Големи телескопи(150,200,252) с или без монтировка,може GoTo  [приключена]

покупко-продажби

Модератори: bobo, Yoddha

Astrobub
Регистриран: пон яну 23, 2006 15:44

Re: Големи телескопи(150,200,252) с или без монтировка,може

Мнение от Astrobub » съб дек 23, 2017 18:43

Как даде 200 лв. човече, бива ли да си толкова неориентиран ценово. Дори да бяха като нови, тез боклучки не струват повече от 80 лв. За 200 лв. можеше да си вземеш тръба с класи над това. А после и нормална монтировка. Връщай му чарковете и си вземете нужните поуки и двамата. И не губи вяра в хората тук, 99 % са много свестни.
Skywatcher Explorer 130 PDS
Skywatcher 70/500
Vixen Super Polaris

axxxelll
Регистриран: чет дек 21, 2017 15:03

Мнение от axxxelll » съб дек 23, 2017 18:57

Astrobub написа:Как даде 200 лв. човече, бива ли да си толкова неориентиран ценово. Дори да бяха като нови, тез боклучки не струват повече от 80 лв. За 200 лв. можеше да си вземеш тръба с класи над това. А после и нормална монтировка. Връщай му чарковете и си вземете нужните поуки и двамата. И не губи вяра в хората тук, 99 % са много свестни.
Ч

Че аз казах че съм неориентиран и незапознат и нямах и много време да разучавам нещата и исках само да направя подарък. Доверих се на този сайт, по-скоро/а не на определен потребител/, защото в OLX имаше много по-изгодни обяви, но исках да е уж от проверен човек, какъвто разчитах да е потрбител на специализиран сайт.

Тихомир
Регистриран: пет май 19, 2017 11:06

Мнение от Тихомир » съб дек 23, 2017 19:36

Понеже следя темите на Тед от доста отдавна всички знаем Тед колко телескопи е продал и аксесоари само това ще кажа Желая Весели Празници НА ВСИЧКИ от този пост ! и нека спрем със глупавите коментари и човека да си продава астро аксесоарите защото както каза колеата Цецо каде тук има магазин и колко ще струва нека се замислим ? ;) :)

axxxelll

Мнение от axxxelll » съб дек 23, 2017 19:51

Тихомир написа:Понеже следя темите на Тед от доста отдавна всички знаем Тед колко телескопи е продал и аксесоари само това ще кажа Желая Весели Празници НА ВСИЧКИ от този пост ! и нека спрем със глупавите коментари и човека да си продава астро аксесоарите защото както каза колеата Цецо каде тук има магазин и колко ще струва нека се замислим ? ;) :)
Не знам колко ще струва това което продава Тед в някой магазин като ново , но аз това което Тед ми е продал за 200 лева го предлагам за 100. И нямам нито една оферта за момента, но чакам де. Ако не получа оферта за тази намалена наполовина цена, значи излиза че тоя така ме е прецакал че не знам дали е добре да си продава тук нещата. Или ме е прецакал, може би, защото тогава не съм бил потребител на форума? А "колегата" Тед, за да не иска да си вземе нещата обратно дори на половин цена, предполагам че е зарит с подобни боклуци, които хора подобно на мен във времето ще получат.

ceco_bet
Регистриран: ср мар 17, 2010 02:50

Мнение от ceco_bet » съб дек 23, 2017 20:48

Човече не се ядосвай.Ще се опитам да ти обясня защо не получаваш оферти.Представи си че телескопът ти е нещо като Голф при колите.Значи как ще продадеш Голф на хора които карат Поршета и Ферарита....дано разбра какво имам предвид.

Потребителски аватар
Synergon
Регистриран: пон авг 12, 2013 11:20

Мнение от Synergon » съб дек 23, 2017 21:11

Axxxxelll,
Вземи един е такъв нютон или подобен 76/700 :
https://www.olx.bg/ad/teleskop-f70076-I ... a;promoted
https://www.olx.bg/ad/astronomicheski-t ... bb307f7eaf
С детето с такъв сме наблюдавали, после го дадох на брат ми.
За тия пари 105 - 110 лв. е идеален като цена.
Оригиналния комплекта е с три окуляра и 1,5х леща за прав образ.
Лесен е за ползване.
Лека.
...Space is infinite - your back seat isn't. [-X

Успехът също е вид изпитание !

Video Astronomy System:
Gauss 150 mm F/5 Alt-Az Go To
ZWO ASI224MC USB 3.0
ZWO IR/UV Cut Filter
Focal Reducer 0.6x
Barlow 2.3x

axxxelll

Мнение от axxxelll » съб дек 23, 2017 21:17

ceco_bet написа:Човече не се ядосвай.Ще се опитам да ти обясня защо не получаваш оферти.Представи си че телескопът ти е нещо като Голф при колите.Значи как ще продадеш Голф на хора които карат Поршета и Ферарита....дано разбра какво имам предвид.
На мен това ми е ясно. Но нали виждам, че в сайта има и търговци. Не е ли достатъчна печалба от 100 процента на нещо което продаваш. Ето връщам му го/на потребителя Тед/ на половин цена. Ако всичко е читаво да го вземе с печалба от 100 лева, което е и 100 процента от стойността му и да го пусне пак за 200/да не говорим че той беше го обявил 240лв -40 от които той сам си намали-тва относно темата за пазаренето, което не ми се коментира даже, че и там е цял филм/ и като смята че е нормална цена, значи няма да има проблем да го продаде пак. Аз още в момента в който вкъщи го разгледах подробно ми стана ясно че ако реша да го продавам това нещо/ в случай че сина ми не се запали/ мога да го продам само с измама на цена близка до тази на която съм го взел иначе няма да му взема и 20 лева. И тъй като не съм измамник и никога няма да го пусна за продажба без да кажа истинските неща ми стана ясно че съм загубил 200 лева е така. Не ме е яд за парите, а по-скоро че се вързах на измамник с отработени действия/имам в предвид спирането да отговаря на телефона в момента в който получи смс че парите са по сметката му/ . Да не говорим че се бяхме разбрали да ми прати до една седмица на цена от 20 лева устройство за обръщане на образа за гледане на неща на земята и това беше част от сделката за покупка и на телескопа. Аз разбрах че тоя вече никога няма да ми вдигне камо ли да си изпълни остатъка от сделката.

axxxelll

Мнение от axxxelll » съб дек 23, 2017 21:24

Synergon написа:Axxxxelll,
Лесен е за ползване.
Лека.
Благодаря!
Аз тъй като прочетох някой неща във форума и така покрай идеята да купя нещо на детето ще стане така, че аз ще се запаля. Вече на спокойствие ще прочета повече неща във форума и не само във форума и след време ще си купя нещо за което ще имам повече информация и ще знам за какво точно ще мога да го ползвам и какво да очаквам. Ще следя и астропазара и се надявам когато имам вече поне някаква начална база информация за астрономията/защото аз почвам от нула/ да излезе нещо и за мен.

Потребителски аватар
Synergon
Регистриран: пон авг 12, 2013 11:20

Мнение от Synergon » съб дек 23, 2017 21:34

axxxelll написа:
Лесен е за ползване.
Лека.
Благодаря!
Аз тъй като прочетох някой неща във форума и така покрай идеята да купя нещо на детето ще стане така, че аз ще се запаля. Вече на спокойствие ще прочета повече неща във форума и не само във форума и след време ще си купя нещо за което ще имам повече информация и ще знам за какво точно ще мога да го ползвам и какво да очаквам. Ще следя и астропазара и се надявам когато имам вече поне някаква начална база информация за астрономията/защото аз почвам от нула/ да излезе нещо и за мен.
Моля,
може да ме питаш за каквото се сетиш за астрономия, както и колегите от форума.
Имам и разни книжки и файлчета електронен формат за начинаещи астрономи полезни.
Лека.
...Space is infinite - your back seat isn't. [-X

Успехът също е вид изпитание !

Video Astronomy System:
Gauss 150 mm F/5 Alt-Az Go To
ZWO ASI224MC USB 3.0
ZWO IR/UV Cut Filter
Focal Reducer 0.6x
Barlow 2.3x

axxxelll

Мнение от axxxelll » съб дек 23, 2017 21:42

Synergon написа:
axxxelll написа:
Лесен е за ползване.
Лека.
Благодаря!
Моля,
може да ме питаш за каквото се сетиш за астрономия, както и колегите от форума.
Имам и разни книжки и файлчета електронен формат за начинаещи астрономи полезни.
Лека.
Ще се възползвам :) Лека.

Потребителски аватар
magi208
Регистриран: вт фев 24, 2015 17:34

Мнение от magi208 » съб дек 23, 2017 22:39

От прочетеното до тук заставам на страната на axxxelll .
Човека влиза в специализиран форум и се доверява на преценката на колега от форума .
Спомнете си какво сте разбирали от огледи на телескопи , когато сте си купували първият телескоп .
И защо е нужно да разбира ? Купува си еди кой си модел на реномирана марка описан от продавача "като нов".

Всички знаят , че съм спирала 2 неща от продажба , защото при по-внимателен оглед съм откривала проблем в това , което продавам !!!

Строшен пръстен на монтировката , залепен с тиксо ? А стига де !
Като нямаш пръстен като за този телескоп казваш нямам и толкова .

Изхода от тази ситуация е връщане на стоката и възстановяване на всички направени от купувача разходи по доставката .
Аз на мястото на Тед бих отговорила така още с първият си опровержителен пост и тази дискусия нямаше да я има изобщо .
Целестрон 280 F/10 Шмидт-Касегрен
Целестрон 150 F/5 Рефрактор

Венци66
Регистриран: чет юли 26, 2012 11:59

Мнение от Венци66 » съб дек 23, 2017 22:53

Тръбата е пусната -За донаправяне!!Така че е безмисленно да гадаем точно какво са се разбрали продавач-купувач!!!

Потребителски аватар
magi208
Регистриран: вт фев 24, 2015 17:34

Мнение от magi208 » съб дек 23, 2017 23:16

Венци66 написа:Тръбата е пусната -За донаправяне!!Така че е безмисленно да гадаем точно какво са се разбрали продавач-купувач!!!
О не Венци !
Не четеш ли или целенасочено изопачаваш фактите за да защитиш Тед ?
Обявата е тази :

MEADE 90/800, като нов -сребрист металик . Бие много рефлектори и Макове, имащи близка и дори по-голяма апертура. Основно с него гледам звезди, купове, и красоти, защото е мобилен, компактен, и прецизен. Това е един от най-сполучливите рефрактори на Mead. Защо? F8.8 дава достатъчно чиста картина откъм хроматична аберация и достатъчни увеличения, дане говорим за голямото зрително поле и светлосила. А е лек и мобилен, няма 2 кила. Готов съм да го дам още по-евтино по празниците, само за 175лв тубата .

Това е онзи "като нов" не този от 85 лв за "донаправяне "
Целестрон 280 F/10 Шмидт-Касегрен
Целестрон 150 F/5 Рефрактор

Венци66
Регистриран: чет юли 26, 2012 11:59

Мнение от Венци66 » съб дек 23, 2017 23:22

Май вие маги четете избирателно -кой ще ви дада тръба за 175лв плюс статив плюс 3 околяра за 200лв!!!!

vega17
Регистриран: вт окт 18, 2016 18:32

Мнение от vega17 » съб дек 23, 2017 23:25

ceco_bet написа:Човече не се ядосвай.Ще се опитам да ти обясня защо не получаваш оферти.Представи си че телескопът ти е нещо като Голф при колите.Значи как ще продадеш Голф на хора които карат Поршета и Ферарита....дано разбра какво имам предвид.
Ceco_bet, защо говориш на човека по такъв начин.
Едно е да си купиш Голф и няма нищо лошо в това.
Съвсем друго е да си купиш счупен Голф, омотан с изолирбанд....дано разбра какво имам предвид.

Човекът добре се е ориентирал:
Рефрактор с марка "MEADE" и апертура 90 мм. е особенно подходящ за първа кола.
И перфектен подарък за дете за коледа!
Въпросът е какво му е изпратил въпросният продавач.

Припомням оригиналният текст на обявата на потребителя "Тед".

"2) MEADE 90/800, като нов -сребрист металик . Бие много рефлектори и Макове, имащи близка и дори по-голяма апертура. Основно с него гледам звезди, купове, и красоти, защото е мобилен, компактен, и прецизен. Това е един от най-сполучливите рефрактори на Mead. Защо? F8.8 дава достатъчно чиста картина откъм хроматична аберация и достатъчни увеличения, дане говорим за голямото зрително поле и светлосила. А е лек и мобилен, няма 2 кила. Готов съм да го дам още по-евтино по празниците, само за 175лв тубата"

И под текста има снимка на почти нов телескоп, отговарящ на горното описание.
Аз лично бих се хванал на тази въдица.
Какви съмнения могат да останат след такова описание и такава снимка.

Забележете, в обявата се съобщава, че това е едва ли не основният му телескоп.
Голфът, колата за ежедневна употреба на астроном-любител, каращ поршета и ферарита???

Но потребителят "Тед" има и още една позиция за продан, цитирам отново:

"4) Същия 90/800, но само тръбата -сребрист металик - и обектива (перфектен, измит), подвижната част на фокусера липсва, така че го давам като тръба за донаправяне - може да се сложи фокусер, и ще стане убиец. Външно няма особени забележки, разбира се, не е нов, но повтарям, обективът е перфектен. Давам го за 85 лв."

Отново излиза въпросът: какво му е изпратил въпросният продавач.
От какво какво и как е сглобил и разглобил?
Няма как да се прецени коя от двете тръби е изпратена.
На снимките, които ни е изпратил Axxxxelll виждаме старо фокусировъчно устройство, омотано с изолирбанд.

Axxxxelll, може да се окаже, че тръбата, която е дошла при теб не е за изхвърляне.
Възможно е въпросният "Тед" да ти е изпратил тръба от позиция за продан 4., като й е сложил бог знае какъв фокусер.
Но омотаването с изолирбанд там е недопустимо по принцип.
Задължително е трябвало предварително да ти каже за това.
Определено липсва диагоналът, показан на снимката.
За мотировката, омотана също с изолирбанд - не мога да преценя от твоята снимка,
но ако е счупена значи е редно продавачът най-малкото или да ти изпрати здрава такава или да ти върне парите.
Все едно, едва ли ще се разбере цялата истина.
Има силно неетично поведение от страна на потребител от форума.

axxxelll

Мнение от axxxelll » съб дек 23, 2017 23:56

magi208 написа:
Венци66 написа:Тръбата е пусната -За донаправяне!!Така че е безмисленно да гадаем точно какво са се разбрали продавач-купувач!!!
О не Венци !
Не четеш ли или целенасочено изопачаваш фактите за да защитиш Тед ?
Обявата е тази :

MEADE 90/800, като нов -сребрист металик . Бие много рефлектори и Макове, имащи близка и дори по-голяма апертура. Основно с него гледам звезди, купове, и красоти, защото е мобилен, компактен, и прецизен. Това е един от най-сполучливите рефрактори на Mead. Защо? F8.8 дава достатъчно чиста картина откъм хроматична аберация и достатъчни увеличения, дане говорим за голямото зрително поле и светлосила. А е лек и мобилен, няма 2 кила. Готов съм да го дам още по-евтино по празниците, само за 175лв тубата .

Това е онзи "като нов" не този от 85 лв за "донаправяне "
Маги благодаря ти много-точно това е обявата! Аз се опитах да я намеря и не успях-ти не знам къде я видя но е точно това. Така че мисля че на всички им стана ясно вече

axxxelll

Мнение от axxxelll » нед дек 24, 2017 00:04

vega17 написа:
Съвсем друго е да си купиш счупен Голф, омотан с изолирбанд....дано разбра какво имам предвид.

"2) MEADE 90/800, като нов -сребрист металик . Бие много рефлектори и Макове, имащи близка и дори по-голяма апертура. Основно с него гледам звезди, купове, и красоти, защото е мобилен, компактен, и прецизен. Това е един от най-сполучливите рефрактори на Mead. Защо? F8.8 дава достатъчно чиста картина откъм хроматична аберация и достатъчни увеличения, дане говорим за голямото зрително поле и светлосила. А е лек и мобилен, няма 2 кила. Готов съм да го дам още по-евтино по празниците, само за 175лв тубата"

Голфът, колата за ежедневна употреба на астроном-любител, каращ поршета и ферарита???

"4) Същия 90/800, но само тръбата -сребрист металик - и обектива (перфектен, измит), подвижната част на фокусера липсва, така че го давам като тръба за донаправяне - може да се сложи фокусер, и ще стане убиец. Външно няма особени забележки, разбира се, не е нов, но повтарям, обективът е перфектен. Давам го за 85 лв."

На снимките, които ни е изпратил Axxxxelll виждаме старо фокусировъчно устройство, омотано с изолирбанд.

Axxxxelll, може да се окаже, че тръбата, която е дошла при теб не е за изхвърляне.
Възможно е въпросният "Тед" да ти е изпратил тръба от позиция за продан 4., като й е сложил бог знае какъв фокусер.
За мотировката, омотана също с изолирбанд - не мога да преценя от твоята снимка,
но ако е счупена значи е редно продавачът най-малкото или да ти изпрати здрава такава или да ти върне парите.

Изпрати ми точно тази тръба която ти цитираш -сребристия металик- и то се вижда от снимките качени от Astrobub по-горе в темата. Но дали е махнал от нея фокусера/ако това се нарича частта на която се закрепва окуляра/преди да ми го прати и е сложил това което аз получих обвито с изолирбанд, това само тед може да каже. Но се радвам че сте намерили оригиналната обява и от там се вижда че той ми продава телескоп като нов и това за липсващия диагонал дето уж ми го бил съобщил са пълни глупости

axxxelll

Мнение от axxxelll » нед дек 24, 2017 00:16

vega17 написа:

Аз се обадих на потребителя тед за телескопа от позиция 2 . Няма как за подарък и още повече и като не разбирам да взема нещо да го оправям. Той без да съм питал ми каза че и да искам телескопа от позиция 4 вече бил продадени и аз пак му упоменах че ми трябва телескоп като нов. И той ми е пратил тръбата от позиция 2 - а именно сивия металик. Сега обаче като чета обявата и за двата телескопа вече всичко ми светва - ми той е имал една подвижна част за фокусер за двата телескопа и е решил като не съм потребител на сайта да ми прати телескоп без подвижна част на фокусера-най-вероятно е извадил фокусера от телескопа от позиция 2 и намотал на негово място с изолирбанд това което аз получих !!!!!! и с тази фалшива монтировка която ако погледнете снимките /двете части които се виждат -пластмасата и металната се държат само от изолирабанд/ И затва нещо 200 лева !!! малеее евала Тед -чак сега ми светна какво си направил

axxxelll

Мнение от axxxelll » нед дек 24, 2017 02:40

Всъщност след като прегледах и другата му обява/тази която е най-близка по време на текущата/, където вече видях снимката, заради която поръчах телескопа, става ясно че аз съм поръчал телескопа от позиция 2/сребристия металик за 175 лв/ а той ми е пратил телескопа от позиция 4 /тръба за дооправяне за 85 лв/и който го няма никъде на снимка. Този телескоп си е бил без диагонал, той след като е решил да ме измами и да ми го прати е лепнал там нещо с изолирбанда, за да може да се сложи окуляр и е пуснал пратката, явно имайки достатъчно опит с начинаещите които много трудно ще се ориентират кое какво е. Това е-пратил ми е тръбата обявена като за донаправяне и за която ми каза без да ме е интересувало че вече била продадена-е как няма да е -като аз съм бил купувача :D . И сега телескопа който аз поръчах си се продава пак в съседната негова обява. Кой знае колко ли тръби за дооправяне е продал с тази снимка на този иначе явно запазен телескоп който се съмнявам дали въобще го и има в наличност.

Тед
Регистриран: пет юли 07, 2017 19:32

Мнение от Тед » нед дек 24, 2017 06:15

You win
Сбогом

ceco_bet
Регистриран: ср мар 17, 2010 02:50

Мнение от ceco_bet » нед дек 24, 2017 11:13

Не съм казвал че телескопчето ( като модел) е лошо.Има в предвид че редовните потребители на сайта вече имаме доста по сериозни телескопи и затова не получава оферти човекът.дано разбра...но явно не.

vega17
Регистриран: вт окт 18, 2016 18:32

Мнение от vega17 » нед дек 24, 2017 11:57

ceco_bet написа:Ceco_bet, защо говориш на човека по такъв начин.

Не съм казвал че телескопчето ( като модел) е лошо.Има в предвид че редовните потребители на сайта вече имаме доста по сериозни телескопи и затова не получава оферти човекът.дано разбра...но явно не.
Имайте си ги, щом сте редовни.
Въпросът не е в това какво вие имате.
И не е важно какво аз съм разбрал.
Въпросът е защо се стига дотам на колегата Аксел да му се налага да взима емоционално решение да продава новозакупена стока на половин цена.

axxxelll

Мнение от axxxelll » нед дек 24, 2017 12:10

Тед написа:You win
Сбогом
Дори и да изчезнеш от този сайт предполагам, че ще продължиш да мамиш в другите в които имаш обяви и в които за съжаление, няма никакъв контрол. Но поне няма да те има в специализиран сайт като този. Понеже знам че там където сглобяваш чаркълъците имаш и колега -чух ви как обсъждате неща за "твоя" уж телескоп, който ми продаваш и той взимаше дейно участие точно за този "твой" уж телескоп, та се надявам сега да не се появи той вместо теб тук.

axxxelll

Мнение от axxxelll » нед дек 24, 2017 12:13

Тед написа:You win
Сбогом
Готов си да изчезнеш от тук, вместо да си вземеш боклука на половин цена, а някои потребители мислеха, че ще върнеш цялата сума даже. Аз бях наясно че няма да стане. Сбогом измамнико!

Потребителски аватар
mitkog87
Регистриран: нед юни 19, 2016 20:58
Контакти:

Мнение от mitkog87 » нед дек 24, 2017 12:16

Здравейте!
Бих искал и аз да изкажа своето мнение по въпроса, като още в началото ще отбележа, че не съм имал каквото и да е вземане-даване нито с "Тед", нито с "axxxelll"!

Както вече споменах, не съм купувал нищо от въпросния "Тед", но съм преглеждал всичките му обяви! Това, което ми направи впечатление още от самото начало, е че всичко, което пише е написано по доста ТЪРГОВСКИ начин и бих казал, в повечето случаи е и доста пресилено! Другото показателно нещо, е това, че публикува само и единствено в секцията "астропазар"! Лично за мен, това показва, че потребителя, е в този иначе прекрасен форум, само с една цел, а именно покупко-продажба (може да се тълкува и цел печалба)!

Мисля си, че "Axxxelll" e трябвало да провери какво точно му е било изпратено и при най-малкото съмнение, просто да върне пратката още в куриерската фирма! От тук нататък, при положение, че непосредствено след това се установява, че нещата не са така катко би трябвало да са, си мисля, че би било най-редно да се върнат за сметка на куповача, а съответно продавача да върне сумата за покупката! Всичко друго говори за некоректно и неетично поведение от страна на "Тед"! Поведение, което смятам, че не трябва да се толеририа!

В този форум има много добри и коректни хора, които разбират от любителска астрономия, че и не само любителска! Аз самия съм се учил и съм приемал съвети от доста хора тук, както и съм купувал от някои от тях и винаги съм оставал доволен! Няма да ги изреждам, за да не пропусна някой, а и защото съм сигурен, че има и много други като тях! В този ред на мисли...дали да не отворим една тема, в която да се изказват мнения и впечатления след покупко-продажба, както и да се публикуват потребителските имена на съмнителни потребители (нещо като черен списък)!? Това е само предложение от мен, но ще ми е интересно да видя и вашето мнение по въпроса!

Пожелавам весели празници на всички!
Telescope: Skywatcher 200 PDS f5
Mount: NEQ6 Pro SynScan GoTo EQMOD
Eyepieces: SkyWatcher LET 25mm, SkyWatcher LET 2'' 28mm, BST Starguider ED 5mm, MEADE 5000 HD-60 6.5mm,
Baader Hyperion 8mm, 17mm + fine tuning rings
2.5x APO Barlow - Revelation Astro, 2x Barlow, Baader MPCC, 2" HOTECH SCA crosshair laser collimator.
Filters:1.25" color filter - #12, #23A, #56, #80A, Baader UV/IR-Cut/ L Filter 1.25", Meade Series 4000 Filter: ND96 1.25", Crystalview Moon Filter 1.25"

Cameras: Canon EOS 600D (unmodified), ZWO ASI224MC (+self made peltier cooler - Delta T: 12°C below ambient)

axxxelll

Мнение от axxxelll » нед дек 24, 2017 13:25

vega17 написа:
ceco_bet написа:Ceco_bet, защо говориш на човека по такъв начин.

Имайте си ги, щом сте редовни.
Въпросът не е в това какво вие имате.
И не е важно какво аз съм разбрал.
Въпросът е защо се стига дотам на колегата Аксел да му се налага да взима емоционално решение да продава новозакупена стока на половин цена.

Решението ми не е емоционално, а прагматично. Виждам, че съм взел нещо без стойност. Без стойност за мен. Може би някой който разбира от телескопи и ремонта им да му бъде от полза. Опитвам се да си върна половината от парите. Описано е всичко подробно в темата какво точно се продава и има и снимки. Обявата е сериозна за продажбата, а не емоционална. Ако някой го интересува нещо допълнително по нещата да пита.

Заключена
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение