Продавам монтировка Celestron CG5-GT  [приключена]

покупко-продажби

Модератори: bobo, Yoddha

Потребителски аватар
Acho
Регистриран: съб май 12, 2018 22:10

Продавам монтировка Celestron CG5-GT  [приключена]

Мнение от Acho » ср сеп 04, 2019 16:55

Здравейте, продавам сегашната си екваториална монтировка поради закупуването на нова. Чудесна възможност за някого да навлезе в дълбоките води на астрофотографията без да инвестира голяма сума пари в най-важната част от оборудването - монтировката.
Втори собственик съм и смятам че за годините състоянието й е приемливо, има козметични забележки по корпуса, но нищо значително, както се вижда от снимките.

Технически е напълно изправна, с недостатъците известни за този модел - значителен backlash в оста на деклинацията (който би могъл да се регулира, но е извън моите технически възможности затова не съм рискувал да я разваля) и периодична грешка от около 30 дъгови секунди, но със сравнително добър капацитет за инструменти до 15 кг (визуално).

Ползвал съм я както за визуални наблюдения с C8 на 2032мм фокусно, така и за астрофотография с къс рефрактор на 600мм и гидиране, достигайки експозиции до 5 мин без проблем, както се вижда на снимки правени от мен с тази система. Предполагам ако небето позволява биха могли да се направят и по-дълги, но не съм тествал до сега.

Към монтировката е включена триногата, която е със солидни разтегаеми 2" крака, ръчният NexStar GoTo контролер (с firmware 4.21 и над 40 000 вградени обекта) , захранващ кабел 220V, захранващ 12V с накрайник за кола, кабел за контрол от компютър (5м), polarscope, инструкции и всичко, което се вижда на снимките ако съм пропуснал да го напиша тук.
Намира се в София, където може да се види на място или е възможно да се прати с куриер по избор на сметка на купувача.

Цена за всичко - 650лв.

Снимки:
https://imgur.com/a/Xo4iOd5
Sky-Watcher Evostar 80ED DS-Pro + x0.85 ff
Celestron CG5-GT
Canon 1000D (full spectrum mod)
50mm guide scope + ZWO asi120mm mini
Antares 1.25" W-70 окуляри
Antares 80A, 23A, 12 и 25 филтри, Baader UHC-S, Svbony UV/IR cut filter 2''+1.25"

https://www.astrobin.com/users/Acho/

Потребителски аватар
grozmaistor
Регистриран: пет мар 21, 2014 18:54
Контакти:

Re: Продавам монтировка Celestron CG5-GT

Мнение от grozmaistor » пон сеп 09, 2019 14:05

Писах Ви на лични.

Изпратено с помощта на Tapatalk

SkyWatcher AR120x1000, EQ5 motorized with custom ST4 port + Arduino semi-GoTo
Baader Planetarium UHC-S
TS 10x50 WP