Продадени:Разпродажба всичко: Skywatcher200p, EQ5 go-to и тн

покупко-продажби

Модератори: bobo, Yoddha

Потребителски аватар
exoexo
Регистриран: пон мар 09, 2009 10:42

Продадени:Разпродажба всичко: Skywatcher200p, EQ5 go-to и тн

Мнение от exoexo » ср май 11, 2016 20:23

Здравейте,

Налага се да се разделя с астро техниката си. В момента много бързам, но не мога да отлагам. Преди да замина след малко искам да пусна набързо списък с което се сетя. Извинявам се че няма да е подробен (поне засега) и добре описани, както и няма да слагам цени, не съм гледал кое колко е още и нямам време. Звъните ми на тел 0888628903 и казвате кое и какво предлагате и ще се договорим. Ако не се продадат така като се върна ще пиша по-подробни описания, линкове и дам и цени да се ориентирате.

1. ПРОДАДЕН. SkyWatcher Explorer 200P Black Diamond. С чисто ново главно огледало! Само веднъж е ползвано новото. Самия телескоп е запазен, почти без следи от употреба.

2. ПРОДАДЕНА: Отделно или в комплект с горния телескоп - EQ5 SynScan Go-To мнтировка. Нормални следи от пренасянията по боята. Без забележки. Бонус - допълнителен удължен лост и допълнителни олекотени тежести.

3. ПРОДАДЕН: SkyWatcher StarTraveler 80 OTA (тръба без стойка) - гидиращ или малък телескоп, ползвал съм го нонстоп за снимане на Слънцето.

4.ПРОДАДЕН TeleVue Powermate 5x 1,25". Перфектен за голямо увеличение, при камера става до 7,5х. Като нов.

5.ПРОДАДЕН: Hyperion 17mm окуляр - 2" / 1,25". Ползван 2-3 пъти, като нов.

6. ПРОДАДЕНА. Meade DSI III Pro - черно/бяла камера, про-версията (запознатите знаят защо B/W) + LRGB филтри.

7. Astrolumina (QHY) Alccd5 черно/бяла гид/планетрана камера.

Има разни други неща, като T2 пръстен за Canon и други дреболии, но не мога да си спомня ... ако нещо си заслужава ще видя друг път. Но питайте по тел дали имам ако нещо дребно ви трябва - много вероятно е да го имам.

Съжалявам че няма цени обявени, дано не е в разрез с правилата. Звънете, давайте оферти ... А ако мога по-натам ще сложа цени.

Поздрави на всички! На старите с които сме ходили по сбирки ... ех, хубави времена бяха.

Георги
Последна промяна от exoexo на чет май 12, 2016 20:06, променено общо 3 пъти.
<

Потребителски аватар
exoexo

Re: Разпродажба всичко: Skywatcher200p, EQ5 go-to, DSI 3Pro

Мнение от exoexo » чет май 12, 2016 14:59

Оборудването бързо намалява, явно цените са хубави и лесно ги договаряме ;) Няма да съжалявате за техниката. Остават прекрасни неща! Телескопа е с чисто ново огледало, не е ваден дори с него, перфектен като цяло, а за Хипериона окуляра и Паурмейта думи нямам. Ползвани няколко оити, все едно от магазина ги вземате. Имам и някакви филтри ... OIII, Calcium ... питайте по тел ще проверявам в сърковищницата.
<

Потребителски аватар
exoexo

Мнение от exoexo » чет май 12, 2016 20:10

Остана само

7. Astrolumina (QHY) Alccd5 черно/бяла гид/планетрана камера ... 150лв и е ваша.
(точно тествах - работи под win 8.1 - виж най-долу)

Няма да съжалявате. Страшно съм доволен от планетарните й снимки как работи. Опитах да прикача една от телефона
o_1259428276_Stadius950.jpg
7500мм (1000мм SkyWatcher 200P * TeleVue 5x, който при CCD става 7,5х)

Изображение
15 000 мм (1000мм SkyWatcher 200P * TeleVue 5x, който при CCD става 7,5х * 2x Барлоу). Това е огромно увеличение за атмосферата в града. И все пак камерата се справи и видими са ясно кратери под 2км, като маркираните са под 1км диаметър !!!

Имах съмнения дали камерата ще работи с win7/8/10, Понеже аз съм я ползвал само на лаптоп с winXP. Е с драйверите от диска не тръгна ... но за късмет на сайта на производителя qhyccd.com имаше драйвери + ъпдейт. Свалих ги (на купувача ще ги пратя записани на CD да не търси да сваля). Инсталират се тези драйвери, после UPDATE драйвера. И всичко работи. Тествах, видеото се показва, на Win8.1, но вероятно и на всеки друг ще работи (qhyccd.com -> Support Oprating System: Windows XPx32bit, Windows 7x32bit, Windows 7x64bit, Windows 8x32bit,Windows 8x64bit and WIN10):
alccd-drivers.jpg
<

Потребителски аватар
exoexo

Мнение от exoexo » съб май 14, 2016 11:07

ALccd5 - ПРОДАДЕНА

Всичко е продадено, моля админ да заключи и промени заглавието на темата. Благодаря

Успех на всички колеги, пожелавам им безпроблемни и ясни нощи!
<

Заключена
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение