САМА ЛИ Е НАШАТА ВСЕЛЕНА?

произходът и гибелта на вселената, философски размисли, черните дупки, измеренията и други неща, за които си мислите че разбирате

Модератор: Phoenix

N_K

САМА ЛИ Е НАШАТА ВСЕЛЕНА?

Мнение от N_K » нед ное 06, 2005 21:49

:?: САМА ЛИ Е НАШАТА ВСЕЛЕНА? :?:

Съвременната наука все още е безсилна да установи категорично произхода на нашата материална вселена. Все още има спорове и догадки около "Големия взрив". Различни са мненията какво и как е "подхвърлило" вселената ни на настоящето местонахождение. Не е доказано и как е "вързана" тя във всемира и ако пък не е, няма ли опасност в един миг да "запраши" към неизвестността, където кой знае какво може да се случи.
Моето скромно мнение е, че в нашия безкраен свят всичко е взаимно свързано. Нашата материална вселена като цяло има слабо яйцевидна форма и би било редно да е в непрекъснато ритмично движение. Тя плува в безкрайно голямо кълбовидно енергийно поле и е в равновесно състояние със съседна антиматериална вселена. Взаимодействието между тях се изразява в математическа формула, представляваща равенство между абсолютната стойност по количество и качество на съседна антиматериална вселена. Ако това равновесие се наруши, възможно е малката вселена да стане спътник на голямата, което вероятно ще доведе до катаклизъм във всемира.
Колкото до въпросния "Голям взрив", той вероятно е станал вследствие приближаването на две различни по състав вселени - материална и антиматериална. След пресичането на критичната граница между енергийно свързаните вселени е последвал страхотен космически взрив. От изпаряването им са се получили равностойни по състав и енергийност мъглявини с различни знаци, които впоследствие формират материална (нашата) и антиматериална вселени, енергийно свързани в необятния всемир.

Автор на статията: инж.Никола Буковски
---------------------------
Извадки от статията, публикувана през м.февруари 2005г. във в."Знаме", Търговище, България

Потребителски аватар
XWpic
Регистриран: пон апр 11, 2005 11:03
Контакти:

Лично за мен ...

Мнение от XWpic » нед ное 06, 2005 23:57

Аз вярвам, както явно и автора на статията, че нещата около големия Взрив не са савсем такива каквито се предполага. Но има нещо което ме кара савсем да се замисля: колко дълго време е нужно за да се пречупи старата Теория за да бъде изместена от вярната Теория. Този вапрос гложди сазнанието ми от доста време на сам.
Не казвам че сам сагласен с горе споменатото но харесвам факта, че някои е решил да заеви и покаже новаторството на хората на нашия век.
Земята е люлка на човечеството но може ли да живее сама ...
Equipped with his five senses,
man explores the universe around him
and calls the adventure Science.
Edwin P. Hubble

Потребителски аватар
Phoenix
Регистриран: нед авг 22, 2004 21:40
Контакти:

Re: Лично за мен ...

Мнение от Phoenix » пон ное 07, 2005 00:27

XWpic написа:...савсем...савсем...вапрос...сазнанието...сам сагласен...
Не се засягай, но като прочетох мнението ти първия път си помислих, че "ъ"-то на клавиатурата ти не работи, но после видях, че си го използвал на два пъти. По принцип не обръщам внимание на правописните грешки - всички ги правим, но тук бяха прекалено много за да се сдържа. Просто ти обръщам внимание, нищо не искам да кажа и нищо лично.

Betelgeuse
Регистриран: чет авг 11, 2005 22:26
Контакти:

друга теория

Мнение от Betelgeuse » вт ное 29, 2005 18:06

Тази статия е чесане на езика.
Такива може да се напишат безброй.
Повече или по-малко наукоподобно звучащи.

Например: нашата Вселена с почти яйцевидна форма, заедно с 2 други подобни яйца се крепи на гърба на огромна костенурка, която от своя страна е на гърба на още по-огромен слон. Къде е стъпил слона, все още не може да се каже, но за да има равновесие вероятно едно от другите "яйца" е вселена противоположна спрямо нашата а третото е неутрално.

:lol:
Space is big. You just won't believe how vastly, hugely, mind-bogglingly big it is.

"...any scientist who couldn't explain to an eight-year old what he was doing is a charlatan."

Потребителски аватар
XWpic
Регистриран: пон апр 11, 2005 11:03
Контакти:

Мнение от XWpic » вт ное 29, 2005 19:31

В интерес на истината според теорията на супер струните или по-скоро според въображението на нейните създатели (от каквото определено и тези на теорията на големия взрив не са страдали) е, че нашата вселена не е сама, като тя се намира между две мембрани (струни на които е предадена изключително голяма енергия), зад които се намират други паралелни вселени (ако в този случаи термина вселена е вече правилен). М/у тези мембрани преди много време е имало сблъсък (големия взрив) на който дължим разширението на материята, което наблюдаваме.
Equipped with his five senses,
man explores the universe around him
and calls the adventure Science.
Edwin P. Hubble

vvva4
Регистриран: пон яну 24, 2005 17:37
Контакти:

Мнение от vvva4 » нед дек 04, 2005 16:06

***Нашата материална вселена като цяло има слабо яйцевидна форма***

Как стигна до този извод?

***и е в равновесно състояние със съседна антиматериална вселена.***

Защо?

***"Голям взрив", той вероятно е станал вследствие приближаването на две различни по състав вселени - материална и антиматериална.***

Значи ли това, че те са си блуждаели и са се срещтнали , и бум

Как си представяш Вселената?

solon
Регистриран: пет фев 17, 2006 21:49

Мнение от solon » пон фев 20, 2006 21:27

Това , че освен материалната има и антиматериална Вселена , мога да приема с известни уговорки. Но по какъв начин едно безкрайно нещо прие форма? Нали щом има форма сл. има граница , а щом има граница сл. не е безкрайно. Може би предлагате Риманова сфера - гранична безкрайност. Зад границата е антиматерията? :oops:
светлината е информация

Betelgeuse
Контакти:

Мнение от Betelgeuse » вт фев 21, 2006 21:14

с какво се характеризира силно яйцевидната и с какво слабо яйцевидната форма ?
Space is big. You just won't believe how vastly, hugely, mind-bogglingly big it is.

"...any scientist who couldn't explain to an eight-year old what he was doing is a charlatan."

neste9
Регистриран: пет апр 07, 2006 23:43

Мнение от neste9 » съб апр 08, 2006 02:36

Не съм сигорен дали е това мястото където да го кажа но мисля че вселената е огледална.Или не съм сигорен как точно да го нарека.Пример.Тръгвате с скороста на светлината от земята и след милиарди светлини години(че и повече но да не изпадаме в подробности) движейки се само в права посока пак ще тигните земята.Мисля че разбирате какво искам да кажа.Мн си мисля какво точно представлява вселената и това е най логичното обяснение до което съм стигнал.До друго твърдение не съм сигорен дали мозакът ми е създаден да проумее.
Хора, които са прекалено умни, за да се занимават с политика, са наказани да бъдат управлявани от глупаци.

Betelgeuse
Контакти:

Мнение от Betelgeuse » съб апр 08, 2006 11:49

neste9 написа:... сигорен ... сигорен ... тигните...стигнал.До друго твърдение не съм сигорен дали мозакът ми е създаден да проумее.
Моя мозАк тигна до твърдението, че учителката ти по български не си е свършила работата.
Освен очевидните грешки, знай че Земя и Вселена, се пишат с главни букви.
Като бонус ще ти кажа, че и Интернет се пише с главна буква когато се има предвид световната IP мрежа и с малка когато се има предвид протокола.
Кога се пише "земя" с малка буква -- остава за домашно.

:D

vvva4
Контакти:

До Betelgeuse

Мнение от vvva4 » съб апр 08, 2006 12:01

Кеф ли ти прави с Феникса да се заяждате за правописа, а за теб изобщо?

vvva4
Контакти:

За neste9

Мнение от vvva4 » съб апр 08, 2006 12:07

Виж темата - гравитационно огледало

neste9

Мнение от neste9 » съб апр 08, 2006 15:02

Хм.За момент си помислих че съм попаднал в някой форум по правопис.Но добре че после се огледах и разбрах че на някои хора им прай кеф да раят офф топици и не могат да разберът че дали слагаш запитайки или не няма значение!

------------------------------------------------------------------------------

Ммм...Като напиша в търсачката не ми излиза тема
Хора, които са прекалено умни, за да се занимават с политика, са наказани да бъдат управлявани от глупаци.

vvva4
Контакти:

Мнение от vvva4 » съб апр 08, 2006 15:07

Темата е в рестаранта

neste9

Мнение от neste9 » съб апр 08, 2006 15:08

Да да намерих я мерси :) сега я чета

Потребителски аватар
Phoenix
Контакти:

Re: До Betelgeuse

Мнение от Phoenix » съб апр 08, 2006 18:18

vvva4 написа:Кеф ли ти прави с Феникса да се заяждате за правописа, а за теб изобщо?
Не, не ми прави кеф - напротив. Нуждата от приличен правопис е като тази от кирилицата. Освен това мисля, че тук пишат хора, които се смятат, малко или повече, за интелигентни, което ще рече, че лошия им правопис се дължи не на незнание, а на мързел и липса на старание, което пък е неуважение към форума и участниците в него, на които се налага да четат. Освен това, както казах по-горе, всеки прави грешки, но когато те станат повече от правилно написаните думи нещата определено са извън рамките на нормалното.
Айде стига толкова, че наистина много се отплеснахме по темата за правописа. Само ще помоля за малко повече старание, а на тези, които не разбират защо това е нужно, просто нямам какво повече да кажа.

solon
Регистриран: пет фев 17, 2006 21:49

Мнение от solon » нед апр 09, 2006 00:21

Според мен ,правописа е пожелателен , поне от уважение към четящите. Относно идеята , че при движение само в една посока тръгвайки от Земята ,след известно време се връщаш отново на нея , теоритически е възможно само в Риманова сфера. Но все още няма никакви факти ,който да загатват за това. Въпреки това моето мнение е ,че Вселената е именно това. Мението(теорията, вярванията) на дедите ни са ,че Вселената е пулсираща.
светлината е информация

neste9

Мнение от neste9 » нед апр 09, 2006 03:52

Сорри за това че съм необразован ( :) ) ама какво ще рече пулсираща.

vvva4
Контакти:

За neste9

Мнение от vvva4 » нед апр 09, 2006 09:52

Има доста хубави книжки на по-разбираем език за Вселената и други неща.
И в библиотеката в твоя град трябва да има също.

Betelgeuse
Контакти:

Мнение от Betelgeuse » нед апр 09, 2006 10:47

По темата:
Да Вселената е сама.

Въпроса на темата е все едно като този:

А сигурно ли е че по старателното изследване на една права няма да покаже че тя е крива ?

общия отговор е, че не е сигурно, но ако се окаже така, ще трябва да коригираме сегашните си представи. Дотогава, те вършат прекрасна работа.

georgi2007
Регистриран: чет май 18, 2006 14:54

Сама ли е нашата ВСЕЛЕНА@

Мнение от georgi2007 » пон май 29, 2006 13:42

Сама е!Пак ще дам мое определение за ВСЕЛЕНА.
ВСЕЛЕНАТА е съвкупност на всичкити три форми на съществуване на материята-вещева,полева и вакум със нейните постоянни и неразривно свързани атрибути-пространство,време и физични закони.
Следва логично,че не може да има две или повече вселени-те ще са части от една обща ВСЕЛЕНА!
!!!Гравитацията е форма на взаимодействие на материята.ОСОБЕНА!!!

georgi2007

До всички

Мнение от georgi2007 » пон май 29, 2006 13:47

Форумисти!Нека да не се заяждаме за правописа, макар че и той е важен.Нека да вложим интелектуалната си енергия за разумно ползване!

Relinquishmentor
Регистриран: пон май 22, 2006 16:30

Мнение от Relinquishmentor » пон май 29, 2006 14:44

Тъй като няма никакъв начин да се докаже дали Вселената е сама или съществува в съседство с паралелни нея, то спорът става безмислен.

Потребителски аватар
Phoenix
Контакти:

Мнение от Phoenix » пон май 29, 2006 14:48

Нима грамотното писане не е "разумно ползване".

И не се заяждаме, а отбелязваме и приканваме към малко старание - внимателното прочитане на постинга преди публикуването му освен правописни грешки може да отстрани и неволно написани откровени глупости. Не мисля, че това ще навреди някому или ще му попречи да "вложи интелектуалната си енергия за разумно ползване". А ясно изложеното мнение, което бива лесно разбрано спестява от дискусията, което също е от полза за всички.

georgi2007

До Реликвишментор

Мнение от georgi2007 » чет юни 01, 2006 13:38

Рели здравей.Остави и на другите да преценим кое е безмислено и кое е смислено!Дай свое лично мнение за Големия Взрив,а начало то и за края на вселената(Вселената-за правописа).Ако нямаш мнение признай си!Никой не е всезнаещV

Relinquishmentor
Регистриран: пон май 22, 2006 16:30

Мнение от Relinquishmentor » чет юни 01, 2006 14:18

Здравей, Гоше. Моето мнение, е че трябва да се решат матиматическите неопределености, за да се разбере как е възникнало всичко. Всички други предположения остават в частта на хипотетичното, пък и скрепени с неубедителни експерименти. Трудно е да се гони голямото, но все с парчета е ясно, че доникъде няма да се стигне.

georgi2007

До Феникс

Мнение от georgi2007 » чет юни 01, 2006 18:34

Здравей Феникс!И ние сме хора.И грешим граматичесни.Сори!

georgi2007

До Реликвишментор

Мнение от georgi2007 » чет юни 01, 2006 18:45

Здравей Рели!Наистина е трудно и с цялото и с парчетата ,но все пак трябва да се мисли по който и да е въпрос макар и да грешим.Затова за мен е по-ценно кой как мисли отколкото да цитира някого си.Подлагам на съмнение и авторитетите,колкото и да са големи.Например е Айнщайн е голям авторитет ,но и той си е имал проблеми с квантовата теория-неговата знаменита фраза за Бога и хвърляните от него зарове.

Заключена