Parker Solar Probe

открития в областта на астрономията и усвояването на космоса

Модератори: bobo, stalker

Потребителски аватар
penko
Регистриран: ср юли 05, 2006 19:46
Контакти:

Parker Solar Probe

Мнение от penko » съб мар 10, 2018 21:16

"Това лято НАСА ще изстреля сондата "Parker Solar Probe" в безпрецедентен опит да достигне и изследва повърхността на Слънцето.

Агенцията има екстравагантно предложение – всеки, който желае, може да изпрати онлайн името си. То ще бъде записано на чип и поставено във вътрешността на сондата.

Според плановете на НАСА сондата ще прелети 7 пъти покрай Венера, за да прецизира орбитата си.

Апаратът ще премине 24 пъти през короната на Слънцето, като постепенно ще се доближи на 6 милиона km от повърхността му. Слънчевата радиация ще бъде 570 пъти по-висока отколкото радиацията в околоземната орбита.

Содата ще бъде оборудвана с инструменти за изучаване на магнитното поле и за измерване на плазмата и слънчевия вятър - потока от заредени частици, изхвърлян в Космоса от короната на Слънцето.

За да не изгори, сондата е снабдена с щит от въглероден композит, който би трябвало да издържи на температура почти 1500 градуса по Келвин.

Учените се надяват резултатите от мисията да дадат отговори на въпроси за физиката на звездите, които все още са загадка за тях.

http://parkersolarprobe.jhuapl.edu/The- ... me-to-Sun/"

Вече съм записан :D

Изображение
Bresser 150/750, БШР 80/800; Celestron AstroMaster 76/700;
Baader MPCC coma corrector
Bresser Exos-2GT;
Bresser 10х50;
Pentacon 4/200; Carenar 2.8/135; Canon EF-S 18-55/3.5-5.6 III; Teleconverter 2x;
Canon 100D.

Потребителски аватар
Synergon
Регистриран: пон авг 12, 2013 11:20

Re: Parker Solar Probe

Мнение от Synergon » нед мар 11, 2018 11:47

Здравей,
и Аз снощи го прочетох някъде същото и се записах.
Лека.
...Space is infinite - your back seat isn't. [-X

Успехът също е вид изпитание !

Video Astronomy System:
Gauss 150 mm F/5 Alt-Az Go To
ZWO ASI224MC USB 3.0
ZWO IR/UV Cut Filter
Focal Reducer 0.6x
Barlow 2.3x

cezar
Регистриран: съб дек 06, 2008 16:53

Re: Parker Solar Probe

Мнение от cezar » нед мар 11, 2018 15:24

Би било редно да се пише 1500 Келвина а не градуса по Келвин ...
Иначе мисията е следена с голям интерес, като аз за разлика от друг път съм в редиците на скептиците, а начинанието си заслужава повече от много други, защото иочаквам да се докаже наличие на повече метални частици от очакваното, което е свързано с някои абсурди на сегашните схващания за произхода на звездите и ще се постави начало на серия по-сериозни и по конкретни научни проекти! Но има едно голямо НО, само ако мисията е успешна,
Нещо ме кара да мисля, че наред с високите температури.., слънцето има и екстремално бърза пулсираща гравитация, която е фактор за запазване на младата възраст на звездите и по точно пулверизира металните астероиди и обекти ... но това става много по-бързо от събитията в микровълновата фурна примерно ... Използването на метали в апаратурата за анализ би било скептичната нотка ...
Здравейте !
Искам най-отговорно да попитам, след като всички исторически източници сочат , че потомък на Европа е гръцкия цар, а аз съм доказан негов потомък ! Мен някой питал ли ме е дали да се представя от мое име ? И не смятате ли това за върха на беззаконието ?
Вселената ще съществува докато енергията изчерпа всички възможни форми и мащаби !

Отговори