филип случайно ??
...... и в предвид наближаващото пълнолуние да пускаш меко казано странни поздрави във форума !??.........в противен случай си му брат близнак .

Потребителски аватар
hyparh
Контакти:

Мнение от hyparh » съб мар 30, 2013 15:47

Наскоро изгледах НП видеоматериал, представящ иновативна и доста интересна теория за света около нас. Дело е на Д-р Дейвид ЛаПойнт (David LaPoint), кръстил е филма си "The Primer Fields". С елегантност и простота теорията за тези фундаментални полета обяснява множество проявления на микро- и макрониво, като: начина на подредба на атомите, хвърля нова светлина върху интерференцията, дифракцията, както и прочутия опит с двата процепа, обстрелвани с единични частици. Обяснява се голямото разнообразие планетарни мъглявини и галактики, също така с тези полета отпада нуждата от тъмна материя, тъмна енергия, дори от черни дупки. Чудесно се изяснява природата и на шестоъгълника на полюса на Сатурн, като се демонстрира нагледно с интересен експеримент.
Филмът е от седем части (всяка по около час), но за момента са качени само три, ЛаПойнт бил твърде зает да урежда работи по бъдещите си патенти.
Развитието на действието може да се стори малко мудно, но така материята се възприема леко и не се налага повторно гледане. На мен лично много ми хареса, надявам се и останалите четири части да видят бял свят.
Част от един показателен коментар под 3-та част:

"I have experiences from Laser R&D to Electron Beam Technologies..
I have to say:
This video says more than the Dozens of Scientist and Engineers I worked with for over 25 years..."

Към първа част:
2.5x Powermate и др.

Потребителски аватар
stalker
Регистриран: пет окт 05, 2007 22:35
Контакти:

Мнение от stalker » съб мар 30, 2013 22:36

Изгледах първата част и чисто визуално нещата стоят много добре - готини опити и приятно оформление. Човекът обаче има претенциите да измисля нова теория, която да обяснява всичко, и тук вече нещата не стоят толкова добре. Основната идея, доколкото разбрах, е концентрирана около двете магнитни полусфери и взаимодействието между тях. Само че по някое време се споменава, че синята полусфера е със южна полярност, а червената - със северна, което за мен е пълен нонсенс - в училище се учи, че всички магнити са диполи. Другото, което ме развесели, е моментът, в който обяснява как е търсил доказателства за идеите си в резултатите от ЦЕРН и накрая ги е намерил в архитектурното оформление на комплекса...

ЛаПойнт изглежда интелигентен, но определено си личи, че не е учен, а по-скоро сръчен техник с излишък от свободно време. Едно време науката се ковяла от подобни хора, но вече това май не е възможно. Без и аз да съм учен, мисля, че пред всеки, който иска да представя нова научна теория, стоят следните предизвикателства: новата теория трябва да обяснява всичко, което обяснява старата, но по-прост начин; новата теория трябва да прави предсказвания, които могат да бъдат експериментално проверени; новата теория трябва да върви с подробен математически апарат и да не се гради на база гол емпиризъм. Иначе работата се свежда просто до ефектни трикове с магнити.

Relinquishmentor
Регистриран: пон май 22, 2006 16:30

Мнение от Relinquishmentor » съб мар 30, 2013 23:33

stalker написа: мисля, че пред всеки, който иска да представя нова научна теория, стоят следните предизвикателства: новата теория трябва да обяснява всичко, което обяснява старата, но по-прост начин; новата теория трябва да прави предсказвания, които могат да бъдат експериментално проверени;
Е, това изобщо не е задължително. Примерно stRing theory

Потребителски аватар
hyparh
Контакти:

Мнение от hyparh » нед мар 31, 2013 13:39

stalker написа:Само че по някое време се споменава, че синята полусфера е със южна полярност, а червената - със северна, което за мен е пълен нонсенс - в училище се учи, че всички магнити са диполи. Другото, което ме развесели, е моментът, в който обяснява как е търсил доказателства за идеите си в резултатите от ЦЕРН и накрая ги е намерил в архитектурното оформление на комплекса...
Той май има предвид общо погледнато - когато полусферите са събрани заедно. Вече разделени стават N/S диполи както си му е реда. Всъщност това си е обикновено електромагнитно поле, но оформено по този начин прави интересни неща, които се вписват в много от проявленията в природата. Аз даже си мисля, че формата на полето не е нужно непременно да е индуцирано от полусфери. Би трябвало конусовидни форми да вършат абсолютно същата работа.
Може би осъзнаването на съществуващо поле с такава форма навсякъде около нас е само една от стъпките или ново парче от пъзела, who knows :)
Иначе и според мен разглеждането на структурата на CERN и покривите на катедралите беше малко излишно.
2.5x Powermate и др.

Отговори