Как мислите, че можем да стигнем до Proxima b?

открития в областта на астрономията и усвояването на космоса

Модератори: bobo, stalker

alfa015
Регистриран: нед ное 12, 2017 23:32

Как мислите, че можем да стигнем до Proxima b?

Мнение от alfa015 » нед ное 12, 2017 23:34

онзи ден прочетох, че системата Alpha Centauri може да има няколко екзопланета освен Proxima b .. така че потърсих информация за проекта Starshot и разбрах, че екипът е пуснал през юли 3.5 х 3.5 см сателит с тегло 4 грама .. това ме насърчава да вярвам, че проектът действително може да бъде постижим .. какво мислите? мислиш ли, че по-бързо ще се развие по-бързо междузвездната система за пътуване?

Реших да направя видео на тази вълнуваща тема и бих искал да я споделя с вас:

Честно казано не мога да чакам 44 години за получаване на първите изображения на Proxima b, щях да съм на 70 години. Трябва да има друг начин да стигнем по-рано.

bobo
Звезден маниак
Звезден маниак
Регистриран: ср авг 18, 2004 07:22
Контакти:

Re: Как мислите, че можем да стигнем до Proxima b?

Мнение от bobo » пон ное 13, 2017 14:36

Понеже горното мнение ми показва, че е с испанско IP, пуснато минути преди регистрацията на автора, а и е-мейла е малко съмнителен - отваряйте линка с внимание... поне докато авторът не ме опровергае.

Потребителски аватар
stalker
Регистриран: пет окт 05, 2007 22:35
Контакти:

Re: Как мислите, че можем да стигнем до Proxima b?

Мнение от stalker » пон ное 13, 2017 21:55

Спокойно :), окей са и темата, и видеото, а проектът Starshot действително е много любопитен. Но на мен ми се струва по-вероятно да видим снимка от повърхността на екзопланета, направена чрез гигантска интерферометрична мрежа от телескопи, отколкото от наш апарат, прелитащ около нея. С настоящето ни ниво на технологичен напредък това е като да преплаваш Тихия океан с надуваема лодка.

Отговори
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение