Търсенето намери 5 резултата за

от sisko7
нед юли 16, 2017 14:05
Форум: Наблюдения и астрономически събития
Тема: Астро-сбирки на Звездно общество за 2017г !
Отговори: 95
Преглеждания: 8170

Re: Астро-сбирки на Звездно общество за 2017г !

Поздрав до сите :)
За летната збирка:
Дали ќе има предавања/лекции? Дали веќе се знае колку? И дали ќе има таму прожектор?

И кои активности се предвидени за преку ден?
от sisko7
чет май 04, 2017 18:17
Форум: Наблюдения и астрономически събития
Тема: Астро-сбирки на Звездно общество за 2017г !
Отговори: 95
Преглеждания: 8170

Re: Астро-сбирки на Звездно общество за 2017г !

Здраво, со кој член да контактирам за организација на Лятна сбирка - 21, 22, 23, 24 Юли? Неколку членови од кај нас би можеле да се приклучат на овој интересен настан.
от sisko7
чет дек 08, 2016 15:16
Форум: Amateur Astronomers Club "Stellar Society"
Тема: Greetings from Skopje, Macedonia
Отговори: 8
Преглеждания: 3186

Re: Greetings from Skopje, Macedonia

Кристиян, как се развива вашето астрономическо общество в Скопие? Къде ходите за наблюдения - около Скопие ли , или по-далече? Какъв е интереса сред хората и по-младите? поздрави Гроздан Здраво Гроздан, Јас сум задоволен од досегашниот развој на нашето астрономско друштво. Моментално здружението им...
от sisko7
ср дек 07, 2016 17:20
Форум: Amateur Astronomers Club "Stellar Society"
Тема: Greetings from Skopje, Macedonia
Отговори: 8
Преглеждания: 3186

Re: Greetings from Skopje, Macedonia

И мене би ми било полесно да пишувам на сопствениот јазик :) Но јас имам веќе искуство со бугарскиот јазик бидејќи подолго време сум присуствувал во Бугарија како на туристичките места, така и во Софија. Мислам дека повеќето членови на овој форум ќе имаат потешкотии да го разберат македонскиот јазик...
от sisko7
вт дек 06, 2016 15:48
Форум: Amateur Astronomers Club "Stellar Society"
Тема: Greetings from Skopje, Macedonia
Отговори: 8
Преглеждания: 3186

Greetings from Skopje, Macedonia

Hello fellow astronomers, My name is Kristijan I'm founder and president of new astronomical society in Skopje, Macedonia called "Orion Astronomy Center" our web site is http://www.orion.mk The society was founded in February of 2015, we are very active throughout whole year by organizing lectures, ...