
Окулярна проекция 10mm, Canon DSLR EOS 1100D, Dobson Skywatcher 200/1200mm
Модератори: mishaikin, bobo, Ronson, Yoddha
Само да добавя, че видимият диаметър от 24.3" който ще достигне на 27.07 ще може да го видим отново чак през 2035 год. Само като си помисля колко детайл се виждаше през 2014 год при диаметър 14" сега направо ще е уникално!
Здравей,hyparh написа:От снощната планетарна фиеста, определено най-много очаквах МарсПървоначално го пробвах към 3:00ч, но все още не се беше издигнал достатъчно и излизаше замъглен. Към 04:45ч (вече започваше да се развиделява) картинката беше значително по-добра и се получиха 1-2 добри сета. Качвам IrGB и Ir.
След вашият образцов Марс , се чудех изобщо дали да го пусна
О, със сигурност. За планетарно заснемане се изисква колкото се може по-висок FPS, за да може да се уловят повече хубави кадри сред турбуленциите (както се изразяват англоговорящите "to freeze the seeing").Боян Спасов написа: ↑пет юни 08, 2018 12:26Ако се обзаведа със камера , която би могла да записва 100 кадъра , дали ще има забележимо подобрение в детайла ?
О да ! с тази обработка е супер яко
Да, изглежда точно това се е получило. Обработих пак всеки канал поотделно и това е допринесло за по-качественото намесване.
Лятото едва ли, но виж лош сиинг (особено конвективни потоци) може да направи пакост и да издокара планетата като огъващо се мътно желе