Дали е само гледна точка ...

произходът и гибелта на вселената, философски размисли, черните дупки, измеренията и други неща, за които си мислите че разбирате

Модератор: Phoenix

Потребителски аватар
stavropoll
Регистриран: пон апр 24, 2006 12:20

Мнение от stavropoll » съб апр 29, 2006 11:09

Но в миналото галактиките са били близки, може тогава да са си взаимодействали, и ние сега да засечем реликтовите неравномерности. :roll:

solon
Регистриран: пет фев 17, 2006 21:49

Мнение от solon » нед апр 30, 2006 22:55

Нали по условие в първите 150 000 години Вселената се е разширявала със скорост по-голяма от скороста на светлината. А може би и сега се разширява с такава скорост?
светлината е информация

Потребителски аватар
stavropoll

Мнение от stavropoll » пон май 01, 2006 00:11

solon написа:Нали по условие в първите 150 000 години Вселената се е разширявала със скорост по-голяма от скороста на светлината. А може би и сега се разширява с такава скорост?
Инфлацията не ми е най-силната част... Аз я възприемам, като нещото което е нраправило Вселената достатъчно голяма за да можем да я делим на Наблюдаема и Ненаблюдаема. Вече не знам с каква скорост се разширява, и дали може да се говори изобщо за скорост, в познатия ни смисъл на думата :roll:

Но остатъчни неравномерности от големия взрив едва ли ще има, предложих го, до някъде, за да се измъкна от неудобното положение, че идеята ми пропада.

Потребителски аватар
stavropoll

грешка, извинявам се

Мнение от stavropoll » вт май 02, 2006 19:09

Много се извинявам на всички, но поста ми от Вто Апр 25, 2006 12:22 е сгрешен.

***Но новите наблюдения показват, че далечните галактики изкривяват тази права, тоест имат по-голяма скорост на разбягване от колкото е предвидено от функцията на Хъбъл. ***

Това не е вярно. Фактите са обратните, далечните галактики имат по-малка скорост от предвидената от закона на Хъбъл, не по-голяма. Т.е. като гледаме в миналото виждаме, че разширението е било по-бавно, от колкото е сега, от където и иде думата "Ускорително" разширение.

Респективно и графиката ми е грешна, синята крива на наблюдаваните лъчеви скорости трябва реално да се отклонява надолу от закона на Хъбъл, вместо както е сега на горе, с нарастване на разстоянието R.

Извинявам се за грешката, трябваше да проверя преди да постна. :oops:
Изображение FOMEI Astro 60/700; алт-азимутал; Canon A710 IS, Практика ЛБ2; Зенит ЕМ; обектив Flektogon 2.8/20 Carl Zeiss.

georgi2007
Регистриран: чет май 18, 2006 14:54

За разширяващата се Вселена

Мнение от georgi2007 » чет юни 08, 2006 14:14

Да.Тя се разширява но да се разширява ускорено?Хайде да се върнем в механиката.Скороста е първата производна на пътя.Втората производна е ускорението.Разширение на ускорението?Трета производна.Ами другите производни?Как ще ги наречем?Произвозводни на каша естествено-хляб,кифли,курабии и др.тестени изделия.

Потребителски аватар
stavropoll

Re: За разширяващата се Вселена

Мнение от stavropoll » чет юни 08, 2006 14:18

georgi2007 написа:Хайде да се върнем в механиката.
Хайде да се върнем към обективните наблюдения, да се убедим, че са вярни и тогава да викаме, че вселената е бъгава.
Изображение FOMEI Astro 60/700; алт-азимутал; Canon A710 IS, Практика ЛБ2; Зенит ЕМ; обектив Flektogon 2.8/20 Carl Zeiss.

georgi2007
Регистриран: чет май 18, 2006 14:54

За разширяващата се Вселена

Мнение от georgi2007 » чет юни 08, 2006 14:32

Да кажа и аз за измеренията.Измерение е това да се мери нещо по независимо направление.Пример-Нашето тримерно или обемно пространство има три независими направления-дължина широчина и височина.Хартията е двумерна а конеца е едномирен.Точката е нуламерна-няма нито едно измерение.Ако сложим нашия тримерен свят и времето-става 4-мерно.Ако сложим и температурата -5мерно и т.н.С други думи живеем в многомерен свят-който се сети за по-вече ще покаже интелигентност.

Заключена
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение