Какво е предизвикало Големия взрив

произходът и гибелта на вселената, философски размисли, черните дупки, измеренията и други неща, за които си мислите че разбирате

Модератор: Phoenix

vvva4
Регистриран: пон яну 24, 2005 17:37
Контакти:

Какво е предизвикало Големия взрив

Мнение от vvva4 » пон юни 20, 2005 19:30

ХА СЕГА.

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 07:22
Контакти:

Мнение от bobo » пон юни 20, 2005 19:43

Мисля, че ако някой отговори на този въпрос ще получи поне Нобелова награда. Ти очакваш отговор тук ли?

vvva4
Контакти:

Мнение от vvva4 » пон юни 20, 2005 20:40

Отговора мисля, че го знам, очаквам предположения /хипотези /
Не е нищо особанно, както и цялата Вселена като разбереш какво представлява.

Потребителски аватар
Zvezdichko
Регистриран: вт юни 07, 2005 09:58

Мнение от Zvezdichko » вт юни 21, 2005 10:31

Духовенството във Ватикана е казало на Стивън Хокинг: Вие хубаво изследвате Големия взрив, но не е хубаво да се опитвате да разберете какво е имало преди това, защото това е работата на Бога.

Потребителски аватар
Vladimorka
Регистриран: ср авг 18, 2004 19:26
Контакти:

Мнение от Vladimorka » вт юни 21, 2005 10:47

42

vvva4
Контакти:

Мнение от vvva4 » вт юни 21, 2005 10:59

Владиморка какво е 42?
Ватикана да си се занимава с БОГ
Аз се занимавам с Вселената.

Никой ли не предполага нещо?
ХУБАВА РАБОТА

Потребителски аватар
Vladimorka
Контакти:

Мнение от Vladimorka » вт юни 21, 2005 11:26

42 е ОТГОВОРА!
Ако не знаеш защо ТОВА е ОТГОВОРА, по-добре се осведоми :-)
(хинт за Гугъл: 42 answer)

(не е заяждане :-) - щото знам, че тука сте малко чувствителни на тема заяждане :-)))

Малоум 2
Регистриран: пет яну 07, 2005 13:33

Мнение от Малоум 2 » вт юни 21, 2005 11:27

Ха, ..., кога?

Голям взрив не е имало!
Понятие "голям взрив" или това което се подразбира от него, нещо като начало на създаване на Вселена, съществува и в момента - всеки център на Галактика е място на "голям взрив". Е, не чак толкова голям!
Съществува непрестанно превръщане на материята (кръговрат) от полева във вещева форма и обратно. И всичко това е "върху" частиците на физическия вакуум.
Протяжността на Вселената - това което "съдържа" всичко наблюдаемо и ненаблюдаемо, просто определението за Вселена - е върху него.
В този смисъл, това което питаш и в клуб физика на дира, въпросът за формата на Вселената, трябва да се перефразира - какво е формата на "нещото" наречено физически вакуум?
Засега, това нещо е неподвижна (за нас!?!) безкрайна пространствена решетка от геометрични точки, в които са центрите на сдвоени вакуумни частици. С много малък размер (10^(-26) м), недостижим за вещевите обекти от които сме изградени и ние самите. Протон - 10^(-15) м.
И като такова - не е нужно да има и форма! Все едно да се питаме, каква е формата на Безкрайността?. Отговорът не е еднозначен и най-вече ... непроверим!!!
Вещеви обекти - елементарни частици: протон, неутрон, електрон и др. се образуват непрестанно върху физ. вакуум от промяна на собствените пулсиращи характеристики на неговите частици, с огромна честота (10^23 Hz за протон).
Собствените характеристики на вещевите - маса, заряд, спин и пр. се формират-определят от собствените пулсиращи характеристики на частиците на физ.вакуум - без част.на физ вакуум да си преместват центрите в тяхната си пространствена решетка. Само се "завъртват" около тях.
Преместват се "изменения- смущения, предизвикани от локални флуктуации" в тези характеристики и ние ги наричаме: когато не са затворени около център - фотони, когато са "затворени" около център - елементарни частици на вещева форма на материята.
Много дълго стана, затуй - спирам. :)

vvva4
Контакти:

Мнение от vvva4 » вт юни 21, 2005 12:14

Владиморка нещо не успях с това 42
бъди по-точен моля

Потребителски аватар
Zvezdichko
Регистриран: вт юни 07, 2005 09:58

Мнение от Zvezdichko » вт юни 21, 2005 12:22

And the Earth was without form and void. And darkness was upon the face of the deep. Така са разбирали предците ни създаването на света. Ние- по друг начин, но забележете - всичко опира малко или много до хипотези и теории. Няма единен отговор на въпроса. Теорията на относителността е неприложима в момента на Големия Взрив. Стивън Хокинг пък намира друго решение, което включва квантова механика, но не изключва и теорията на относителността. Въпреки това, всичко опира пак до хипотези и красиви математически уравнения. Започнем ли да ги съпоставяме с това, което наблюдаваме, настъпват противоречия, и ние донагласяме представите си за да паснат.

Потребителски аватар
Vladimorka
Контакти:

Мнение от Vladimorka » вт юни 21, 2005 12:36

The Ultimate Answer

Some time ago a group of hyper-intelligent pan dimensional beings decided to finally answer the great question of Life, The Universe and Everything.

To this end they built an incredibly powerful computer, Deep Thought. After the great computer programme had run (a very quick seven and a half million years) the answer was announced.

The Ultimate answer to Life, the Universe and Everything is...

(You're not going to like it...)

Is...

42

Още информация:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Answer ... Everything

Потребителски аватар
mishaikin
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 05:19
Контакти:

Мнение от mishaikin » вт юни 21, 2005 14:38

Космологията е област в която хората са абсолютно убедени за неща, които биват опровергавани след години :thumbsup:
Мишо
---
GSO 200/1000
EQ-6 mount + MCU Update (rajiva)
Nikon D50, Sigma 70-300 APO DG
Skywatcher 80/400, Philips SPC900NC
AtlasNova Astronomy Grade Green Laser Pointer, QHY5 1.3MP CMOS camera

--
"When it is dark enough,
you can see the stars ...."
Charles A. Beard

vvva4
Контакти:

Мнение от vvva4 » вт юни 21, 2005 21:25

Мишо ти нали си завършил физика?
Чукни едно ICQ

Dorian Gray
Регистриран: съб юни 18, 2005 23:39
Контакти:

Мнение от Dorian Gray » вт юни 21, 2005 23:01

Лично моето мнение е че ние сме в Матрицата(няма майтап). Аз вярвам в божествения произход на вселената и живота.

Относно какво точно е станало в началото отговора е много прост.
Времето е започнало да тече.
Преди е нямало време => нямало е движение. Как така нещо ще се движи като движението се характеризира с изминато разстояние за единица време в дадена посока. Че нали преди е нямало нищо. Тогава коя е отправната точка на движението? И как така без нищо от един път частиците(тия на вакуума, за които беше споменато по-горе) са почнали да се движат? Явно нещо или някой е дало тласък на времето, движението и следователно материята. Аз вярвам че това е бил...

И дори написаното по-горе да не е вярно, нали все пак тези вакуумни частици имат някакъв произход. Трябва да са от някъде и да са изградени от нещо. Неможе да са изградени от нищо нали? Ами пък те от какво са изградени???

Просто това е предела на софтуера в Матрицата. Ние като програми не сме проектирани да разбираме от хардуера на Матрицата в детайли.
Просто сме инсталирани на голямия компютър Вселена и имаме достъп само до определени софтуерни и хардуерни ресурси.

Ами представете си че вселената е само като един атом или атомно ядро на един много по-голям свят(да речем с 9х10^1000 пъти по-големи от вселената същества).

Пък идва и другия въпрос "след материята вакуума до къде се простира?". Е тука вече нямам никаква идея. А щом вселената ръсте значи се взема от вакуума, което означава че вакуума съществува, а щом съществува значи има предел. А след предела какво има? Не може да няма нищо, защото излиза че ние ще сме в центъра на нищото.

Ае стига толкова разсъждения, че така мога цяла вечер да дърдоря.

Потребителски аватар
Phoenix
Регистриран: нед авг 22, 2004 21:40
Контакти:

Мнение от Phoenix » ср юни 22, 2005 09:38

vvva4 написа:...Владиморка какво е 42?...
Знаеш ли Влади, аз току що си зададох друг въпрос за живота: колко ли хора пишещи в този форум не знаят какво е 42 - виж отговора на това наистина няма да ни хареса.

Потребителски аватар
rw
Регистриран: чет авг 19, 2004 20:30
Контакти:

Мнение от rw » ср юни 22, 2005 09:58

Phoenix написа:
vvva4 написа:...Владиморка какво е 42?...
Знаеш ли Влади, аз току що си зададох друг въпрос за живота: колко ли хора пишещи в този форум не знаят какво е 42 - виж отговора на това наистина няма да ни хареса.
Това наистина е тъжно...

vvva4
Контакти:

Мнение от vvva4 » ср юни 22, 2005 13:17

Ей хора това, че вие знаете какво е 42, не значи ,че и други трябва да го знаят.
Само едно 42 може да значи много неща.

Потребителски аватар
XWpic
Регистриран: пон апр 11, 2005 11:03
Контакти:

Мнение от XWpic » ср юни 22, 2005 23:17

:arrow: Нака сформираме секта 42!!! :arrow:
Equipped with his five senses,
man explores the universe around him
and calls the adventure Science.
Edwin P. Hubble

Mulder
Регистриран: вт май 17, 2005 01:01

Мнение от Mulder » чет юни 23, 2005 23:42

vvva4, нещо не искат да те светнат май за какво става въпрос, значи аз трябва да се намеся :lol: . Това е запомнящ се момент от "Пътеводител на галактическия стопаджия" на Адамс, която ти препоръчвам да прочетеш, има доста добри попадения в нея, ще си обясниш откъде идват доста популярни лафове от ежедневието, приятно четене :lol:

vvva4
Контакти:

Мнение от vvva4 » пет юни 24, 2005 07:25

Мерси

LFC
Регистриран: пон юли 18, 2005 00:47

Мнение от LFC » пон юли 18, 2005 00:53

vvva4 написа:Ей хора това, че вие знаете какво е 42, не значи ,че и други трябва да го знаят.
Само едно 42 може да значи много неща.
Хората ти отговориха какво е 42 - това е отговора на вечния въпрос - обаче отговора не е толкова съществен по-важен е самия въпрос :) а той определно не е този който ти си задал :D NHF

BTW форума в който си постнал темата се казва "ресторант на края на вслената" - интересно е че си избрал точно тук да постнеш въпроса си :)

vvva4
Контакти:

До LFC

Мнение от vvva4 » пон юли 18, 2005 09:56

Неразбрах какво мислиш по въпроса за ГВ

LFC
Регистриран: пон юли 18, 2005 00:47

Re: До LFC

Мнение от LFC » пон юли 18, 2005 23:22

vvva4 написа:Неразбрах какво мислиш по въпроса за ГВ
Според мен не е имало голям взрив!!! или поне ако е имало това не е било взрив във смисъла в който ний го разбираме просто в началото вслената е имала по малък размер или обем (ако можем да говорим за такива понятия изобщо) и от тогава до сега се разширява. Но това разширения може да не е предизвикано от взрив а от нещо съвсем друго

vvva4
Контакти:

Мнение от vvva4 » вт юли 19, 2005 15:19

Нещо съвсем друго като какво например?
По ICQто щети се изясни всичко или нищо.

pharaon
Регистриран: чет сеп 01, 2005 11:11
Контакти:

Re: До LFC

Мнение от pharaon » чет сеп 01, 2005 11:59

относно 42 ;)) това е от галактическия стопаджия ;)
Отностно големия зрив :) и според мен не го е имало :) според мен създаването на вселената хмм това е трудно нещо ! но иначе разширяването може би е движение на нещата не разширяване ;) само на нас земляните да ни се струва че всичко се отдалечава от нас а за най крайната вселна нещата да се приближават :) незнам имам си и аз едни интересни виждания :) както например, че цялата вселена е един протон от нещо по-голямо ;) знам ли...
... For One Better World ... with TCM

solon
Регистриран: пет фев 17, 2006 21:49

до pharaon

Мнение от solon » ср фев 22, 2006 21:46

Фараоне и моето мнение е същото. За по-малко вече знам (струните 3х10екс33), но за по голямото което съставляваме , просто незнам.
светлината е информация

pharaon
Регистриран: чет сеп 01, 2005 11:11
Контакти:

Re: до pharaon

Мнение от pharaon » ср фев 22, 2006 22:39

solon написа:Фараоне и моето мнение е същото. За по-малко вече знам (струните 3х10екс33), но за по голямото което съставляваме , просто незнам.
Именно, всичко е вапрос на мащаб. А почти винаги с еоказва редуване и повторение... т.е. винаги в големите спирали има по-малки пирали ;) и това е защото вси4ко се влияе от едни и съши принципи. Когато срещнеш няква новост... колкото по нагоре в мащаба вървиш, ще я срещаш отново и отново. Дори като се върнеш в мащабите към малките неща, там пък ще разбереш защо еди кое си прави еди какво си, а досега не си го разбирал ! Просто откриваш новия принцип... но енергията е принцип който влиае на вси4ко което сме срещали до сега ... гравитацията е енергия, силата която кара електроните да скачат от атом в атом е енергия и т.н.
... For One Better World ... with TCM

vvva4
Контакти:

Мнение от vvva4 » чет фев 23, 2006 16:03

Въпросът е : Какво е накарало всичката събрана материя на едно място да започне да се разширява, а това какво е вселената е друг въпрос

solon
Регистриран: пет фев 17, 2006 21:49

Познанието

Мнение от solon » чет фев 23, 2006 21:50

Познанието!!! Това е причината която движи света. Я ми кажи , ТИ защо всяка сутрин скачаш и хукваш на вън(на училище ;на игра ;на работа). Не е ли непреодолимата жажда за познание?
светлината е информация

Betelgeuse
Регистриран: чет авг 11, 2005 22:26
Контакти:

Мнение от Betelgeuse » съб фев 25, 2006 00:06

Предлагам групово да кажем че се предаваме и да чуем обяснението на vvva4.

А като стана дума за Пътеводителя, помните ли там текста за това колко е голяма Вселената. Изключително накефващо сравнение. Яко някой го намери, нека го постне.
Space is big. You just won't believe how vastly, hugely, mind-bogglingly big it is.

"...any scientist who couldn't explain to an eight-year old what he was doing is a charlatan."

Заключена
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение