Първи стъпки към космическата цивилизация

произходът и гибелта на вселената, философски размисли, черните дупки, измеренията и други неща, за които си мислите че разбирате

Модератор: Phoenix

Потребителски аватар
viktor
Регистриран: съб мар 11, 2006 03:27

Мнение от viktor » пон май 20, 2013 21:01

Темата за свободната енергия е доста интересна но проблема е в това, че се коментира предимно от хора ,които не са подготвени в областта на природните науки и в един момент се получава, както се казва в народната приказка - дявола чете евангелието! Лично не съм запознат с идеите на този Кеше, но все пак един критичен поглед към предлаганите ни хиляди идеи от сума ти народ с претенцийте да спасяват света не е излишен. Гледам, че човека е с титли и искрено се надявам идеята му да работи, но все пак съм привърженик на принципа - око да види, ръка да пипне.
Може би не е съвсем по темата, но преди месеци попаднах на една интересна за мен статия, която ми даде известен материал за размисъл и леко се посмях:

http://www.slovo.bg/old/danailov/idiot/psychopt.htm
GSO Plossl 4mm
GSO Plossl 42mm
SkyWatcher Plossl 10mm
SkyWatcher Plossl 25mm

Betelgeuse
Регистриран: чет авг 11, 2005 22:26
Контакти:

Мнение от Betelgeuse » ср май 22, 2013 07:24

Strannik написа: Точно познанието ще ви направи свободни от подобни измами или мошеници.
Иронията е хубаво нещо особено когато е на място.
Именно !
Всички фенове на тия шарлатани имат едно общо помежду си - че им липсва знанието по дадената материя.
Що се отнася до хабенето на енергия да наречеш някого мошеник - струва си - когато разбираш в дадената област а виждаш, че феновете не разбират.
Замисли се в твоята област в която си експерт, ако видиш някъв въздухар да омайва балами, няма ли да се почувстваш морално задължен да развенчаеш божествената му аура изградена върху лъжи и сладки приказки ?
Space is big. You just won't believe how vastly, hugely, mind-bogglingly big it is.

"...any scientist who couldn't explain to an eight-year old what he was doing is a charlatan."

Потребителски аватар
Strannik
Регистриран: вт окт 09, 2012 13:38

Мнение от Strannik » чет май 23, 2013 08:52

Betelgeuse щом твърдиш уверено че някой е лъжец и шарлатанин значи имаш доводи и доказателства.
Чел ли си патентите на проф.Мерхан Кеше?
В кои пунктове от патентите по точно твърдиш че всичко е лъжа и измама?
Доказателства че всичко е измама имаш ли?
Експеримент проведен по тези патенти имаш ли?
Ако имаш отговори на въпросите ми бъди така добър да ги споделиш тук с обяснения за нас лаиците.

Betelgeuse
Контакти:

Мнение от Betelgeuse » чет май 23, 2013 10:56

Отговарям ти - Не съм ги чел патентите му нито съм правил експериментите му. Но ти не ми отговаряш.
Затова пак те питам:
Замисли се в твоята област в която си експерт, ако видиш някъв въздухар да омайва балами, няма ли да се почувстваш морално задължен да развенчаеш божествената му аура изградена върху лъжи и сладки приказки ?
И допълвам - ако някой омаян фен те агитира да четеш "трудовете" на въздухара и да правиш експериментите му, ще тръгнеш ли да четеш и да повтаряш при положение че на тебе ти е ясно като бял ден че е мошеник ?

Аз те разбирам защото се поставям на твое място, разбери ме и ти.
Space is big. You just won't believe how vastly, hugely, mind-bogglingly big it is.

"...any scientist who couldn't explain to an eight-year old what he was doing is a charlatan."

Потребителски аватар
Strannik

Мнение от Strannik » чет май 23, 2013 12:10

И аз разбирам твоята гледна точка и го правя
винаги неотклонно това което спомена с ''въздухарите'' и феновете им.
Омаяния фен всъщност си взима беля на главата с мен
и го връщам набързо в реалността.
И когато съм проумял че всичко е стъкмистика и куцат нещата
все пак бих оставил скобата отворена без крайни заключения
в стил обективен скептицизъм.
На по следващ етап при възможност бих провел експеримент който
да докаже или отхвърли идеята на ''въздухара'' и да наблюдавам
много внимателно за странични ефекти и явления встрани от идеята които да ми добавят нещо липсващо в друга област...защото
от житейски опит зная че няма ''случайности'' дори и в налудничави
идеи.

Но в случая не съм съгласен с теб когато наричаш
някого въздухар без да си вникнал в същността
на ''въздухарските'' му идеи.

Betelgeuse
Контакти:

Мнение от Betelgeuse » чет май 23, 2013 21:04

Другите са ми свидетели - опитах се.
Ще ти дам още един реален пример и това вече е последно, че не искам да досаждам на читателите.

Аз имам някакви здравословни проблеми. Имам и приятели лекари. Те са добри професионалисти. Случвало се е, да прочета някъде за някакво ново лекарство дето претендира че много помага и превъзхожда страхотно всички налични лекарства/средства.
Много ми харесва идеята и в четивото много професионално е описано как е добито, как е тествано и на колко хора е помогнало.
Обаждам се на специалиста и казвам - виж какво нещо се е появило.
Да го пробвам ли, какво ще кажеш.
Той ми казва - Мой човек, това са шарлатани. Това нещо не може да работи. Просто няма начин да ти въздейства защото принципно няма как да стане. Аз все още възторжен питам - ама сигурен ли си. Той ми казва - сигурен съм - това просто няма начин да работи.
Аз казвам - добре и въпросът е приключен.
Други хора казват - ааа те лекарите и фармацевтите искат да си пазят тяхната си черга, а не искат да признаят гения на народната медицина / самобитните откриватели ... Пробвай па тогава говори и прочие и прочие.

Проблемът на българския "гений" е че няма никакъв респект пред истинските специалисти. Това може да е предимство в някакъв нула цяло и нула процент от случаите, но в повечето случаи си е просто проблем.

Всяко по-нататъшно нищене по тази тема ще е повторение, затова аз наистина спирам. И за разлика от други форумци/форуми като кажа че спирам, значи никакви нови закачки няма да ме изкушат.

neptun2
Регистриран: съб фев 17, 2007 11:43
Контакти:

Мнение от neptun2 » пет май 24, 2013 06:59

Темата определено е интересна и аз ще се върна по-скоро към нейното начало. Защо се дават такива пари за оръжие - ами Дарвин много добре го е обяснил. Еволюция и борба на видовете. Силния изяжда слабия. Винаги е било така много преди ние да се появиме като вид и така ще си остане. Ние сме доминиращия вид на планетата в момента и съвсем нормално е да използваме нейнинте ресурси така както намериме за добре. Също така факт е , че планетата има ограничени ресурси които са споделени. Оттам съвсем нормално е всяка държава да се стреми да си подсигури максимално количество от тях и да разработва средствата(оръжията) необходими за да го постигне. Победителите не ги съдят. убеден съм, че ако евентуална извънземна цивилизация ни намери те също ще гледат на нас като на ресурс ако сме по-зле въоръжени от тях. Затова няма лошо военните да действат. Покрай тях изпадат и доста добри технологии за нормалните хора след време.

По отношение на енергията - важно е преобразуването на енергията да е максимално ефективно. Слънцето и вселената са ни показали как се прави - ядрен синтез. E=mc2. Това е ефективния източник на енергия използващ най-разпространения елемент във вселената. Натам трябва да са насочени усилията ни. Другото е бошлаф работа, отклоняване на ресурси и отлагане на решението на проблема. Ако си разрешиме проблема с енергията може и да не се наложи да се избиваме за останалите налични ресурси и да се развиеме като вид.
Photo: ZWO Asi 1600MM Pro + zwo 7x36mm filter wheel, Astrodon I-series Gen 2 36mm LRGB filters, ZWO ASI 120MM as guider, ZWO off-axis guider
Binoculars: Nikon Action 12x50
Telescopes: CFF 135mm f6.7 triplet refractor + cff flattener
Mounts: Ioptron CEM-60 EC
Eyepieces: Nagler 11mm type6, Pentax XW 7mm, Televue 2X barlow 1.25"

Моите снимки:
http://www.astrobin.com/users/neptun/
https://telescopius.com/profile/neptun/

Потребителски аватар
widowmaker
Регистриран: ср май 20, 2009 11:50

Мнение от widowmaker » пет май 24, 2013 09:51

офтопик:
Само една вметка, neptun2, за която моля да бъда извинен...
Правилната глаголна форма в множествено число е:

намерим, а не намериме
разрешим, а не разрешиме
появим, а не появиме

"яз че се появим" и "ние че се появиме" са по скоро диалектни форми,
характерни за региона, но нямащи нищо общо с книжовния български :)
Scopes: 8" F/5 carbon tube newtonian, Zambuto primary & 1/30λ Antares flat.
14" F/5 AstroReflect truss tube dobsonian 'Black widow' & 1/30λ Antares flat.

EQ mounts & platforms: Sumerian Optics dobsonian equatorial platform L-45°
Modified HEQ5 with Rowan Astronomy belt kit & extended counterweight bar.

Eyepieces: Pentax XP 3.8, XО-5, XF 8.5, XW7, XW10, XW14, XW20 & XW30-R.
Cameras: ZWO ASI533MC-Pro, Sony A7RII, Minolta α-7, Minolta α-7 Limited.
Lenses: SEL2470GM, Minolta AF 35-70/4, AF 70-210/4.

neptun2
Регистриран: съб фев 17, 2007 11:43
Контакти:

Мнение от neptun2 » пет май 24, 2013 09:59

Благодаря за корекцията. Приемам забележката. :)
Photo: ZWO Asi 1600MM Pro + zwo 7x36mm filter wheel, Astrodon I-series Gen 2 36mm LRGB filters, ZWO ASI 120MM as guider, ZWO off-axis guider
Binoculars: Nikon Action 12x50
Telescopes: CFF 135mm f6.7 triplet refractor + cff flattener
Mounts: Ioptron CEM-60 EC
Eyepieces: Nagler 11mm type6, Pentax XW 7mm, Televue 2X barlow 1.25"

Моите снимки:
http://www.astrobin.com/users/neptun/
https://telescopius.com/profile/neptun/

Потребителски аватар
Strannik

Мнение от Strannik » пет май 24, 2013 12:52

Betelgeuse далеч съм от идеята за закачки и прочее форумни изяви.
В момента фактите са следните:
-патентите са публични и всеки може да ги прочете -в тях не е описано всичко (по причина безопасност на хората) но има достатъчно отправни точки и подсказки за знаещите хора които правилно насочват.
-истинските специалисти както ги наричаш не коментират много от парадоксите във физиката и мълчаливо ги заобикалят
-наистина истински специалисти в Италия се хванаха и създадоха модел на Кеше генератор който се очаква да покрие техническите стандарти на ЕС и да получи лиценз за търговски продукт
-комерсиалните истински специалисти няма да си мръднат пръста ако не им се плаща за това -което пряко води до извода че който плаща,той поръчва и музиката.Следователно корпорациите ако плащат -учените ще работят за тях.Това реално се потвърждава от реалността.
Доказателство: учените услужливо тръбяха за затоплянето на климата и обвиняваха за това замърсяването.Резултата беше че това беше поето веднага от политиците и в резултат се появиха въглеродните емисии и сега всички плащаме реални пари за това.В момента има крещяща нужда в глобален мащаб от нова технология и за това май никоя корпорация не си мръдва пръста...както и учените в случая.
Веднага ще задам няколко въпроса:
Защо никой не обърна внимание на малка група също така истински специалисти които твърдяха че затоплянето е в резултат на слънчевата активност чиито пик на 11 годишния цикъл е именно през 2013?
Ще премахнат ли плащането за въглеродни емисии ако всичко това се обърне като процес (затоплянето) и де факто малката група истински учени излязат прави? Едва ли...и ще плащаме за този дето духа защото няма нито един човек в света който да прави нещо за да пречиства атмосферата че да плащам аз и всички ние за неговите усилия и вложени средства.Природата прави това безплатно.Но ние си плащаме без да мрънкаме защото ни промиха мозъците именно чрез тези услужливи истински специалисти.Гласът на другите инакомислещи също така истински специалисти остана без медийна подкрепа и заглъхна някак си.
Примера ти с лекаря принципно е правилен но в детайлите нито аз нито ти можем да коментираме каквото и да е предвид че и двамата не сме лекари.В описания пример и аз бих се доверил на лекаря.
В случая с Кеше генератора и фундаменталните принципи залегнали в него твърдя че мога да коментирам и де факто споделих тук с вас това което мисля и виждам съвсем реално.Там вече мога да коментирам защото имам знанията и разбирам какво е описано там.
Моя принцип е съвсем прост: Иди и виж...това и правя.Отидох и видях.
С интелекта и знанията си видях какво е описано там и го оцених по достойнство и само го споделих тук с вас.
Далеч съм от идеята да се занимавам с форумни изцепки в стил кой е по- и най- велик...това са напразни дрънканици и хабене на думи за мен.
В известен смисъл независимо кой е крив или прав всеки който си даде труд да прочете,проумее фундаменталните принципи описани от Мерхан Кеше само ще спечели за себе си:
- ще попълни празнини в знанията си
-ще му се открият нови перспективи в съзнанието
-по-трудно ще бъде някой шарлатанин да му внушава лъжи
-новите знания ще доведат до нови въпроси,нови търсения и
хоризонти
Респект имам към действащите истински специалисти ,а не към кабинетните техни прозводни които през живота си са останали само теоретици.

Потребителски аватар
viktor
Регистриран: съб мар 11, 2006 03:27

Мнение от viktor » пет май 24, 2013 13:57

Вчера се загледах в една от лекцийте на този пич във VBOX7 и макар, че съм лаик в областта на физиката и въпреки добрите ми намерения да науча нещо ново, останах смаян от многото изречени думи и нищо по същество. Значи човека размяташе някакви магнитчета и обясняваше как отблъскването между тях се дължало на магнетизма а привличането на гравитацията!!! От тук вадеше и заключението, че тези две сили били почти едно и също нещо!!! Както знаем от физиката (и практиката!)едва ли можем да открием нещо дори приблизително общо между магнетизма и гравитацията, няма да обяснявам подробно, има предостатъчно инфо по въпроса...
Човека дори стигна до двойните звезди като по този начин се опита да въведе някакъв принцип за ''двойствеността''- обясненията му по темата бяха лишени от каквато и да било логика, стотици думи оплетени в нищо незначещи изречения - все пак чета астрофизика и подобна литература от около 20 години и макар да имах голямото желание да хвана някаква логична нишка, нищо не се получи!
Да добавя, че въпросният господин оплете понятията - материя, антиматерия и тъмна материя в някакви сложни връзки и по този начин обявяваше пак някакъв си негов принцип за строежа на света. Интересно ми стана ,как човека с лекота прибавя тъмната материя към своите смески, като последната си остава чисто хипотетично понятие без да се знае нищо за нея! Слушайки този човек получих усещането за лош прочит на темата диалектически материализъм...
Без да разтягам повече, ще добавя и още един от принципите му - че видите ли света на всички нива бил един и същи, разликата била само в мащаба! Човека явно е чел малко древна философия, но ако наистина е завършил ядрена физика и е ходил на лекцийте по квантова механика и има понятие от хромодинамика, щеше да е наясно, че между Слънчевата система и атома няма на практика нищо общо и аналогията електрони-планети е напълно абсурдна от гледна точка на живият експеримент, а не поради умозаключенията и тоалетните размишления на някой в бяла престилка...
Strannik, можеш ли да да представиш тук принципите на този, човек, щото допускам, че е възможно нещо с превода да не е било наред?
GSO Plossl 4mm
GSO Plossl 42mm
SkyWatcher Plossl 10mm
SkyWatcher Plossl 25mm

rosen71
Регистриран: нед дек 11, 2011 22:00
Контакти:

Мнение от rosen71 » пет май 24, 2013 14:32

Абе по принцип сте прави, и този е малко луд, но има и друга истина, особено относно енергоизточниците. Някой спомня ли си как в САЩ през 83 г. обявяват серийното производство на електромобили, и веднага го забраняват със закон.
Така е и с енергоизточниците. Да не би да вярвате, че има само един петрол и едни АЕЦ?
Ако е така, то след 30-40 г. да се готвим за III-та св. война.
Всичко е пари, и то много пари.
А на повечето учени и откриватели просто има плащат за да НЕ обявяват откритието си. Така е по-изгодно.
Представете си излиза един учен по ТВ и казва, че е открил нов източник на енергия, достъпен и евтин. И светът ще се преобърне наопаки. Трилиони долари загуби за енергийните компании, и т.н.
А за военните темата е друга.
Затова се пази едно статукво-ползваме това, което се разрешава. Например, дали няма нещо "по-така" от откритията на Ото и Дизел?
Когато свърши едното, се пуска другото, и т.н.
Факт е, че светът се управлява от една шепа хора, които решават кое как да бъде, и ако някой прояви неблагоразумие да каже нещо неподходящо, но вярно, може да не чуем за него повече.

А учените не са това, което бяха. С течение на времето има все по-малко неща за откриване, а трябват пари. Затова от време на време се пуска някоя голяма сензация, дръпват се едни милиарди за изследвания, и после всичко заглъхва.

По този въпрос много може да се говори, но човек трябва да бъде реалист. Затова и темата за колонизиране на космоса е сведен до едно просто нещо-откъде ще дойде тази енергия, че да стане това факт. Защото в космически мащаб, даже скоростта на светлината е неимоверно малка.

Потребителски аватар
Strannik

Мнение от Strannik » пет май 24, 2013 15:11

viktor искрено съжалявам че не виждаш преките прилики между строежа на атома и строежа на слънчевата система като частен случай.
Атомът си има ядро с протони и неутрони и облак от електрони около него.
Слънчевата система си има за център Слънце (ядрото на атома) и планетите в различни орбити около него (аналогията с електроните)
Всяка промяна на енергийното състояние на атома пряко се поема от електроните които на свой ред реагират с промяна на орбитата си и последващо излъчване на енергия (светлина,радиация,електромагнитен импулс) при възстановяване на състоянието си спрямо ядрото.
Всяко външно гравитационно въздействие пряко ще повлияе на орбитите на планетите в слънчевата система като все пак пряк опонент на външното въздействие си остава гравитацията на Слънцето като явен център на слънчевата система.
Приликите в базовия принцип са очевидни,разликите са в това какви сили се проявяват теоретично на макро и микро ниво.
Нататък се описват приликите които действат в строежа на атома,Земята и Слънцето както и действащите сили полета в тях самите и се развива концепцията за съответствие което се проявява и в много други случаи във Вселената - примери са фракталите,златното сечение,спиралата ,строежа на нежива и жива материя -всичко е оплетено по гениален начин.
Водородния атом има една особеност - oбикновено атомите се състоят от електрони, протони и неутрони, но атомът на водород-1 не съдържа неутрони, а само протон и електрон, а водородният йон не съдържа и електрони.
Тази особеност спрямо всички други атоми го прави идеалния кандидат за базов елемент на електроцентралата ни както де факто е и във Вселената и мъглявините които сме наблюдавали със собствените си очи.
Като принцип логиката бих я сравнил с дуализма...Кеше предлага вече не дуализъм,а триединство в динамично равновесие като базов принцип на реалността ни.
В завършек бих споменал че ако беше само теория щях да причисля всичко към добрите пожелания както е например пътуването във времето - теоретично е възможно,но на практика не сме дорасли до него.
В случая вече има реални измерения към този базов принцип изразени в съвсем реални устройства.
P.S. Интерес може да представлява за вас и този материал написан от сериозни специалисти,а не гаражни разбиратели като мен например...
Обърнете внимание на изводите в края.
http://rdsc.md.government.bg/BG/Activit ... ev/4-7.pdf

Потребителски аватар
sider
Регистриран: нед сеп 04, 2011 08:35

Мнение от sider » пет май 24, 2013 15:58

Май имаше някакъв принцип тука "ресторантските" теми да отиват в небитието (или в раздел цирк, ако не се лъжа). Ако модовете са достатъчно последователни, струва ми се, че това е начина за процедиране. Нищо лично към участниците, но в случая това преливане от пусто в празно не води до нищо - конспираторите ще продължат да си конспирират, а хората, склонни към мисловна дейност ще си останат на позициите. В спора се раждала истината - дрън-дрън...
Meade SN8 F/4 LXD75 Canon 1000D

And it all started with simply looking up. Always look up, every chance you get. There’s a whole Universe out there waiting to be explored.
Phil Plait

tsetsodrums
Регистриран: ср юни 13, 2007 22:54

Мнение от tsetsodrums » пет май 24, 2013 17:20

sider написа:Май имаше някакъв принцип тука "ресторантските" теми да отиват в небитието (или в раздел цирк, ако не се лъжа). Ако модовете са достатъчно последователни, струва ми се, че това е начина за процедиране. Нищо лично към участниците, но в случая това преливане от пусто в празно не води до нищо - конспираторите ще продължат да си конспирират, а хората, склонни към мисловна дейност ще си останат на позициите. В спора се раждала истината - дрън-дрън...
Абе малко го приех лично - Ти към конспираторите ли си или към хората склонни към мисловна дейност ?? И кои от тук изказалите се не е склонен към мисловна дейност ?

Иначе си прав, че няма място за спор и доказване на позиции .

Потребителски аватар
sider
Регистриран: нед сеп 04, 2011 08:35

Мнение от sider » пет май 24, 2013 18:08

tsetsodrums написа: Абе малко го приех лично - Ти към конспираторите ли си или към хората склонни към мисловна дейност ?? И кои от тук изказалите се не е склонен към мисловна дейност ?

Иначе си прав, че няма място за спор и доказване на позиции .
Извинявам се, никого не искам да засягам :) Просто подобни спорове не водят до нищо съществено, по мое мнение.

А що се отнася до мен, ще цитирам Мечо Пух: аз съм едно мече с мнооого малко ум :)
Meade SN8 F/4 LXD75 Canon 1000D

And it all started with simply looking up. Always look up, every chance you get. There’s a whole Universe out there waiting to be explored.
Phil Plait

lifemax
Регистриран: пон май 06, 2013 21:34

Мнение от lifemax » нед юни 02, 2013 04:36

Strannik напълно подкрепям твоята теза! Но всеки е добре да сподели мнението си. За някой хора ще е правилно за някой не но при мен е така :)
Всекидневен хороскоп от astrodata.bg
Най-новите лаптопи в toplaptop.bg

Заключена
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение