Вакума-мит или реалност

произходът и гибелта на вселената, философски размисли, черните дупки, измеренията и други неща, за които си мислите че разбирате

Модератор: Phoenix

georgi2007
Регистриран: чет май 18, 2006 14:54

Вакума-мит или реалност

Мнение от georgi2007 » чет юни 08, 2006 13:51

Предлагам нова тема-Вакум!Незнам дали има такова направление в науката-затова предлагам име-Вакумлогия или Вакумология.Хората изучаващи Вакума ще наричам вакумисти.Какво знам за вакума?Какво казват хората за него?Вакума било едно нищо и току що формулираното име би се назвала нищология.Голям смях.Други хора казват че вакума бил нещо.Пак голям смях-нещология.Казвам личното си мнение-Вакума е третата форма на съществуване на материята-заедно с вещевата и полевата.Защо?Макар че Вакума не може да се пипне образно казано-свързан е с видимия свят-диелектрична и магнитна проницаемост във вакум и др.-тоест нищото проявава свойства на материя-(ПО ДЕЛАТА МУ ЩЕ ГО ПОЗНАЕМ).Строеж същност проявления-В следващия пост.

Relinquishmentor
Регистриран: пон май 22, 2006 16:30

Мнение от Relinquishmentor » чет юни 08, 2006 14:04

Вакуума е нещо, доколкото в него има нещо - било то частици или полета. При наличие на електромагнитно поле при дължини под Планковат непрекъснато се създават и анихилират двойки виртуални частица и античастица (безмислено, нали?) и се провявяват вантови флуктуации от принципа на Хайзенберг. Иначе вакуум без нищо в него Е нищо, каквото и да си мислят някои откачени езотерици. Но в реални условия чист вакуум не може да съществува, затова се казва, че вакуумът е физически - сиреч, че има нещо в него, което може да взаимодейства.

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 07:22
Контакти:

Мнение от bobo » чет юни 08, 2006 14:07

Георги, защо имам едно усещане, че с тия теми дето ги пускаш...

Хайде да не превръщаме форума в цирк.старидриймс.ком, м?

georgi2007

До Бобо

Мнение от georgi2007 » чет юни 08, 2006 15:20

Здравей Бобо!Ти си администратор-кажи ми моля как да слагам цитати в мое изложение.Колкото до пусканите от мен теми имаш право да ги спреш.Други ще ги задават.По въпросите и отговорите ще ги познаете.Човешкото любопитство е вечно макар и понякога да е нездраво.

georgi2007

До Реликвишментор

Мнение от georgi2007 » чет юни 08, 2006 15:36

Здравей Рели!Пишеш че Вакума е нещо ако има в него нещо и е нищо ако в него няма нищо.Казваш флуктоация,раждане на двойки частици-матирия и антиматерия.Къде по-точно?Кога?За колко време?Последствия от това ако го има.Причини за това?Значи тези частици се раждат заедно и умират заедно.Ако е така Вакума не "обеднява" ли ,но ако те се разделят преди да анхилират?Няма ли Вакума да си вземе взетото?Ами щом Вакума дава за кратко частици то и ще взима частици-макар и за кратко-ами ако е за по-дълго?На тези въпроси и аз ще се опитам да дам отговор.

Relinquishmentor

Re: До Реликвишментор

Мнение от Relinquishmentor » чет юни 08, 2006 16:26

georgi2007 написа:Здравей Рели!Пишеш че Вакума е нещо ако има в него нещо и е нищо ако в него няма нищо.Казваш флуктоация,раждане на двойки частици-матирия и антиматерия.Къде по-точно?Кога?За колко време?Последствия от това ако го има.Причини за това?Значи тези частици се раждат заедно и умират заедно.Ако е така Вакума не "обеднява" ли ,но ако те се разделят преди да анхилират?Няма ли Вакума да си вземе взетото?Ами щом Вакума дава за кратко частици то и ще взима частици-макар и за кратко-ами ако е за по-дълго?На тези въпроси и аз ще се опитам да дам отговор.

Виновен за тези неща е Хайзенберг ! :P
Не вакуума дава виртуалните частици, а полетата, които се намират в него. Съгласно повече от прочутата формула на Айнщайн от определено количество енергия в обем от вакуума може да се създаде двойка виртуални частици с точно определена маса, които, подгонени кой знае от какъв бяс, бързат да анихилират и да отдадат получената назаем енергия, запазвайки пълната енергия.

Relinquishmentor

Re: До Реликвишментор

Мнение от Relinquishmentor » чет юни 08, 2006 16:27

georgi2007 написа:Здравей Рели!Пишеш че Вакума е нещо ако има в него нещо и е нищо ако в него няма нищо.Казваш флуктоация,раждане на двойки частици-матирия и антиматерия.Къде по-точно?Кога?За колко време?Последствия от това ако го има.Причини за това?Значи тези частици се раждат заедно и умират заедно.Ако е така Вакума не "обеднява" ли ,но ако те се разделят преди да анхилират?Няма ли Вакума да си вземе взетото?Ами щом Вакума дава за кратко частици то и ще взима частици-макар и за кратко-ами ако е за по-дълго?На тези въпроси и аз ще се опитам да дам отговор. Защо става така никой не може да ти отговори.

Заключена
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение