Преди ГВ

произходът и гибелта на вселената, философски размисли, черните дупки, измеренията и други неща, за които си мислите че разбирате

Модератор: Phoenix

Dorian Gray
Регистриран: съб юни 18, 2005 23:39
Контакти:

Преди ГВ

Мнение от Dorian Gray » пон май 22, 2006 22:36

Ето още една еретична/егзотична/ темичка. Аз няма да задавам въпроси в стил "vvva4 въоръжен с ножица и 2 пълнителя АКОта". Става дума за супер компове и модели. Някакви учени са открили, какво е имало преди ГВ - свиване и разтягане на кварките - нещо като предишна Вселена. Всъщност ще ви оставя сами да прочетете: http://www.spaceflightnow.com/news/n0605/15bigbang/

Аз самия го прегледах доста на бързо, но източника е достоверен - Space Flight Now, а изследвателите - Penn State и компания от PENNSYLVANIA STATE UNIVERSITY.

Relinquishmentor
Регистриран: пон май 22, 2006 16:30

Мнение от Relinquishmentor » пон май 22, 2006 22:42

Гадното е, че преди това е нямало време. А нищо не може да се случи, щом не е в четвъртото измерение. Значи дори нещо да е станало, то няма отношение нито към нашто време, нито към нашата Вселена и следва да е безразлично за нас.

Dorian Gray
Регистриран: съб юни 18, 2005 23:39
Контакти:

Мнение от Dorian Gray » пон май 22, 2006 22:45

Предполагам че щом е имало частици в движение, трябва да е имало и време. Поне според статията познатата ни вселена е всъщност част от друга вселена. Както и да е тука вече нещата стават сложни и оплескани. Не казвам че статията е вярна - неутрален съм.

Relinquishmentor

Мнение от Relinquishmentor » пон май 22, 2006 22:51

В самата Вселена е имало време, макар и силно изкривено, но "извън" нея - не. И безкрайностите, които се получават, когато се смесят уравненията на ОТО с тези на квантовата механика се дължат на това, че едната отчита явления в макро, а другата - в микро мащаби, а в секундите "преди" ГВ всичко е било оща каша. Най-голямата трудност е, че би трябвало Вселената да се свие до обем V~> 0 с плътност, температура и налягане клонящи към безкрайност. И каква е била всъщност причината да се разшири всичко. Теорията на струните предполага, че нищо не може да се свие под Планковата дължина - около 10^-33 см, затова веществото от ГВ не се е свило до математическа точка, а се е "обвило" около дискретното кръгово (шестомерно) пространство и незнайно защо е решило да се разшири наново.

vvva4
Регистриран: пон яну 24, 2005 17:37
Контакти:

Мнение от vvva4 » пон май 22, 2006 23:03

***Поне според статията познатата ни вселена е всъщност част от друга вселена***

това е отговора

georgi2007
Регистриран: чет май 18, 2006 14:54

До Dorian Gray

Мнение от georgi2007 » пон юни 05, 2006 11:54

Здравей Дори!Това за преди ГВ-евала!Осанна!!!Още нямам мнение по въпроса,носъм горд, че човешкия дух е дръзнал да надникне и преди началото на Вселената!Осанна!Осанна!Дори,кажи и ти своето лично мнение.Тенк ю.

georgi2007
Регистриран: чет май 18, 2006 14:54

До Реликвишментор

Мнение от georgi2007 » пон юни 05, 2006 11:57

Здравей Рели!Евала за личното ти мнение преди ГВ.Наистина е голяма каша.Май ,че ние ще я сърбаме!Да ни е сладко!

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 07:22
Контакти:

Мнение от bobo » пон юни 05, 2006 15:58

Герге, и аз да попитам като Феникс - какво казваш с последните си две мнения?!? Нали не забравяш, че тук не е чат. Нека запазим смисъла на форума.

zaphod
Регистриран: нед ное 28, 2004 10:16

Мнение от zaphod » вт юни 06, 2006 19:05

баси дивотиите отсекъде.....
много учЕн народ се навъди напоследък, де ше ги крием по празниците не знам....

Grifi
Регистриран: чет апр 27, 2006 08:14

Мнение от Grifi » вт юни 06, 2006 20:47

Аз мисля, че Голям взрив не е имало.
Предполагам, че една "черна дупка" има критична маса, след която престава да бъде "черна дупка" (експлодира). Тази маса да бъде най-много, колкото малка галактика.
Може би материята само се претопява на малки порции.

Съвсем наскоро ми хрумна теория за "пръкването" (появяване от нищото) на материята...

Relinquishmentor

Мнение от Relinquishmentor » вт юни 06, 2006 21:28

Grifi написа:Съвсем наскоро ми хрумна теория за "пръкването" (появяване от нищото) на материята...
Разясни я де. Аз съм чел много такива теории (мога да ти дам ако искаш), разбира се в магически и някои псевдонаучни сайтове, защото подобни теории брутално нарушават всички известни физични закони. И тъй като не може да се каже откъде идва материята, дали винаги е съществувала или се пръква от някъде, то това е поредния безмислен въпрос.Все пак дай основания, ако имаш.

Заключена
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение