Продаден: 26годишен детствен Съветски младеж Тенто 20х60

покупко-продажби

Модератори: bobo, Yoddha

Венци66
Регистриран: чет юли 26, 2012 11:59

Продаден: 26годишен детствен Съветски младеж Тенто 20х60

Мнение от Венци66 » ср яну 07, 2015 20:23

Продавам горепосоченият Приятел в уникално състояние напълно неразличимо от ново или както казват колекционерите състояние супер минт!!!!Аз съм пръв собственик на уреда който в момента е част от колекцията ми!!!! ТЕСТВАН Е САМО ВЕДНЪЖ ОТ ПОКРИВА НА БЛОКА!!!! И ТОВА МУ Е СЕВТЕТО!!!! През другото време е стоял в калъфа си на контролирана климатична температура!! През годините само е показван като атракция на познати!! Не само че няма дори и петънце по оптиката и |механиката но и миризмата си е като на нов продукт!!! Бинокъла е напълно окомплектован калъв каишки 4бр предпазни капачета за обективите и окулярите и внимание!! филтрите са с оригиналната съветска опаковка и кърпичката за почистване която стои в отделение на калъфа е оригинална Съветска!!!!Бинокъла е произведен на 22май 1989година има щампа на калъфа а също е щампован че е минал ОТК под номер 41!!!!Мога смело да твърдя че е най добриат екземпляр в колекцията ми!!!Има изумителна разделителна способност на 20х и супер мек и плавен фокус въпреки че изобщо не е обслужван!!!! Който иска повече данни за модела да влезе в руският сайт Редкая оптика подраздел Бинокли СССР!!!!! продавам го защото ми се свиди да го използвам!!!! Но изобщо не бързам и затова за сега няма да дам снимки---- аз съм свободен 23дни в месеца и на абсолютно всеки които иска да го види на живо без значение дали иска да го купи ще откликна и с гордост ще му го покажа!!!!Телефона ми е 0897467045 Венелин Петров гр Стара Загора! Който иска да го разгледа ще му дам и адрес!!!! И накрая да му определя и цена отговаряща на качеството му но и най вече отговаряща на покупателната способност на Българина-250лв Поздрави на всички!!!!!

Венци66

Re: Продавам 26годишен детствен Съветски младеж Тенто 20х60

Мнение от Венци66 » ср яну 07, 2015 20:47

Венци66 написа:Продавам горепосоченият Приятел в уникално състояние напълно неразличимо от ново или както казват колекционерите състояние супер минт!!!!Аз съм пръв собственик на уреда който в момента е част от колекцията ми!!!! ТЕСТВАН Е САМО ВЕДНЪЖ ОТ ПОКРИВА НА БЛОКА!!!! И ТОВА МУ Е СЕВТЕТО!!!! През другото време е стоял в калъфа си на контролирана климатична температура!! През годините само е показван като атракция на познати!! Не само че няма дори и петънце по оптиката и |механиката но и миризмата си е като на нов продукт!!! Бинокъла е напълно окомплектован калъв каишки 4бр предпазни капачета за обективите и окулярите и внимание!! филтрите са с оригиналната съветска опаковка и кърпичката за почистване която стои в отделение на калъфа е оригинална Съветска!!!!Бинокъла е произведен на 22май 1989година има щампа на калъфа а също е щампован че е минал ОТК под номер 41!!!!Мога смело да твърдя че е най добриат екземпляр в колекцията ми!!!Има изумителна разделителна способност на 20х и супер мек и плавен фокус въпреки че изобщо не е обслужван!!!! Който иска повече данни за модела да влезе в руският сайт Редкая оптика подраздел Бинокли СССР!!!!! продавам го защото ми се свиди да го използвам!!!! Но изобщо не бързам и затова за сега няма да дам снимки---- аз съм свободен 23дни в месеца и на абсолютно всеки които иска да го види на живо без значение дали иска да го купи ще откликна и с гордост ще му го покажа!!!!Телефона ми е 0897467045 Венелин Петров гр Стара Загора! Който иска да го разгледа ще му дам и адрес!!!! И накрая да му определя и цена отговаряща на качеството му но и най вече отговаряща на покупателната способност на Българина-250лв Поздрави на всички!!!!!
забравих да вметна че цената изобщо не подлежи на договаряне!!!!!!!!

skywalker07
Регистриран: съб апр 07, 2012 11:40

Мнение от skywalker07 » чет яну 08, 2015 14:43

Вметни и снимки на този супер пупер дупер в състояние супер минт отлежавал на супер контролирана климатична супер температура бинокъл.....
БПЦ 7х50
Sig Sauer 8x42 Zulu5 HD
БПЦ 20х60 TENTO
Nikon Fieldscope ED 60mm

Потребителски аватар
viktor
Регистриран: съб мар 11, 2006 03:27

Мнение от viktor » чет яну 08, 2015 15:18

"продавам го защото ми се свиди да го
използвам!!!!" :) :) :)
Bresser Special Astro 20x80 binocular
Levenhuk Bruno Plus 15x70 binocular
B 10x40 binocular
GSO Plossl 4mm
GSO Plossl 42mm
SkyWatcher Plossl 10mm
SkyWatcher Plossl 25mm

Венци66

Мнение от Венци66 » пет яну 09, 2015 09:44

Венци66 написа:
Венци66 написа:Продавам горепосоченият Приятел в уникално състояние напълно неразличимо от ново или както казват колекционерите състояние супер минт!!!!Аз съм пръв собственик на уреда който в момента е част от колекцията ми!!!! ТЕСТВАН Е САМО ВЕДНЪЖ ОТ ПОКРИВА НА БЛОКА!!!! И ТОВА МУ Е СЕВТЕТО!!!! През другото време е стоял в калъфа си на контролирана климатична температура!! През годините само е показван като атракция на познати!! Не само че няма дори и петънце по оптиката и |механиката но и миризмата си е като на нов продукт!!! Бинокъла е напълно окомплектован калъв каишки 4бр предпазни капачета за обективите и окулярите и внимание!! филтрите са с оригиналната съветска опаковка и кърпичката за почистване която стои в отделение на калъфа е оригинална Съветска!!!!Бинокъла е произведен на 22май 1989година има щампа на калъфа а също е щампован че е минал ОТК под номер 41!!!!Мога смело да твърдя че е най добриат екземпляр в колекцията ми!!!Има изумителна разделителна способност на 20х и супер мек и плавен фокус въпреки че изобщо не е обслужван!!!! Който иска повече данни за модела да влезе в руският сайт Редкая оптика подраздел Бинокли СССР!!!!! продавам го защото ми се свиди да го използвам!!!! Но изобщо не бързам и затова за сега няма да дам снимки---- аз съм свободен 23дни в месеца и на абсолютно всеки които иска да го види на живо без значение дали иска да го купи ще откликна и с гордост ще му го покажа!!!!Телефона ми е 0897467045 Венелин Петров гр Стара Загора! Който иска да го разгледа ще му дам и адрес!!!! И накрая да му определя и цена отговаряща на качеството му но и най вече отговаряща на покупателната способност на Българина-250лв Поздрави на всички!!!!!
забравих да вметна че цената изобщо не подлежи на договаряне!!!!!!!!
Какво толкова чудно има!!!!! ЯВНО НЯКОИ ХОРА НЕ ЗНАЯТ ЧЕ СЪЩЕСТВУВАТ И КОЛЕКЦИОНЕРИ НА ОПТИКА!!!!!!! КАТО КОЛЕКЦИОНИРАШ МАРКИ ИЛИ МОНЕТИ ДА НЕ БИ ДА ГИ ИЗПОЛЗВАШ!!!!! ПРОСТО РЕШАВАШ И СЕ РАЗДЕЛЯШ С НЕЩО ОТ КОЛЕКЦИЯТА СИ!!!! А ЗА СНИМКИТЕ МИСЛЯ ЧЕ БЯХ ЯСЕН КОЙТО ИМА ПОЗНАТ В СТАРА ЗАГОРА ДА ЗАПОВЯДА ДА ГО РАЗГЛЕДА ДА ПОГЛЕДА И ТОЙ ДА ДАДЕ МНЕНИЕ!!!!! ЗА СЕГА ТОВА Е ОТ МЕН!!!!

Потребителски аватар
Yoddha
Регистриран: вт сеп 09, 2008 15:55
Контакти:

Мнение от Yoddha » пет яну 09, 2015 10:07

Венци66, не се ядосвай толкова :)

Това можеше да го напишеш и с малки букви. Щеше да е същото толкова ясно изразяване на мнение...

Ще помоля другите участници да се придържат към темата и без неуместни забележки. Благодаря!
May the weather be with you!

Astro Photography Tool (APT v3.87) - The Imaging Catalyst
Галерия с мои снимки

skywalker07

Мнение от skywalker07 » пет яну 09, 2015 13:19

В правилата на форума не пише ли ,че трябва освен пълно описание на продаваната стока да има и снимки? Би трябвало да се трият обяви които не отговарят на правилата на форума!
БПЦ 7х50
Sig Sauer 8x42 Zulu5 HD
БПЦ 20х60 TENTO
Nikon Fieldscope ED 60mm

Потребителски аватар
Yoddha
Контакти:

Мнение от Yoddha » пет яну 09, 2015 13:24

Хубаво е да има снимки, но не винаги има такива. Единственото правило което се спазва стриктно е че не се толерират никакви караници и остър тон ::priest::

Освен това продавача ясно е казал ще предпочита да покаже стоката лично...

Галерия с мои снимки

Венци66

Мнение от Венци66 » пет яну 09, 2015 17:44

Yoddha написа:Хубаво е да има снимки, но не винаги има такива. Единственото правило което се спазва стриктно е че не се толерират никакви караници и остър тон ::priest::

Освен това продавача ясно е казал ще предпочита да покаже стоката лично...

Първо се извинявам за едрият шрифт!!!!!И Благодаря на модератора че е разбрал тънката нотка в обявата ми!!!!Мисля че качеството на прибора ми си заслужава да се види на живо тъй като винаги съм получавал колкото и да се старая забележки за снимките си!!!!!Но ми е интересно защо винаги се получава едно и също във всяка една по нестандартна обява!!!!!Първо реагират потребители които имат същият уред и супер много им е интересно с какво чуждият превъзхожда качественно техният!!!! ЕЕЕЕ драги смело мога да твърдя че като моя се срещат в България на пръстите на едната ръка!!!Дори и да го снимам в момента с телефона не мога да го кача!!! До сега ми помагаше сина който до края март е в чужбина!!!!А на мен ми е късно да се уча!!!!Който има хъс и желание ще дойде!!!! Който не ще чака!!!!Поздрави на всички !!!!!

Потребителски аватар
grozmaistor
Регистриран: пет мар 21, 2014 18:54
Контакти:

Мнение от grozmaistor » чет яну 15, 2015 18:00

На сходна цена днес могат да се намерят много качествени уреди, чисто нови( западни ;-) ).
Успех с продажбата.
SkyWatcher Evostar 120/1000,
TS 80/480 Triplet APO
EQ5 modified with belts and AstroEQ
TS 10x50 WP
Oculars and Filters
Canon 77D, ASI 120mm

Потребителски аватар
Хектор
Регистриран: пет апр 04, 2014 00:46

Мнение от Хектор » чет яну 15, 2015 18:18

grozmaistor написа:На сходна цена днес могат да се намерят много качествени уреди, чисто нови( западни ;-) ).
Успех с продажбата.
, [-X [-X [-X [-X [-X [-X
Последна промяна от Хектор на чет яну 15, 2015 18:35, променено общо 1 път.
Конус Гигант модифициран -22x80 със паралелограмна монтировка
Слънчев Телескоп-Carl Zeiss Yena 50/540
PZO-Бинокуляр
Seben M10 (EQ 5) тракинг със мотори по двете оси и полярен търсач....
SkyWatcher Custom made 258mm
Ако не се проваляте,значи не сте достатъчно иновативни........

Потребителски аватар
Yoddha
Контакти:

Мнение от Yoddha » чет яну 15, 2015 18:22

Не ме карайте да трия! :D

Спорове кои бинокли са по-добри в отделна тема...

Галерия с мои снимки

Потребителски аватар
grozmaistor
Регистриран: пет мар 21, 2014 18:54
Контакти:

Мнение от grozmaistor » чет яну 22, 2015 15:21

Добре де, признавам че леко бъзнах автора на поста.
SkyWatcher Evostar 120/1000,
TS 80/480 Triplet APO
EQ5 modified with belts and AstroEQ
TS 10x50 WP
Oculars and Filters
Canon 77D, ASI 120mm

Венци66

Мнение от Венци66 » чет яну 22, 2015 21:32

Колега няма проблеми търпя но само на обосновани бъзикни!! Но да смятате че туй което вие имате - съдя по поста ви продукт на Конус е западна техника е доста наивно!!!!Все пак най добрата оптика Карл Цайс е източна!!!

Потребителски аватар
Yoddha
Контакти:

Мнение от Yoddha » чет яну 22, 2015 21:51

Нещата отиват на "ресет" до пост N:2... Или към не-модерирано продължение тук и триене при следващия скандал :)

Който иска да обсъжда качеството на оптиката, по-добре е да го направи в друга тема...

P.S. За мен истината е на изток, ама в повечко - при Слънцето ;) Сайонара!

Галерия с мои снимки

Filer099
Регистриран: нед апр 08, 2007 00:25

Мнение от Filer099 » пет яну 23, 2015 02:02

Венци66 написа:Колега няма проблеми търпя но само на обосновани бъзикни!! Но да смятате че туй което вие имате - съдя по поста ви продукт на Конус е западна техника е доста наивно!!!!Все пак най добрата оптика Карл Цайс е източна!!!
Горе-долу на вашето мнение съм, а Тенто БПЦ 20х60 е един от най-най-добрите бинокли въобще! През 2011та година един пич беше продал Кронос БПЦ 20х60 за 600 лева! Така че няма да сваляте цената и даже ще го продадете за повече пари...
Celestron C90 MAK 90/1250
Kronos БПЦ 20х60
Tento БПЦ 20х60
Tento БПЦ3 12х40
Б12 12x40
Olympus 10x50 DPS 1
Nikon 7x35 Aculon
Velbon Sherpa 450 R
Hama Star 63

Потребителски аватар
Хектор

Мнение от Хектор » пет яну 23, 2015 20:00

Filer099 написа:
Венци66 написа:Колега няма проблеми търпя но само на обосновани бъзикни!! Но да смятате че туй което вие имате - съдя по поста ви продукт на Конус е западна техника е доста наивно!!!!Все пак най добрата оптика Карл Цайс е източна!!!
Горе-долу на вашето мнение съм, а Тенто БПЦ 20х60 е един от най-най-добрите бинокли въобще! През 2011та година един пич беше продал Кронос БПЦ 20х60 за 600 лева! Така че няма да сваляте цената и даже ще го продадете за повече пари...
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
PZO-Бинокуляр

Betelgeuse
Регистриран: чет авг 11, 2005 22:26
Контакти:

Мнение от Betelgeuse » съб яну 24, 2015 03:52

Тая тема кефи, Файла трябваше да се включи по-рано :)
Но все ми се струва, че щом бинокъла е колекционерски, може би е за друг форум. Щото тука да го предлагаш е все едно да предложиш колекционерски трион във форум на дърводелци. Или колекционерско винце във форум на алкохолици :)
Space is big. You just won't believe how vastly, hugely, mind-bogglingly big it is.

"...any scientist who couldn't explain to an eight-year old what he was doing is a charlatan."

Filer099

Мнение от Filer099 » съб яну 24, 2015 13:51

Betelgeuse написа:Тая тема кефи, Файла трябваше да се включи по-рано :)
Но все ми се струва, че щом бинокъла е колекционерски, може би е за друг форум. Щото тука да го предлагаш е все едно да предложиш колекционерски трион във форум на дърводелци. Или колекционерско винце във форум на алкохолици :)
Определено не мисля че БПЦ 20х60 е колекционерски бинокъл. А сравнението му като конструкция с конструкцията на Конус 20х80 просто няма. Конус 20х80 е едно тяло което не се разглобява и не се поправя, а БПЦ 20х60 му се разглобява всичко което определено има значение. Като изображение резолюцията на БПЦ 20х60 която е около 2,4 ъгл.секунди е по-остра от резолюцията на Конус 20х80 въпреки че на Конуса лещите му са 8 сантиметрови, но тъй като фокусното разстояние на обективите на Конуса 20х80 е по-дълго то детайлността му е по-висока от тази на БПЦ 20х60. Също доста от Конусите 20х80 имат определени механични дефекти, например последният ми Конус 20х80 централния метален винт където е захватката с резбата се мърдаше около оста си и като го сложиш на видеостатив и той се мърда следствие на това. Много от тях се продават раздвоени, но и много БПЦ 20х60 се раздвоиха в последно време но това е почти винаги поправимо докато при Конус 20х80 това е непоправимо.

Отделно от това зрително поле на БПЦ 20х60 е 3,34 ъгл.градуса, докато зрителното поле на последните Конус 20х80 е не повече от 3 ъглови градуса. Излиза че единствените предимства на Конус 20х80 пред БПЦ 20х60 са светлосилата и по-високата степен на детайлност на изображението която е особено подобрена в последно време...
Kronos БПЦ 20х60
Tento БПЦ 20х60
Tento БПЦ3 12х40
Б12 12x40
Olympus 10x50 DPS 1
Nikon 7x35 Aculon
Velbon Sherpa 450 R
Hama Star 63

Венци66

Мнение от Венци66 » нед яну 25, 2015 12:21

Filer099 написа:
Betelgeuse написа:Тая тема кефи, Файла трябваше да се включи по-рано :)
Определено не мисля че БПЦ 20х60 е колекционерски бинокъл. А сравнението му като конструкция с конструкцията на Конус 20х80 просто няма. Конус 20х80 е едно тяло което не се разглобява и не се поправя, а БПЦ 20х60 му се разглобява всичко което определено има значение. Като изображение резолюцията на БПЦ 20х60 която е около 2,4 ъгл.секунди е по-остра от резолюцията на Конус 20х80 въпреки че на Конуса лещите му са 8 сантиметрови, но тъй като фокусното разстояние на обективите на Конуса 20х80 е по-дълго то детайлността му е по-висока от тази на БПЦ 20х60. Също доста от Конусите 20х80 имат определени механични дефекти, например последният ми Конус 20х80 централния метален винт където е захватката с резбата се мърдаше около оста си и като го сложиш на видеостатив и той се мърда следствие на това. Много от тях се продават раздвоени, но и много БПЦ 20х60 се раздвоиха в последно време но това е почти винаги поправимо докато при Конус 20х80 това е непоправимо.

Отделно от това зрително поле на БПЦ 20х60 е 3,34 ъгл.градуса, докато зрителното поле на последните Конус 20х80 е не повече от 3 ъглови градуса. Излиза че единствените предимства на Конус 20х80 пред БПЦ 20х60 са светлосилата и по-високата степен на детайлност на изображението която е особено подобрена в последно време...
Съвфорумнико Бетелгейзе защо се правите че не ме разбирате!! Напълно ви е ясно че в моя случай под колекционерски се разбира само едно Неизползван качественно съхраняван прибор!!

Betelgeuse
Регистриран: чет авг 11, 2005 22:26
Контакти:

Мнение от Betelgeuse » вт яну 27, 2015 10:00

Не се правя, че не разбирам, а ви влизам в положение как би могло да се продаде по-успешно.
Space is big. You just won't believe how vastly, hugely, mind-bogglingly big it is.

"...any scientist who couldn't explain to an eight-year old what he was doing is a charlatan."

Венци66

Мнение от Венци66 » вт яну 27, 2015 23:01

Продажбата дали ще е успешна е най малкият ми проблем!!! Просто искам уреда да попадне в подходящи ръце!! От човек който цени качеството на оптиката!!! И да започне той да използва бинокъла поне още 26години!!!А дали ще е тази година или не------все ще се намери някога ! А до тогава ще краси колекцията ми!

skywalker07

Мнение от skywalker07 » чет яну 29, 2015 10:53

250 лева си е нормалната цена на уреда. Смешното е описанието...като някакъв скеч е с тези суперлативи :) .Аз имам такъв купих го в Австрия ,хубава оптика ...доста тежка ...метал ,стъкло. Жалко че не мога да намеря адаптер за статив...бързо уморява ръката. Изправен трудно се работи с него. От опит ви казвам ,че без снимков материал а само на описания с честна дума няма да го продадете....
БПЦ 7х50
Sig Sauer 8x42 Zulu5 HD
БПЦ 20х60 TENTO
Nikon Fieldscope ED 60mm

Венци66

Мнение от Венци66 » чет яну 29, 2015 19:46

skywalker07 написа:250 лева си е нормалната цена на уреда. Смешното е описанието...като някакъв скеч е с тези суперлативи :) .Аз имам такъв купих го в Австрия ,хубава оптика ...доста тежка ...метал ,стъкло. Жалко че не мога да намеря адаптер за статив...бързо уморява ръката. Изправен трудно се работи с него. От опит ви казвам ,че без снимков материал а само на описания с честна дума няма да го продадете....
По малко по малко, ще развием темата!!! Ако наистина бързах щях да го пусна в Продавалник Базар бг или Аукцион бг където не ми е проблем да пусна снимков материал!! А уреда наистина го продавам но за сега лично предаване!!! И да доразвием темата за "източната оптика" когато пусна снимки на бинокъла ще пусна снимки и на "източни 50 годишни зрителни тръби" със относително малка апертура които слагат в малкото си джобче "западни" уреди със голям диаметър на обектива И за най голямо мое съжаление за да го разбера това не ми струваше евтино!!!!!

skywalker07

Мнение от skywalker07 » чет яну 29, 2015 23:14

:^o
БПЦ 7х50
Sig Sauer 8x42 Zulu5 HD
БПЦ 20х60 TENTO
Nikon Fieldscope ED 60mm

Потребителски аватар
Хектор

Мнение от Хектор » пет яну 30, 2015 02:35

източни 50 годишни зрителни тръби" със относително малка апертура които слагат в малкото си джобче "западни" уреди със голям диаметър на обектива...... =D> =D> =D>
PZO-Бинокуляр

Венци66

Мнение от Венци66 » пет яну 30, 2015 12:01

Хектор написа:източни 50 годишни зрителни тръби" със относително малка апертура които слагат в малкото си джобче "западни" уреди със голям диаметър на обектива...... =D> =D> =D>
А вие Хектор колко зрителни тръби сте имали и сравнявали? Всичко което пиша е от личен опит!Давам прлимер-64мм ПЗО гледа много по контрасно ярко и с повече подробности от Конус 20-60х80 и от Практика 25- 75х 90!!!

skywalker07

Мнение от skywalker07 » пет яну 30, 2015 17:47

Конус и Практика са възможно най-евтините и нискокачествени оптически уреди ИЗОБЩО! Всичко сравнено спрямо тях е по-добро. Има хубави стари зрителни тръби руски (лично не съм имал ,но като знам на същите заводи биноклите как "гледат")...Разбира се спрямо новите Цайс ,Сваровски не могат да се сравняват...и с тези на Никон, Целестрон Ултима не могат сперед мен...иначе качеството на руските е много добро ако са от преди '89 за КОМЗ специално от преди '86...
БПЦ 7х50
Sig Sauer 8x42 Zulu5 HD
БПЦ 20х60 TENTO
Nikon Fieldscope ED 60mm

Filer099

Мнение от Filer099 » пет яну 30, 2015 19:14

Венци66 написа:
Хектор написа:източни 50 годишни зрителни тръби" със относително малка апертура които слагат в малкото си джобче "западни" уреди със голям диаметър на обектива...... =D> =D> =D>
А вие Хектор колко зрителни тръби сте имали и сравнявали? Всичко което пиша е от личен опит!Давам прлимер-64мм ПЗО гледа много по контрасно ярко и с повече подробности от Конус 20-60х80 и от Практика 25- 75х 90!!!
PZO L 40x64 в някои отношения даже е по-добре и от ЗРТ 457 и от ЗРТ 457 М.
Kronos БПЦ 20х60
Tento БПЦ 20х60
Tento БПЦ3 12х40
Б12 12x40
Olympus 10x50 DPS 1
Nikon 7x35 Aculon
Velbon Sherpa 450 R
Hama Star 63

ceco_bet
Регистриран: ср мар 17, 2010 02:50

Мнение от ceco_bet » пет яну 30, 2015 22:08

Тази тема трябваше да бъде изтрита още преди много време защото няма снимки. И аз бих се включил в дебатите но не мисля че тук е мястото.

Заключена
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение